Polecane posty

lusjan    249
3 godziny temu, adamowicz84 napisał:

 

Zdecydujcie się 30gr czy -10gr 🤔

30 groszy premii do ceny podstawowej, a cena podstawowa spadła o 40 groszy. Po to dają premie żeby nie zmieniać co chwilę cennika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
Dnia 19.06.2023 o 22:36, Xawier napisał:
41 minut temu, ChiquitaB napisał:

To ile mlekovita płaci teraz?

 

Po tej obniżce będzie 2,25-2,30 brutto rr przy dobrych parametrach i z oceną 

Edytowano przez Jaro70
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199

Za maj dostałem na max paranetrach 2.35 jak dobrze pamiętam więc teraz będzie 2.3 fakt krowy likwiduje i dają dobre mleko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

To w sumie w mlekpolu 2,2-2,25 brutto wyjdzie przy dobrych parametrach. To znajomy trochę cenę podkoloryzowal. Twierdził że za maj wyszło mu 2,25 netto przy dobrych parametrach 

2 godziny temu, Jaro70 napisał:

Po tej obniżce będzie 2,25-2,30 brutto rr przy dobrych parametrach i z oceną 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

Wiesz dla jednego tłuszcz 3,8 i białko 3,2 to super parametry a dla drugiego to porażka. Chyba jesteśmy jednak te 10 - 15 gr za mlekowitą analizując ostatnie tąpnięcia cen. Byliśmy z przodu o te 10 -15 gr a u nas w plecy ostatnio prawie 40 brutto a u nich jakieś symboliczne obniżki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
10 godzin temu, krzychu121 napisał:

To w sumie w mlekpolu 2,2-2,25 brutto wyjdzie przy dobrych parametrach. To znajomy trochę cenę podkoloryzowal. Twierdził że za maj wyszło mu 2,25 netto przy dobrych parametrach 

 

Za maj tak mogło mu wyjść,ja podałem cenę za lipiec jaka będzie tj.o 9 gr mniej,bo za czerwiec 5gr i za lipiec 4 gr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    946
14 godzin temu, Dzikusss napisał:

Za maj dostałem na max paranetrach 2.35 jak dobrze pamiętam więc teraz będzie 2.3 fakt krowy likwiduje i dają dobre mleko 

Czemu rezygnujesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    332

Ja słyszałem ze Sierpc -10 gr. A jak będzie to się okaże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

U nas po dwóch miechach popadało trochę. Kołki dało się wpić na pastwisku. Wcześniej wiertnicy używałem. Trawy niestety 30%. Pierwszy pokos 40 % drugiego nie będzie bo krowy zjedzą te byle co co wyrosło. Dobrze że kukurydza idzie teraz na wariata. Tak czy siak trza będzie chyba zmniejszyć stan bydła bo kupowanie balotów kiszonki za 250 - 300 zł mija się z celem. Jeszcze żeby coś dobrego kupił ale na to ciężko liczyć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba trochę zmniejszyć stado i po problemie bo dojenie i wydawanie na handlaży z sianokiszonką i słomą nie ma sensu. 

Edytowano przez Luki99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Jak kukurydza jeszcze rośnie to nie jest źle. U mnie się już zwija od jakiegoś czasu. Ma około 50-70 cm. 2 pokosu będzie 30-40  tego co zawsze. Oczywiście mowa o torfach. Na bardziej piaszczystych kawałkach będzie 20-30 % a mam kilka ha że nie będzie wcale drugiego pokosu. I nadal deszczy nie widać. Nawet wczorajszej nocy elegancko się chmury rozeszły nad moją okolica. Na jutro też już deszcz odwołany i w prognozach nic nie widać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grinch1    65
22 minuty temu, Troker1979 napisał:

Dobrze że kukurydza idzie teraz na wariata. Tak czy siak trza będzie chyba zmniejszyć stan bydła bo kupowanie balotów kiszonki za 250 - 300 zł mija się z celem. Jeszcze żeby coś dobrego kupił ale na to ciężko liczyć.

Dokładnie, kukurydza jest ok, zależy od klasy ale nie ma co narzekać, ja mam torfy w większości i coś tam rośnie. Co do kupowania to masz rację bo bywały lata gdzie przy suszy szło wszystko aby było tylko folią owinięte, ludzie najgorszy badziew cieli i sprzedawali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

U mnie III i IV klasa ziemi to zboża i kukurydza ok. Ale trawy to tragedia. A tego w gospodarstwie 80%. Nigdy gospodarstwo tak po d*pie nie dostało przez suszę. A znając życie to pewnie na suszowe się nie załapie. Wyrówna się za ostatnie lata gdzie plony rekordowe a suszowe wpadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952
1 minutę temu, Luki99 napisał:

Trzeba trochę zmniejszyć stado i po problemie bo dojenie i wydawanie na handlaży z sianokiszonką i słomą nie ma sensu. 

Jak jest możliwość to oczywiście że można zmniejszyć ale jak masz modernizacje to nie bardzo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
3 minuty temu, krzychu121 napisał:

Jak jest możliwość to oczywiście że można zmniejszyć ale jak masz modernizacje to nie bardzo 

Ja już odzyskałem wolność po MR. Duża ulga psychiczna. Każde nieplanowane brakowania to stres że ESU spadnie za bardzo.

A z tym zmniejszaniem to tak naprawdę nie ma z czego (25 dojnych) bo przez tą j**aną inflację i spadki ceny mleka to niedługo na chleb braknie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Krzychu może my w tym samym rejonie mieszkamy 😉 u mnie jakie chmury, by nie przechodzily to bokiem i nie pada. Drugiego pokosu mam 27 kulek komosy z lucerną , a mam ponad 20 ha łąk. 😦

  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952
59 minut temu, Troker1979 napisał:

Ja już odzyskałem wolność po MR. Duża ulga psychiczna. Każde nieplanowane brakowania to stres że ESU spadnie za bardzo.

A z tym zmniejszaniem to tak naprawdę nie ma z czego (25 dojnych) bo przez tą j**aną inflację i spadki ceny mleka to niedługo na chleb braknie.in

Mi niecałe 4 lata zostało. Musiałem zainwestować w wyposażenie obory bo już zbiornik był za mały a i hale trzeba było wymienić. Zobaczymy w niedalekiej przyszłości czy nie lepiej było zlikwidować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj