Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kokoman0    305
4 minuty temu, RusiL napisał:

zależy jakie masz zużycie ale z doświadczenia montuje tyle na ile pozwala ci moc przyłączeniowa bo 10kw przy 25 krowach plus młodzież to zdecydowanie za mało

A czy ty myślisz że jak na walisz paneli to za prąd nie będziesz płacić? Zobaczysz jak sieć będzie przyjmować twój prąd jak kilku sąsiadów ma fotowoltaikę i niskie zużycie w okresie największej produkcji falownik będzie co rusz się rozłączać. Tu fajnym rozwiązaniem są moduły które zał. np. grzałki kiedy napięcie w sieci osiągnie wartość gdy falownik się rozłączy. Ponadto już masz ujemne ceny skupowanego prądu w godzinach największej produkcji. Ja przy prawie 70 szt wszystkiego mam 10kw i jestembardzo zadowolony. Falownik mi się nie rozłącza bo mam dużą konsumpcję i niższe rachunki na jeszcze starych zasadach. Bo to było celem instalacji paneli żeby obniżyć rachunki a nie ich w ogule nie płacić bo tak się nie da. Co do banków energii to też nie jest rewelacja. Bo jak nie ma słońca to akumulatory są doładowywane z sieci inaczej szybko szlag je trafi. Teraz trzeba dobrze przemyśleć montaż paneli pv tzn. na pewno nie kierunek południowy a np. Wschód-zachód kiedy to mamy największe zużycie na gospodarstwach ewentualne nadwyżki można w możliwych pieniądzach odsprzedać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304
Damianek20 napisał:

10 mało ?

co najmniej 2x tyle a najlepiej tyle ile wynosi moc przyłączeniowa żeby bez problemów się obyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223
Damianek20 napisał:

13 minut temu, RusiL napisał:

zależy jakie masz zużycie ale z doświadczenia montuje tyle na ile pozwala ci moc przyłączeniowa bo 10kw przy 25 krowach plus młodzież to zdecydowanie za mało

10 mało ?

mało tu bliżej 20 może być potrzebne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3017

Toć to mini stado 🤪

Po co tyle pradu na te parę szt 🤔

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223

patologi w natarciu ,,uwaga,, 🙋‍♂️🙆‍♂️


100szt to mało 🤔🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    938
RusiL napisał:

ThePerkins napisał:

Będziecie zakładać panele przy takich wzrostach?. Mam już ofertę tylko podpisać na 10kw + magazyn i sam już nie wiem ... 

zależy jakie masz zużycie ale z doświadczenia montuje tyle na ile pozwala ci moc przyłączeniowa bo 10kw przy 25 krowach plus młodzież to zdecydowanie za mało

przy takim stadzie mam zużycie 11.5 tys kw. Tak jak rozmawialiśmy to na tych zasadach nie opłaca się produkować więcej niz potrzebujemy ze względu, że sprzedajemy energię po niższych kosztach a nadywzka w postaci złotówek wraca w 20% , resztę zabiera elektrownia więc bez sensu. U mnie docelowo 7kw na południe i 3 kw na wschód że względu na poranny udój, tak aby zuzywac energię na bieżąco. Rachunki przychodzą już po 1tys zl ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109

Źle się dzieje, z każdej strony nas walą jak tylko mogą, strzał za strzałem i wojna nie potrzebna żeby ludzi wykończyć, w obecnej sytuacji odechciewa sue wszystkiego, nawet pogoda nas dobija i jak tu się czymkolwiek cieszyć, człowiek pracuje teraz bo pracuje robi ale nie ma tego impulsu do działania, chęci... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
57 minut temu, komizmo napisał:

Też się zastanawiam nad konferencją. Ideolo mi nie leży ale ja tu nie widzę innego wyjścia. O ile wybiorę się do urn

Nie ma innego wyjścia niż konfederacja. Trzeba dać im szanse. 

Reszta promuje tylko pato rozdawnictwo i po cichu ubija rolnictwo.  Dodatkowo napędzają inflację i zwiększają nam koszty produkcji. 

U sąsiada mają 9 bombelkow, dla każdego będzie 800+ i zapomogi. Nikt nie pracuje. Cóż. 

Edytowano przez Zibifarmer
  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109

Jeżeli chodzi o fotowoltaike to już zgłosiłem reklamację bo na falowniku mam wyprodukowane tyle że powinni mi dopłacać a w rzeczywistośći to My musimy jeszcze płacić. Rozmawiałem z kobietką z którą współpracujemy to ona sama nie wie o co chodzi jak oni tak w h*ja walą. W Maju np z obliczeń wynika że na ponad  2 miesiące wyprodukowaliśmy licząc mniejsze zuzycie w okresie letnim No ale zobaczymy jaki Rachunek za maj przyślą już czekam z telefonem żeby w razie co dymu im narobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
3 minuty temu, konradek88 napisał:

Jeżeli chodzi o fotowoltaike to już zgłosiłem reklamację bo na falowniku mam wyprodukowane tyle że powinni mi dopłacać a w rzeczywistośći to My musimy jeszcze płacić. Rozmawiałem z kobietką z którą współpracujemy to ona sama nie wie o co chodzi jak oni tak w h*ja walą. W Maju np z obliczeń wynika że na ponad  2 miesiące wyprodukowaliśmy licząc mniejsze zuzycie w okresie letnim No ale zobaczymy jaki Rachunek za maj przyślą już czekam z telefonem żeby w razie co dymu im narobić 

U mnie 3 lata ładnie działała fotowoltaika a w tym raku ciągle duże napięcia na linii. Najgorsze są niedzielę, odpala się tylko z rana i później wieczorem. 

Na zgłoszenia reklamację odpowiadają wymijająco i nic nie robią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608
39 minut temu, Soltys85 napisał:

Jw zgłoś to do prokuratury lub lepiej do tsue, nikogo nie bronie ale i nikt nie jest święty. Paliwo w cenie mleka do nawozów dopłaca do zboża też i jeszcze źle.  

Koni nie będę komentował bo już nie było czego chyba wyciągnąć a kumatorstwo? Było od wieków i będzie dalej sam byś wujka zatrudnił. 

Trochę ironizuje ale głównie taka jest prawda.

Bo inni też by to samo robili, bo sam byś wujka zatrudnił.

Przez takich mało wymagających wyborców oni będą jeszcze bardziej bezczelni, a co do dopłat to już jest szczyt bezczelności żeby człowieka przekupić jego własnymi pieniędzmi. 

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

To była ironia, politycy się nie różnią każdy zachowuje się tak samo jak dorwie się do władzy z tą różnicą że jak dorwie się Tusk to wyprzeda to czego nie zdążył nasprowadza ciapatych i zgodzi się na wszystko co każe Niemiec. Jak dbał o rolników pamiętam koalicję po-psl. Nie bronie rządzących chodzi mi o interes narodowy a po go nie reprezentuje.  

 

Piątnica 2,99 -10gr na udziały.

Edytowano przez Soltys85
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1602
17 godzin temu, krzychu121 napisał:

Jak dobrze pamiętam to po nowym roku jacyś użytkownicy o tym pisali i dlatego nie składałem 

Czyli jaka cena i zużycie? I prognozą do końca roku ?

1,24za kw zużycie 16 tys kw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
30 minut temu, Soltys85 napisał:

To była ironia, politycy się nie różnią każdy zachowuje się tak samo jak dorwie się do władzy z tą różnicą że jak dorwie się Tusk to wyprzeda to czego nie zdążył nasprowadza ciapatych i zgodzi się na wszystko co każe Niemiec. Jak dbał o rolników pamiętam koalicję po-psl. Nie bronie rządzących chodzi mi o interes narodowy a po go nie reprezentuje.  

 

Piątnica 2,99 -10gr na udziały.

Gdyby Piątnica tyle nie płaciła to miałbyś inne wyobrażenie otaczającej rzeczywistości. Pozostali ludzie doświadczają co dzieje się właśnie z gospodarką i ich finansami i kwestie ideologii schodzą na drugi plan...

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

pomyliły mi się tematy wchodzę w ceny mleka a tu ceny prądu. Wie ktoś jak Mlekovita za lipiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109
1 godzinę temu, Zibifarmer napisał:

U mnie 3 lata ładnie działała fotowoltaika a w tym raku ciągle duże napięcia na linii. Najgorsze są niedzielę, odpala się tylko z rana i później wieczorem. 

Na zgłoszenia reklamację odpowiadają wymijająco i nic nie robią. 

Rozumiem twoja sytuację i jest to prawdopodobnie spowodowane przeciążeniem linii, dlatego często się wyłącza, zapewne nie tylko Ty masz panele na tej linii dlatego też tak się dzieje, o tym już głośno każdy mówi że ma ten problem. U nas na linii tylko My mamy panele i ani razu nie zdarzyło się żeby się falownik wyłączył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
6 minut temu, konradek88 napisał:

Rozumiem twoja sytuację i jest to prawdopodobnie spowodowane przeciążeniem linii, dlatego często się wyłącza, zapewne nie tylko Ty masz panele na tej linii dlatego też tak się dzieje, o tym już głośno każdy mówi że ma ten problem. U nas na linii tylko My mamy panele i ani razu nie zdarzyło się żeby się falownik wyłączył 

W zasadzie to na mój transformator przypada jeszcze tylko jedna instalacja która działała zanim zaczął się robić problem. I ogólnie nie ma nowych instalacji we wsi.

Wygląda jakby sami celowo podnieśli to napięcie. 

Edytowano przez Zibifarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109
27 minut temu, Zibifarmer napisał:

W zasadzie to na mój transformator przypada jeszcze tylko jedna instalacja która działała zanim zaczął się robić problem. I ogólnie nie ma nowych instalacji we wsi.

Wygląda jakby sami celowo podnieśli to napięcie. 

Też jest taka możliwość. A ile Ci nabija na falownik w ciągu słonecznego dnia??? I o jakiej mocy masz instalacje??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    521
42 minuty temu, Zibifarmer napisał:

W zasadzie to na mój transformator przypada jeszcze tylko jedna instalacja która działała zanim zaczął się robić problem. I ogólnie nie ma nowych instalacji we wsi.

Wygląda jakby sami celowo podnieśli to napięcie. 

To raczej wygląda na to że na tamtym falowniku zwiększył napicie przy jakim się wyłącza. Popatrz do ilu dochodzi napięcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
7 minut temu, lamboEVO100 napisał:

To raczej wygląda na to że na tamtym falowniku zwiększył napicie przy jakim się wyłącza. Popatrz do ilu dochodzi napięcie 

Powyżej 255 wyłącza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert13    2
Dnia 14.06.2023 o 19:27, Mlody133567 napisał:

Ile teraz płaci giżycko? 

Wyszło 2.26 brutto  za maj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
1 godzinę temu, lamboEVO100 napisał:

A w sieci do ilu dochodzi ?

No do tylu dochodzi w sieci i wyłącza się falownik i czeka aż będzie niższe napięcie. Takie są przepisy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj