superfarmer02

Znalezione na Allegro, olx i nie tylko 2023

Polecane posty

Desperado    4260

914  nie miał żadnej turbinki, ale był przystosowany do założenia turbiny tak samo jak 912 i fabrycznie wychodził jako 1014 i 1012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51
1 minutę temu, mf362 napisał:

914 turbo też nie miał pełnej mocy jak 1014 

Była tam mała turbinka od góry bodajże.

 

Ja do Zetora 8045 stary typ silnika wolnossący zamontowałem oryginalną turbinę od 4 cylindrowego Ursusa/ Zetora to bez zmiany dawki pompuje maks 0.5 bar gdzie w oryginalnym silniku z turbo powinno dawać pod 1 bar 😊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4260
6 minut temu, michal8011 napisał:

Jeśli dołożyli turbinę w garażu bez zmiany dawki to tak może być 😊

Fabrycznie wychodził 7711 z turbiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51
Przed chwilą, Desperado napisał:

Fabrycznie wychodził 7711 z turbiną.

To ten sam silnik co w 7320/40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
11 minut temu, Desperado napisał:

Bzdura, to co turbina podniosła mu tylko 8 KM? a co mu w takim razie podniosło 11KM miedzy nim a 7211?

Moment obrotowy  dużo większy 

7711 ma 245/1600 

A 7745 t ma 295/1400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4260
2 minuty temu, michal8011 napisał:

Ja do Zetora 8045 stary typ silnika wolnossący zamontowałem oryginalną turbinę od 4 cylindrowego Ursusa/ Zetora to bez zmiany dawki pompuje maks 0.5 bar gdzie w oryginalnym silniku z turbo powinno dawać pod 1 bar 😊

912, 914 był już częściowo przystosowany do turbiny, a 8045 chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
25 minut temu, bratrolnika napisał:

Nie poganiam, tylko nie pozwalam zapomnieć😉

 

Nie zapomnę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51
1 minutę temu, Desperado napisał:

912, 914 był już częściowo przystosowany do turbiny, a 8045 chyba nie.

Wiem, dlatego doszło tylko 10km. Żwawszy jest i nie dymi 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51
4 minuty temu, stempos1980 napisał:

Moment obrotowy  dużo większy 

7711 ma 245/1600 

A 7745 t ma 295/1400

A 7711 T jaki ma moment obrotowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186
16 minut temu, Desperado napisał:

Bzdura, to co turbina podniosła mu tylko 8 KM? a co mu w takim razie podniosło 11KM miedzy nim a 7211?

A ile miała podnieść? Poza tym nie zawsze turbina ma podnosić tylko moc.  Zetor 7711 ma większy skok tłoka i co za tym idzie pojemność niż 7211 i różnica między nimi jest nie 11 tylko 7 KM. Ja swoje wywody opieram na konedacie, jeśli masz jakieś inne żródło to się nim podziel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Jak do 7711 wolnossącego dołożyli turbosprężarkę bez innych ingerencji w silnik i osprzęt to te 8km więcej to już jest dobry wynik.

Przed chwilą, wlamaj1 napisał:

A ile miała podnieść? Poza tym nie zawsze turbina ma podnosić tylko moc.  Zetor 7711 ma większy skok tłoka i co za tym idzie pojemność niż 7211 i różnica między nimi jest nie 11 tylko 7 KM. Ja swoje wywody opieram na konedacie, jeśli masz jakieś inne żródło to się nim podziel...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
3 godziny temu, jacor73 napisał:

A to nie jest po prostu zużyta frytura?

zużytą fryture to pół na pół z ropą do baku wszystkich ursusów rusaczy i innych zetoro podobnych znam gościa co tak na ropie po kilka tysięcy rocznie oszczędza od kilku ładnych lat, z pompami się nic nie dzieje tylko częściej wymienia filtry 

3 godziny temu, jasiuhonda napisał:

Panowie rozrzutnik fortschritt założone nowe burty, lancuchy, istwy, bębny rozrzucające slimakowe, dość dużo nowych lozysk, wypiaskowany. Do skończenia remontu trochę roboty i pomalować. Warto dać 20kola?

teraz ceny rozrzutników tak poszybowały że to hit, myśle że nie jest zła cena patrząc na te wady które wypisałeś w puźniejszych kosztach, 2 tys urwiesz i masz w cenie do większego remontu, a tu ci jeszcze sezon pochodzi    

1 godzinę temu, luisaifer napisał:

W tym roku będę zmieniał całą konstrukcje dachu stodoły na stalową i mam takie pytanie czy na drewnianą konstrukcję sochy krokwy znalazł by się chętny? Może ktoś ma jakiegoś kupca co interesują go takie tematy

są firmy które szukają, jednak na same drewno i dachówki pokończyli chętni, kiedyś w okolicach radomia/kozienic to latali jak ze sraczką za deskami z starych stodół i bardzo dużo wymieniało na nowe 3 wujków sobie tak odświeżyło stodoły, @conny potwierdzi    

48 minut temu, michal8011 napisał:

😍😍😍 mi się marzy 7211 ale taki też by mógł być.

fajne są ale nie za te ceny, za cenę ładnego 7211/7711 to kupujesz sobie fendta serii 300 który ma 10 koni więcej i jeszcze go zjada komfortem i funkcjionalnością, o wersjach z napędem nie wspomne, to i z napędem często ceny są w podobnych stosunkach   

34 minuty temu, jaco512 napisał:

Bez przesady.. wszędzie piszą 72-73

75 będzie miał jak mu na pompie podkręcisz, tak samo jak się 60tki kręciło, a potem dziwota że wir w baku, ale za to jaki dym z komina  

6 minut temu, michal8011 napisał:

Ja do Zetora 8045 stary typ silnika wolnossący zamontowałem oryginalną turbinę od 4 cylindrowego Ursusa/ Zetora to bez zmiany dawki pompuje maks 0.5 bar gdzie w oryginalnym silniku z turbo powinno dawać pod 1 bar 😊

no tak, bo silniki wolnossące są inne niż turbodoładowane, tłoki, głowica i ja bym nie dmuchał większych wartości bo można zrobić kuku, sam się zastanawiam jak się okaże że będzie mało mocy w kosiarkach czy mojego ihc nie uturbić bo akurat na zachodzie to się za bardzo nie patyczkowali  i czy z turbiną czy bez zazwyczaj szło wszystko to samo poza osprzętem który wymienia się pół dniówki jak pompa i wtryski, chociaż jak mojego na pompie podkręciłem to taki dym poszedł że myślę że pompa by do turbinki dała radę,  


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186
3 minuty temu, michal8011 napisał:

Jak do 7711 wolnossącego dołożyli turbosprężarkę bez innych ingerencji w silnik i osprzęt to te 8km więcej to już jest dobry wynik.

 

Jakie były zmiany w silniku to nie wiem ale raczej fabryka nie poszła na łatwiznę. W belarusach przy tym samym osprzęcie przy dołożeniu turbiny moc wzrosła o 10 KM ale gdy zastosowano większy filtr powietrza to moc wzrosła o 25 KM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51
2 minuty temu, igor10246 napisał:

zużytą fryture to pół na pół z ropą do baku wszystkich ursusów rusaczy i innych zetoro podobnych znam gościa co tak na ropie po kilka tysięcy rocznie oszczędza od kilku ładnych lat, z pompami się nic nie dzieje tylko częściej wymienia filtry 

teraz ceny rozrzutników tak poszybowały że to hit, myśle że nie jest zła cena patrząc na te wady które wypisałeś w puźniejszych kosztach, 2 tys urwiesz i masz w cenie do większego remontu, a tu ci jeszcze sezon pochodzi    

są firmy które szukają, jednak na same drewno i dachówki pokończyli chętni, kiedyś w okolicach radomia/kozienic to latali jak ze sraczką za deskami z starych stodół i bardzo dużo wymieniało na nowe 3 wujków sobie tak odświeżyło stodoły, @conny potwierdzi    

fajne są ale nie za te ceny, za cenę ładnego 7211/7711 to kupujesz sobie fendta serii 300 który ma 10 koni więcej i jeszcze go zjada komfortem i funkcjionalnością, o wersjach z napędem nie wspomne, to i z napędem często ceny są w podobnych stosunkach   

75 będzie miał jak mu na pompie podkręcisz, tak samo jak się 60tki kręciło, a potem dziwota że wir w baku, ale za to jaki dym z komina  

no tak, bo silniki wolnossące są inne niż turbodoładowane, tłoki, głowica i ja bym nie dmuchał większych wartości bo można zrobić kuku, sam się zastanawiam jak się okaże że będzie mało mocy w kosiarkach czy mojego ihc nie uturbić bo akurat na zachodzie to się za bardzo nie patyczkowali  i czy z turbiną czy bez zazwyczaj szło wszystko to samo poza osprzętem który wymienia się pół dniówki jak pompa i wtryski, chociaż jak mojego na pompie podkręciłem to taki dym poszedł że myślę że pompa by do turbinki dała radę,  

Fendt mi się nie podoba tak jak Zetor 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko979    68

ja szukałem 5 lat temu, to mi fimra co zajmuję sie takimi starociami, powiedzieli 180zl m3, chyba, że jest element pow 9mb to wtedy 800m3. czyli cena drewna opałowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

wiem, gust jest jak tyłek, ja tam do zetorów nie mam jakoś zrazy czy coś, bardziej do mf, ale to przez względy historyczne, ale to jak z każdą potęgą prl, powiem więcej, nawet szukałem zetora jak jeszcze nie miałem walca to tak chciałem 60-70km coś al'a 6945 i wtedy jeszcze stały w sęsownych pieniądzach, znaczy jeżdżący sprawny za 27tys się znalazło a za 30-32 to już nawet i 7045 ładnego się znalazło, ale jak poszaleli teraz z tymi cenami to nawet się nie oglądam bo wiem że w tej samej cenie mogę mieć coś nie dość ekonomicznejszego to jeszcze możliwościami zeżre takiego  prosty przykład 

https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-z-gospodarstwa-CID757-IDTFATb.html

https://www.olx.pl/d/oferta/case-international-743s-845-xl-zadbany-pelno-sprawny-orginal-CID757-IDTMx1y.html?reason=extended_search_extended_s2v

      


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
3 minuty temu, igor10246 napisał:

wiem, gust jest jak tyłek, ja tam do zetorów nie mam jakoś zrazy czy coś, bardziej do mf, ale to przez względy historyczne, ale to jak z każdą potęgą prl, powiem więcej, nawet szukałem zetora jak jeszcze nie miałem walca to tak chciałem 60-70km coś al'a 6945 i wtedy jeszcze stały w sęsownych pieniądzach, znaczy jeżdżący sprawny za 27tys się znalazło a za 30-32 to już nawet i 7045 ładnego się znalazło, ale jak poszaleli teraz z tymi cenami to nawet się nie oglądam bo wiem że w tej samej cenie mogę mieć coś nie dość ekonomicznejszego to jeszcze możliwościami zeżre takiego  prosty przykład 

https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-z-gospodarstwa-CID757-IDTFATb.html

https://www.olx.pl/d/oferta/case-international-743s-845-xl-zadbany-pelno-sprawny-orginal-CID757-IDTMx1y.html?reason=extended_search_extended_s2v

      

Ciekawe ile za tego 845 ceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4260
8 minut temu, igor10246 napisał:

7245? też znak zapytania, maska na pewno, nawet młodsza, tak  cienki dach jak w starszych modelach.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
26 minut temu, michal8011 napisał:

Fendt mi się nie podoba tak jak Zetor 😍

Bo ty fanatyk fetora i widzę że jesteś wstanie każda kasę za to coś położyć😁🤭🤭😂🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1821
10 godzin temu, bratrolnika napisał:

w bańkach 20l miałbyś to spakowane

hydrauliczny, jakiś rzadki

robi to podwykonawca, a że mówi że może to oddać to pomyślałem o tobie

przy dobrym wietrze miałbyś do mnie 2h jazdy

fajnie przemyślane ale do bagażnika nie do zabrania nawet po złożeniu kanapy i z przyczepką trzeba lecieć 

2h jazdy to w obie strony do Radzia było 

więc musiałoby dobrze w dupe wiać albo za rejsowym autokarem na holu jechać , do wawy 2,5h jak na sandomierz leciałem ale DK50 ją minąłem więc trochę optymistyczne twoje szacunki 

4 godziny temu, jasiuhonda napisał:

Z minusów to wózki krzywe,

może tylko obustronie tulejki tekstolitowe zajechane na wylot 

7 godzin temu, bratrolnika napisał:

do hydrauliki za rzadki, do piły również,

zrób foto opakowania nowego jak będą zmieniać , to wiele wyjaśni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj