Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JarekBazydlo    2510
micgal39533 napisał:

Rozmawiałem dziś ze znajomym po niedzieli jak będzie ocieplenie to cena znów w dół bo jest wysyp krów tylko teraz nie wszędzie się da dojechać i cena się utrzymuje

Moim zdaniem jak jest mrozek to szybciej dojedzie niż jak bedzie ocieplenie i błoto po kolana... Wiec raczej takie info z tyłka wzięte bo wysyp krow jest cały czas.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2510

W tych czasach 90% dróg jest odśnieżone bardzo dobrze. Każdy ma samochod i jakos chce dojechac np po zakupy itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
15 godzin temu, micgal39533 napisał:

Rozmawiałem dziś ze znajomym po niedzieli jak będzie ocieplenie to cena znów w dół bo jest wysyp krów tylko teraz nie wszędzie się da dojechać i cena się utrzymuje

Ja mam zawsze zimą problem z dojazdem .. i zawsze jak jest mróz to najlepszy dojazd więc jak ocieplenie to roztopy i gorszy dojazd .. kto takiej głupoty Ci nawciskał hehe . Teraz jest dobry dojazd a nie jak będzie odwilż!!!

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1339

 byki na zapisy, "HF" około 10, mieszane 11-12, miesne max 12,5,

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Tu nie chodzi o mróz bo wiem że po mrozie jest lepszy dojazd, tylko że w niektórych miejscach jest za dużo śniegu i zwyczajnie nie mogą dotrzeć do gosposarza. 

 

A jak macie błoto jak u Andrzeja to pora ogarnąć podwórko i obejście u mnie na szczęście nie ma problemu z dojazdem jakaby pogoda nie była 

 

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1339

No , sprzedadzą byki po 10 i kukurydze po 280  to  im zostanie wchuj na utwardzenie podwórka

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Panowie kupiłem cielęta od handlarza a on je kupił od ludzi co pomieszali coś z papierami (dwa razy zgłosili urodzenie lub dwa razy przemieszczenie coś takiego) i sztuki mają niespójną historie. Napewno niespójność nie jest z mojej winy i wcześniej nie miałem wiedzy że mają niespójno historie. Co w takiej sytuacji czy mam się tematem przejmować i szukać tych ludzi co namieszali w papierach? Kontaktowałem się handlarzem to mówił że tamat załatwi ale minęło 2 miesiące i nic pewnie olał sprawę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
GABBER85 napisał:

No , sprzedadzą byki po 10 i kukurydze po 280  to  im zostanie wchuj na utwardzenie podwórka

Życie, nie zawsze jest kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, GABBER85 napisał:

No , sprzedadzą byki po 10 i kukurydze po 280  to  im zostanie wchuj na utwardzenie podwórka

bardzo realny scenariusz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1339

@daroo9876 to zależy jak bardzo jest namieszane, u mnie z jednym namieszal własciciel coś z datą to z urzedu dzwonili kilka razy jak miał ok.6-8 miesiecy i dopytywali bardzo o wszystkie, widocznie im coś sie w komp wyświetliło, jakaś niezgodnosc, Mi kiedyś handlorze cygany z okolic KNS sprzedali  jałówke za byka i też mieli odmienić... Kupowanie w nocy i kto by sie spodział, chociaż tyle że BB kolczyk AT i budowa ładna


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3166
1 godzinę temu, daroo9876 napisał:

Panowie kupiłem cielęta od handlarza a on je kupił od ludzi co pomieszali coś z papierami (dwa razy zgłosili urodzenie lub dwa razy przemieszczenie coś takiego) i sztuki mają niespójną historie. Napewno niespójność nie jest z mojej winy i wcześniej nie miałem wiedzy że mają niespójno historie. Co w takiej sytuacji czy mam się tematem przejmować i szukać tych ludzi co namieszali w papierach? Kontaktowałem się handlarzem to mówił że tamat załatwi ale minęło 2 miesiące i nic pewnie olał sprawę.  

Zacznijmy od tego czy handlarz kupił te cielęta na swoją siedzibę i później sprzedając je Tobie podał Tobie swoją siedzibę czy przez "pomyłkę" podał poprzednich właścicieli, bo to jest duża różnica, szczerze mówiąc nawet jakby tamci zgłosili urodzenie 2 razy czy też przemieszczenie to te zgłoszenie agencja przerzuca z powrotem do irz by użytkownik zrobił korektę lub jak sami dostrzeżemy błąd to też i sami możemy korektę zrobić więc raczej to nie jest problemem tej niespójności, a jeszcze w zdarzeniach przy przemieszczeniu masz jakiś opisany błąd czemu jest niespójne?

Nie mniej jednak ja na Twoim miejscu zwyczajnie poszedł bym do agencji, i po prostu pogadałbym z nimi żeby to jakoś wyjaśnić i naprostować, bo podczas kontroli na różnych ludzi można trafić więc po co sobie robić dodatkowe problemy.

Jak dobrze pamięć mnie nie myli to kolega @Raptus902 nie tak dawno miał podobną sytuację co u Ciebie, może on podpowie jak to finalnie się zakończyło.

Edytowano przez WitekRolnik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185

byk na giełdach światowych leci w dół do cen przedwojennych

ceny poniżej 10 zaraz zawitają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
3 godziny temu, GABBER85 napisał:

 byki na zapisy, "HF" około 10, mieszane 11-12, miesne max 12,5,

Ceny netto czy brutto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16897

zamówiony transport na koniec tygodnia po 19.60 netto za O plus klasa mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, pawelek98 napisał:

byk na giełdach światowych leci w dół do cen przedwojennych

ceny poniżej 10 zaraz zawitają

do przewidzenia było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
debrzyna napisał:

3 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

W tych czasach 90% dróg jest odśnieżone bardzo dobrze

Ale jak nie ma drogi jak u mnie to nie mają co odśnieżać 

jestem małym gospodarzem ale sprzet do odśnieżenia to podstawa


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1339
45 minut temu, DRIPOL napisał:

Ceny netto czy brutto ?

brutto i jeszcze potrącenie za flak. Sie zaraz okaże że cza łapówe dac żeby byka sprzedać

 

43 minuty temu, HF86 napisał:

do przewidzenia było. 

bedzie gorzej? sprzedawac?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
4 godziny temu, micgal39533 napisał:

Tu nie chodzi o mróz bo wiem że po mrozie jest lepszy dojazd, tylko że w niektórych miejscach jest za dużo śniegu i zwyczajnie nie mogą dotrzeć do gosposarza. 

 

A jak macie błoto jak u Andrzeja to pora ogarnąć podwórko i obejście u mnie na szczęście nie ma problemu z dojazdem jakaby pogoda nie była 

 

No u mnie akurat do drogi dojazdowej utwardzonej mam 500 m więc często jest tak że muszę bydło podwozić do drogi ... Bo nie da się dojechać ciężarowym  a obok domu płynie rów .. i nic na to nie poradzę .. na wiosnę poziom wód gruntowych w studni jest prawie na równo z ziemią

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1886
33 minuty temu, HF86 napisał:

nie panikować napewno. 

 

Byk po 9 zboże po 700 tylko Zetor dalej trzyma cenę...

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23
1 godzinę temu, pawelek98 napisał:

byk na giełdach światowych leci w dół do cen przedwojennych

ceny poniżej 10 zaraz zawitają

bez siania paniki

ceny zakłady trzymaja praktycznie bez zmian

i warto sledzic ceny na https://www.cenyrolnicze.pl

i rowniez dobrze mozna sprawdzic tam co sie dzieje na rynkach zagranicznych

w tamtym tygodniu za jałowki 600kg plus MM handlarz dał po 13 zł brutto. Chciał dawac po 12.5 a jak zobaczył ze handlu nie bedzie to mógł dac wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj