Gość

Ceny bydła 2023

danielhaker

Sposób na legalną próbę odzyskania pieniędzy na podst. posta @KarolaKarotka

Wysyłasz lub zawozisz przedsądowe wezwanie do zapłaty (wzory w internecie są), następnie udajesz się do sądu i składasz pozew cywilny na kwotę która brakuje (podejrzewam że teraz tez to znajdziesz w internecie), opisujesz tam konkretnie bez lania wody co i kiedy sprzedane, za ile, ile zapłacone ile do zapłaty i podpinasz dowody, faktury, przemieszczenia, potwierdzenia przelewu, wezwania do zapłaty jako próbę rozwiązania polubownego, robisz trzy kopie i zanosisz to do sądu, w takich oczywistych sprawach sąd robi rozprawę zaocznie, wysyła kopię papierów drugiej stronie i daje termin na złożenie własnych dowodów, no ale sprawa jest jasne, jest faktura, są przemieszczenia, pewnie jest umowa sprzedaży, jest częściowa zapłata, więc sąd wyda wyrok zaoczny i z tym możesz iść po uprawomocnieniu do komornika a ten windykuje.

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kat    113
1 godzinę temu, Marcin133 napisał:

A u nas w okolicy naganiacze z Biskupca jeździli jak oni tam płacą i wogole bo mówili ładnie o sobie😉

Znajomy kilka byków puścił. Cena miała niby być ładna.  Ale klasowo wszystkie w O. A na oko powa nie powinna. I % też się lipnie wybił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    909

Z tą ceną to wiadomo coś czy to chwilowe pojeba*stwo czy raczej nie ?

Edytowano przez krzysiek277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158

Koledzy wazne aby nie dokładać do sztuki  więcej jak 600 zł i można  hodować z uśmiechem na ustach)))). 600 zł  da państwo w dopłacie pomoże,  to można  przeżyć , a do tego ten aspekt odchudzania  2 lata fitnesu w dzień w dzień  ty wiecie ile ludzie płacą w fitnes klubach aby brzuszyszko zgubić ??? a hodowca bydła ma odchudanie dla zrowia   i to za darmo!!!!!  To też jest wartość i korzyść  pomyście o tych korzysciach jak bedziecie narzekać ze bydło za tanie)))))

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi12    4

Abp Tykocin 18.20 netto O klasa, chyba puszczę 2 sztuki na próbę. 

Edytowano przez maxi12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1907

Kanalia weź ich jeszcze trochę postrasz tą apokalipsą co zaczną za darmo bydlaki oddawać,  wtedy podam swój adres,  zrobię takie okno życia 

  • Haha 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
12 godzin temu, krzysiek277 napisał:

Z tą ceną to wiadomo coś czy to chwilowe pojeba*stwo czy raczej nie ?

Puki jest susza i nie ma futru to pchają na potęgę. Sąsiednia ubojnia wozi w soboty, a nawet w niedziele potrafi odbierać.

Jak zacznie padać albo zaczną się żniwa cena powinna wracać.

Cybulek17, też chętnie przyjmę w takie okno życia 🤣

  • Like 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi12    4

2 mieszańce po 20 miesięcy, jeden 740kg, drugi 630 pojechały po 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Wczoraj poszło 7 sztuk po 11 brutto. Jałówki, byki różne.

W systemie IRZ plus jak zaakceptowałem to co przyszło po sprzedaży to wystarczy czy muszę swoje wysłać zgłoszenie sprzedaży? Ze stanu mi zdjęło te sztuki czyli już nie muszę nic robić więcej? Bo już sam zgłupiałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi12    4
2 godziny temu, maroko napisał:

Wczoraj poszło 7 sztuk po 11 brutto. Jałówki, byki różne.

W systemie IRZ plus jak zaakceptowałem to co przyszło po sprzedaży to wystarczy czy muszę swoje wysłać zgłoszenie sprzedaży? Ze stanu mi zdjęło te sztuki czyli już nie muszę nic robić więcej? Bo już sam zgłupiałem ...

Wystarczy, nic już nie trzeba

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7241

Wszyscy piszą żeby nie panikować i czekać, a za dwa dni piszą, że pojechały 😂😂 

Rozkładać na raty. Moje pojechały co największe 2 tyg temu. Gdybym wiedział to jeszcze bym pognał, a tak stoją do jesieni. Nie wiem czy dobrze. Już i tak teraz jest piz*a. Najwyżej będzie jeszcze większa 🙆

To co wygrałem na tych 40szt, które po nowym roku pojechały przymusowo to teraz tracę. Czyli rachunek jest prosty, hvjowo, ale stabilnie i to najważniejsze 😁

🤭

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja już muszę trochę najstarszych wołow.

póki toto chodziło po pastwisku i kopytko zdzierały, było luks, postały od grudnia na gumowych matach i kopyta strasznie poprzerastaly i się koślawią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158
Dnia 7.07.2023 o 09:57, Cybulek17 napisał:

Kanalia weź ich jeszcze trochę postrasz tą apokalipsą co zaczną za darmo bydlaki oddawać,  wtedy podam swój adres,  zrobię takie okno życia 

A czy prorok Kanalia się pomylił ??? 3 lata temu mówiłem ze cielaki HF będą za darmo rozdawane bo to odpad  hodowlany i przez pewien czas tak było.  Teraz apokalipsy darmowych cielaków nie będzie , teraz będzie odwrotnie, po wycięciu małych stad mlecznych  cielaki będą na wagę złota, natomiast tradycyjnie , drogi cielak, drogie nawozy, paliwo , siatka , folia  a cena na skupie wkrótce  za LM poniżej 10 zł będzie  o HF nawet nie wspominam bo kurs na 7 i mniej obrany. W Polsce na hodowli zarabiają tylko tacy jak debrzyna puści stado w knieje, samo się żywi , samo pije , samo nawozi łąkę , zimą coś się dokarmi i można na bydle kręcić kokosy, a ci co mają wozy paszowe , robią kukurydzę, gnój wywalają, ogólnie sprzęt jeździ dniami i nocami to  mają zarobek  na byku mniejszy niż ksiądz na tacy.

 ja mam blisko masarnie, pracownicy tej masarni  codzienie rano piwo setka na sniadanie, potem do pracy   2 setki za pazuchę  i po pracy piwo setka paczka fajek i tak dzień w dzień  i dniówka na ten " chlebek " starcza jeszcze kobicie pensje przyniesą, a wy hodowcy byków ile macie na byku czystego zarobku na dzień???  nawet  na dobre piwko z tego byka nie ma   w tych oknach życia. . Po 2 latach pracy z byka  powinna pensja minimalna  na czysto chociaż zostawać ( od przyszłego roku 4300 zł)  a ile zostaje?? 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

A ja bym chcial taki zarobek jak ksiadz ma na tacy. Nie cala godzinka roboty i kilka stowek mu wpada... A z bykow na zycie starcza na wyjazd na wakacje tez jest i cos sie jeszcze odklada wiec chyba nie jest źle 😀 A Ty biedaku co masz z tego placzu i narzekania na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158
3 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

A ja bym chcial taki zarobek jak ksiadz ma na tacy. Nie cala godzinka roboty i kilka stowek mu wpada... A z bykow na zycie starcza na wyjazd na wakacje tez jest i cos sie jeszcze odklada wiec chyba nie jest źle 😀 A Ty biedaku co masz z tego placzu i narzekania na forum...

a czy ja narzekam na byki))))??? Jarek z tego co pamiętam to tata był politykiem lub przyjacielem polityków  więc dwoje odkładanie  z byków jesta watpliwe

Ja wiem jedno jak ojciec robił jako robol  w PRL w fabryce to jego dzieci zapierdalają w markecie dziś jak ojciec był rolnikiem to dziecko jest rolnikiem tylko żyje gorzej , jak kiedys jakiś komuch w Komitecie Centralnym wóde złopał i dewizami płacił  tak jego dzieci maja szczęście w biznesie, przetargi dziwnie wygrywają, są tzw. biznesmenami ewentualnie pracują w spółkach skarbu państwa a ci co kiedyś prowadzili PGR to dziś jakimś dziwnym trafem ich dzieci wygrywają wszelkie przetargi w KOWr/ ANR bo wiadomo ziemi nikt nie chce tylko oni niechętnie biorą. Taka to współczena polska . Faktycznie Ty Jarek ze swoimi ( raczej taty) znajomościami i szczęsciem w biznesie napewno narzekać nie będziesz

 miesiąc temu było spotkanie z prezesem Wielkopolskiego Kowru na temat podziału  ziemi. i co się okazało

1. syn  pana prezesa wygrał  przetarg na 200 ha ziemi na zarzut ze był przekręt ze syn od ojca dzierżawi prezes się oburzył ze syn zgodnie z prawem dzierżawi bo dał czynszu najwięcej i zawiśc przez ludzi teraz przemawia

2. podnoszony  był temat  forma przetargów ( licytacyjny, punktowy) ustala IZba rolnicza konkretnie zarząd a kto jest w zarządzie...... Prezes wielkopolskiego kowru..!!!!!!

Faktycznie 200 ludzi narzkało na taki stan rzeczy ... tylko nie pan prezes kowru.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Kurde ile to mozna sie dowiedziec o sobie na forum🤣🤣🤣 Oj kanalia kanalia dobrze ze jestes jednak na tym forum😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

A ja bym chcial taki zarobek jak ksiadz ma na tacy. Nie cala godzinka roboty i kilka stowek mu wpada... A z bykow na zycie starcza na wyjazd na wakacje tez jest i cos sie jeszcze odklada wiec chyba nie jest źle 😀 A Ty biedaku co masz z tego placzu i narzekania na forum...

nie nazywaj nikogo biedakiem bo dzisiaj jestes Panem jutro mozesz byc dziadem,los przezorny jest raz daje, raz zabiera

Edytowano przez kazik6
literówka
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanalia2    158

Jarku no cóz sam wiesz ze jesteś krętacz ))))) przypomne to co pamiętam.

1. Moje byki, moje byki, moje byki  przychodzi lato a Jarek jedzie na wakacje na 3 tygodnie . Sołtys zdziwiony pyta jak  na wakacje na 3 tygodnie???  okazało się ze gospodarstwo i byki są jeszcze ojca ale MAJA BYC JARKA)))

2. Byki po 6 zł kazdy dokłada tylko nie Jarek. Jarek się smieje i mówi ja zarabiam , mam na wakacje jeszcze odkładam ( patrz twój  wpis wyżej ). Obiecałeś  zamieszczenie na forum szczegółowej opłacalności produkcji byków..... efekt 3 lata mineły jak opłacalności jarek nie zamieścił tak nie zamieścił. Opłacalnośc u Jarka tajna.

3. donosiłeś do mnie do administratora  za fakt ostre wpisy, ale potem twarz aniołka Jarek nie winny)))

Reasumując Jarku Twoje wpisy za wiarygodne nie są.

6 minut temu, kazik6 napisał:

nie nazywaj nikogo biedakiem bo dzisiaj jestes Panem jutro mozesz byc dziadem,los przezorny jest raz daje, raz zabiera

pogarda dla ludzi to u Jarka rzecz normalna , jak to u rozpieszczonego bachora który tata podał wszystko na tacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

3 tygodnie na wakacje hmmm ciekawe naprawde ciekawe🤣 Pewnie zazdroscisz ze stac mnie na wakacje a Ty mozesz tylko plakac i lamentowac na forum jak to sie wszystko nie oplaca. A do tego nie przypomninam sobie ze cos obiecalem tym bardziej tobie. A byki moje jak chcesz zobaczyć zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj