koyack

Zamrożenie cen prądu dla rolnika ryczałtowego

Polecane posty

jacus    3052

o tej porze to napewno 😂, wczoraj byl ekogroszek workowany z dostawa kurierem- jesli mieszkasz  lubelskim to nie widze innej mozliwosci. jesli wolisz placic o 3,7 tys to twoja sprawa-zreszta na skladach juz cena zjechala ostro.

jakim masz problem w zalozeniu konta i posiedzeniu troche 2 razy w tygodniu o 16 ??

gmina sprzedaje ekogroszek po 1850 z dostawa do domu -ale kopalnia jest 30 km od nas,to jakies symboliczne ilosci ale jest 

ogarek - w swietle jednych przepisow rolnik rr nie jest przedsiebiorca, a wedlug innych jak najbardziej jest wlascicelem mikroprzedsiebiorstwa-kto  wie jakbedzie traktowany w swietle tej ustawy ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyack    12

Dzwoniłem właśnie do energa aby upewnić się czy zamrożona cena liczona jest tylko do 3000kwh i dostałem odpowiedź że jeśli nie złożę oświadczenia będę płacił około 3 zł za kWh a po złożeniu oświadczenia cena nawet po przekroczeniu tego limitu jest ustalona jako maksymalna 78gr netto. Co do tej ustawy rolnik taki jak ja został pominięty. Bo według sprzedawcy prądu przy takim zurzyciu jak moje jestem przedsiębiorca ale bez aktywnego nip nie mogę zamrozić ceny. Jako rolnik też nie mogę zamrozić bo jestem na taryfie do przedsiębiorców.. 😐 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052

co to jest ten aktywny nip ???  masz numer nip??  

ja mam nip, jestem w rejestrze- gdy wprowadzili u nas ulice musialem pisac do gus-u i wprowadzenie zmian..jednoczesnie jestem rr .

teraz nie ma obowiazku posiadania nip, ale dla takiej kasy chyba warto go zrobic ?

kupowalem plyn do chlodnic na allegro- informacja ze mi nie sprzedadza albo musze doplacic sporo  bo prywatnym osobom nie moga sprzedac tylko firma -wiec wysalem in numer i na prezenty pod choinke zostalo 😂


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
42 minuty temu, jacus napisał:

co to jest ten aktywny nip ???  masz numer nip??  

ja mam nip, jestem w rejestrze- gdy wprowadzili u nas ulice musialem pisac do gus-u i wprowadzenie zmian..jednoczesnie jestem rr .

teraz nie ma obowiazku posiadania nip, ale dla takiej kasy chyba warto go zrobic ?

kupowalem plyn do chlodnic na allegro- informacja ze mi nie sprzedadza albo musze doplacic sporo  bo prywatnym osobom nie moga sprzedac tylko firma -wiec wysalem in numer i na prezenty pod choinke zostalo 😂

Masz nip bo w tym czasie wszystkim nadawali, ja tyz mam nip a jestem na rr... Teraz nią nadają i tyle takim jak my... 

1 godzinę temu, koyack napisał:

Dzwoniłem właśnie do energa aby upewnić się czy zamrożona cena liczona jest tylko do 3000kwh i dostałem odpowiedź że jeśli nie złożę oświadczenia będę płacił około 3 zł za kWh a po złożeniu oświadczenia cena nawet po przekroczeniu tego limitu jest ustalona jako maksymalna 78gr netto. Co do tej ustawy rolnik taki jak ja został pominięty. Bo według sprzedawcy prądu przy takim zurzyciu jak moje jestem przedsiębiorca ale bez aktywnego nip nie mogę zamrozić ceny. Jako rolnik też nie mogę zamrozić bo jestem na taryfie do przedsiębiorców.. 😐 

Chłopie jako rolnik stracisz nie wiele i to wytłumaczył Ci Agrest... Wszyscy będziemy płacić po wykorzystaniu tego śmiesznego limitu tyle samo... 

Zamrożenie ceny na rok bodajże jest dla przedsiębiorców więc skoro nim nie jesteś to czego oczekujesz ? 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8525
57 minut temu, jacus napisał:

kupowalem plyn do chlodnic na allegro- informacja ze mi nie sprzedadza albo musze doplacic sporo  bo prywatnym osobom nie moga sprzedac tylko firma -wiec wysalem in numer i na prezenty pod choinke zostalo 😂

A ty co znów wymyślił?kupuję nieraz na allegro ale jeszcze nie spotkałem się by dla firm była inna cena, dużo niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Są takie promocje dla firm taniej.... To że się nie spotkałeś to nic nie oznacza 

Screenshot_20221214-111244.png

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213
52 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

Chłopie jako rolnik stracisz nie wiele i to wytłumaczył Ci Agrest... Wszyscy będziemy płacić po wykorzystaniu tego śmiesznego limitu tyle samo... 

Ale to jest nie fair, że jeden rolnik może być (choć nie powinien)  na taryfie G a drugi na C i nie może skorzystać nawet z ulgi dla gospodarstw domowych. Tu jakaś niespójność występuje albo czyjeś niedopatrzenie

@koyack  Osobny licznik na dom, osobny na gospodarstwo i możesz skorzystać z limitu 2000 Kwh bo jeszcze doczytałem coś takiego

Kto nie skorzysta z większego limitu, nawet jeśli jest rolnikiem?

Łódzka Izba Rolnicza zwraca uwagę, że limit 3 MWh będzie przysługiwał w sytuacji, gdy:

(...) punkty poboru energii oprócz budynku mieszkalnego służą również rozliczeniom zużytej energii elektrycznej na potrzeby urządzeń i instalacji położonych na gruntach gospodarstwa rolnego lub gruntach, na których prowadzi się dział specjalny produkcji rolnej, pod warunkiem że służą one wyłącznie działalności rolniczej lub prowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej.

Przytoczony zapis samorząd rolniczy interpretuje tak, że jeśli rolnik ma oddzielny licznik na gospodarstwo oraz osobny na budynek mieszkalny, to nie będzie mógł skorzystać z limitu 3000 kWh.

 
Edytowano przez lemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144
2 godziny temu, lemik napisał:

Ale to jest nie fair, że jeden rolnik może być (choć nie powinien)  na taryfie G a drugi na C i nie może skorzystać nawet z ulgi dla gospodarstw domowych. Tu jakaś niespójność występuje albo czyjeś niedopatrzenie

 

Bo przy takim zużyciu on nie jest już rolnikiem, tylko przedsiębiorcą, a że nie chce przejść na VAT, to już jego sprawa. Złotówki z budżetu chciałby ciągnąć, ale złotówek do budżetu już nie chce dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
12 godzin temu, jacus napisał:

o tej porze to napewno 😂, wczoraj byl ekogroszek workowany z dostawa kurierem- jesli mieszkasz  lubelskim to nie widze innej mozliwosci. jesli wolisz placic o 3,7 tys to twoja sprawa-zreszta na skladach juz cena zjechala ostro.

jakim masz problem w zalozeniu konta i posiedzeniu troche 2 razy w tygodniu o 16 ??

gmina sprzedaje ekogroszek po 1850 z dostawa do domu -ale kopalnia jest 30 km od nas,to jakies symboliczne ilosci ale jest 

ogarek - w swietle jednych przepisow rolnik rr nie jest przedsiebiorca, a wedlug innych jak najbardziej jest wlascicelem mikroprzedsiebiorstwa-kto  wie jakbedzie traktowany w swietle tej ustawy ??

Widzisz siedze od dawna nie chce mnie system wpuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Jak duże masz zabezpieczenie na przyłączu w tej chwili?  Pytam, bo zużycie prądu nie ma tutaj nic do rzeczy, żeby przejść z taryfy c na g. Liczy się jedynie moc moc przyłącza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1001

Pierwsze słyszę że moc przyłączeniowa ma znaczenie mam kilka liczników na jednej posesji ostatnio jakieś lata temu była na linii wolna moc przyłączeniowa to tak na wszelki wypadek złożyłem wniosek o przyłącze i wykupienie mocy .I zaczęli mi fantazjować więc wpisałem że zamierzam budować dom a takie przyłącze jest mi potrzebne do: podgrzewacza przepływowego kuchni elektrycznej piekarnika ogrzewania itd wszędzie podałem realną moc +uzasadnienie  jeżeli włączę wszystko naraz nie może mi przeciążyć przyłącza  i przyjęli zrobili przyłącze i akurat z tego przyłącza zasilam suszarnię na razie nikt się nie czepia teryfa G -ciekaw jestem czy do każdego licznika przysługuje te 2000 KWh .A nie ma się co naśmiewać że duże gospodarstwa a szukają oszczędności -stówa to stówa tysiąc to tysiąc i każdy musi na to zapracować (z wyjątkiem tych co dostają za free) i śmieją się z tych co pracują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

W tej chwili do zabezpieczenia 63A możesz brać taryfy g, powyżej 63A wchodzisz z automatu w taryfy c. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1001

Możliwe coś tam gderali że do  35 KW i 63A bo 100 A wstawiłem sam a licznik na 100 KW a przewody 70mm2 najważniejsze żeby się nie jarało oraz żeby nie odczytywali przekroczeń poboru w G ponoć nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyack    12

Sprawę udało mi się załatwić. Jeśli ktoś miał by podobny problem proszę o prywatna wiadomość. A wszystkim którzy uważają ze zamrożona cena jest tylko do limitu życzę powodzenia. Temat uważam za zamknięty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Mam oddzielne liczniki dom i gospodarstwo, oba taryfa G, ktoś składał na zwiększenie limitu do 3000 kwh? Czy nie ma szans przy dwóch licznikach, tym bardziej że gospodarstwo na G zamiast C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj