asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

stach12    911
15 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Bo sprzedaję małym ryczałtowym dla zwierząt a oni faktury nie wystawia

A jak kupuje do produkcji to wystawiaja bo mogą, a jak dają to biorę.

Rysiek twoja walka o suszowe może się dla ciebie żle skończyć choć nie musi

żeby handlować ziarnem trzeba mieć pozwolenie weterynaryjne  i już weterynaria powinna być w drodze

nie wiem co tam masz za faktury na środki do produkcji , jak np. opryski to w drodze powinien być piorin haha 

jutro z rana powinien być US na miejscu hahhah  skąd pieniażki na środki do produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15421

A rolnik na wacie wystawi fakturę jak sprzeda ryczałtowemu?

1 minutę temu, stach12 napisał:

Rysiek twoja walka o suszowe może się dla ciebie żle skończyć choć nie musi

żeby handlować ziarnem trzeba mieć pozwolenie weterynaryjne  i już weterynaria powinna być w drodze

nie wiem co tam masz za faktury na środki do produkcji , jak np. opryski to w drodze powinien być piorin haha 

jutro z rana powinien być US na miejscu hahhah  skąd pieniażki na środki do produkcji

Nr paszowy mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813
7 minut temu, Rolnik1973 napisał:

A rolnik na wacie wystawi fakturę jak sprzeda ryczałtowemu?

Nr paszowy mam

Jeszcze zgłoszenie w Sanepidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
55 minut temu, slawek74 napisał:

ale to orginał faktury ma być czy może być kopia ?

 Dziś w mojej agencji tak mi  wyjaśniono; Jak otrzymało się  fakturę w formie papierowej od nabywcy i jest z podpisem/podpisami to  robią sobie jej kopię z adnotacją "zgodne z oryginałem".

Jak ma się fakturę otrzymaną drogą elektroniczną czyli bez podpisów to wystarczy im jej wydruk, ale co agencja to może być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    860
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

ale to orginał faktury ma być czy może być kopia ?

Nie ma już oryginał/kopia. Dziś wysyłałem przez e puap fakturę która miałem zapisana na dysku beż podpisu z żadnej strony, nie było problemu. Oczywiście musiałem dołączyć nowy wniosek bo tu zaznacza się że dostarcza się fakturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15421
15 minut temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

Oczywiście że tak

O to trzeba za gnojowicę niech wystawi bo zara będzie ze pole nie nawożone

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
2 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

O to trzeba za gnojowicę niech wystawi bo zara będzie ze pole nie nawożone

Ale z watem  będzie plus 23% do tego coś płacił

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7311
22 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

A rolnik na wacie wystawi fakturę jak sprzeda ryczałtowemu?

Nr paszowy mam

No, a jak inaczej. Są jeszcze uczciwi, nie tak jak Ty. Handluje niewiadomo czym i z kim i gdzie to idzie. Może GMO jakie 🤔 zakupów full, a sprzedaży zero 🙆🙈 Mateusz nie lubi takich 😂 

70t nadwyżki kartofli sprzedałem ryczałtowemu i wszystko cycuś z fakturą

Stach czasami pyerdoli, ale teraz dobrze mówi. 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

 Ryśku za gnojowicę żeby ci wystawił to musisz dorzucić na wat , na dodatek zabawa z gnojówką wymaga chyba planu nawozowego jutro następna kontrol

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
Rolnik1973 napisał:

15 minut temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

Oczywiście że tak

O to trzeba za gnojowicę niech wystawi bo zara będzie ze pole nie nawożone

to będzie plus vat 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

Żarty żartami ale to wymaganie faktur ma też i skutki uboczne dla tych co teraz spelniają warunki pograżonego suszą baura  haha szczególnie watowca

jak ci drobniejsi zaczną gromadzić kwity to się dopiero zacznie jazda haha kwitek za kombajnowanie , faktura na worek pszenicy itd . jak nie to cyk zdjęcie haha 

koszty watowcom też  spadną bo ryczałtowiec dostał info zbierać kwity się przydadzą , a tarcza się kończy

gospodarstw rolnych  do dopłat również przybędzie ze względu na ekoschematy 

pis myśli  wydał 450 mln i to jeszcze nie swoich a do kasy wpadnie 20 x więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813

No już na początku wyrażałem zdanie, że w przyszłości tą zapomogę wykorzystają.

 

Niby wszystko strasznie chaotyczne ale po zastanowieniu to w tym burdelu chyba mają kogoś kumatego, który w przyszłości powiąże przecięte sznurki, czy też poskłada puzzle 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

wystarczy żeby wprowadzili status wiejskiego  świadka koronnego hahahha

za jazde po piwie na rowerze 5 usług albo 5 sprzedaży bez kwitka + zdjęcie    i się nie znamy  haha watowcy by za jajko kwity pisali nawet ojcu  i to tego myślenie pisu zmierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7311
25 minut temu, Agrest napisał:

No już na początku wyrażałem zdanie, że w przyszłości tą zapomogę wykorzystają.

 

Niby wszystko strasznie chaotyczne ale po zastanowieniu to w tym burdelu chyba mają kogoś kumatego, który w przyszłości powiąże przecięte sznurki, czy też poskłada puzzle 

Nie tylko suszowe. Każde jedne owe niesie swoje ukryte intencje. Ale co tam... Brać, żyć chwilą, czego się martwić. Jakoś może uda się wyłgać 😁


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1696
3 godziny temu, Pafnucy napisał:

A na środki produkcji masz faktury?

Jak należy rozumieć pojęcie środki produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nawozy, śor,zakup pasz...

póki co i tak nie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25813

Dobre pytanie. Dla socjalbiorcy może być to zakup długopisu i pakietu GB internetu na wyszukiwanie zapomóg😜

O ogólnie to pewnie nawozy, sznurek folia, paliwo śor, itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1696
7 minut temu, Agrest napisał:

Dobre pytanie. Dla socjalbiorcy może być to zakup długopisu i pakietu GB internetu na wyszukiwanie zapomóg😜

O ogólnie to pewnie nawozy, sznurek folia, paliwo śor, itd...

Sobie żyje bez nawozu bez sor kasę Łoje na paliwo tylko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    673

 

23 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

A części do germańca wliczają się?

 

Oby. Kapitalke robilem ciapka w zime, gdzies jeszcze paragony leza na 6k polskich cebul z orzelkiem.

 

 

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
1 godzinę temu, stach12 napisał:

Żarty żartami ale to wymaganie faktur ma też i skutki uboczne dla tych co teraz spelniają warunki pograżonego suszą baura  haha szczególnie watowca

jak ci drobniejsi zaczną gromadzić kwity to się dopiero zacznie jazda haha kwitek za kombajnowanie , faktura na worek pszenicy itd . jak nie to cyk zdjęcie haha 

koszty watowcom też  spadną bo ryczałtowiec dostał info zbierać kwity się przydadzą , a tarcza się kończy

gospodarstw rolnych  do dopłat również przybędzie ze względu na ekoschematy 

pis myśli  wydał 450 mln i to jeszcze nie swoich a do kasy wpadnie 20 x więcej

Jak  ryczałtowiec będzie chciał fakturę za kombajnowanie, będzie musiał się wybrać do firmy usługowej a nie rolnika vatowca. Tam dostanie fakturę na kwotę "do ręki dla varowca +marża +vat.

1 minutę temu, jacek1296 napisał:

 

 

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj