asaledr

Dopłaty za susze

Polecane posty

Desperado    4140
9 minut temu, Pafnucy napisał:

Po prostu na nakazie nie wpisane budynki.

Trzeba było kiedyś tam zgłosić. Nie wiedziałem.

Nakaz z 22 r  potrzebny.

Tak

Mieszkalnego nie masz zgłoszonego? to Ty normalnie unikasz podatku? :P   Jeden nie ma faktur, drugi nie ma zgłoszonego domu, trzeci nie ma kobity, sami aferzyści tu widzę.   xD

Edytowano przez Desperado
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Tylko jak i się przekroczy te 2000 bez zgłoszenia czyli pobór przykładowo 3000 i więcej to za te 2000 zapłacisz po starej cenie, a za te kwh ponad limit już po nowej. Takie też dostałem info 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1664
29 minut temu, Roki212 napisał:

A to nie można pliku zachować na jakimś nośniku i jak trzeba wydrukować, a nie aby się papiery wałały :P 

Cicho @Rolnik1973bogaty

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Czyli znów cwaniactwo wygrało nad rozsądkiem?

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Desperado napisał:

Mieszkalnego nie masz zgłoszonego? to Ty normalnie unikasz podatku? :P   Jeden nie ma faktur, drugi nie ma zgłoszonego domu, trzeci nie ma kobity, sami aferzyści tu widzę.   xD

To i tak zwolnione jako rolnik.

Po prostu ze zwykłej niewiedzy nie zgłoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemik    213
1 godzinę temu, delta6583 napisał:

Druga sprawa suszowe a tylko dla rodzin czyli jak ktoś jest sam to mu nie uschnie? 🤔

Co innego mu uschnie😂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
8 minut temu, Pafnucy napisał:

To i tak zwolnione jako rolnik.

Niestety nie panie, za mieszkalny się płaci, inne zwolnione i w nakazie też są ujęte.

Edytowano przez Desperado
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391
7 minut temu, Roki212 napisał:

Tylko jak i się przekroczy te 2000 bez zgłoszenia czyli pobór przykładowo 3000 i więcej to za te 2000 zapłacisz po starej cenie, a za te kwh ponad przekroczenie już po nowej. Takie też dostałem info 

No i mnie tak powiedziała.2000 to urzędowa gwarantowana a ponad limit moźna złozyć i wtedy to przekroczone tańsze.

7 minut temu, Bartek933 napisał:

Czyli znów cwaniactwo wygrało nad rozsądkiem?

Tylko nie cfaniactfo

Pożądny obywatel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
5 minut temu, Desperado napisał:

Niestety nie panie, za mieszkalny się płaci, inne zwolnione i nie są ujęte w nakazie.

Dokładnie, na nakazie są grunta, budynki mieszkalne i ich części dodatkowo las jak ktoś posiada 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Desperado napisał:

Niestety nie panie, za mieszkalny się płaci, inne zwolnione i nie są ujęte w nakazie.

A to zaoszczędziłem....

Właśnie wypełniam by zgłosić, co by porządek był 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
1 minutę temu, Roki212 napisał:

Dokładnie, na nakazie są grunta budynki mieszkalne i ich części dodatkowo las jak ktoś posiada 

Sorry, poprawiłem, inne też są w nakazie jako rolnicze, ale zwolnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
22 minuty temu, hubertuss napisał:

Czyli wymyślili na szybko i byle jak jakiś przepis bo za dużo chętnych było. A pod presją społeczeństwa się z tego wycofali. To normalne dla fajtłap z pisu. Już nie raz pod presją się wycofywali z czegoś co wcześniej wymyślili.

Koniec końców to chyba dobrze jak pod presją społeczeństwa  zdanie zmieniają, tak jak poprzednicy z ratyfikacją  ACTA. 

Chyba  oni wszyscy powinni być dla społeczeństwa a nie odwrotnie.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
2 minuty temu, Pafnucy napisał:

A to zaoszczędziłem....

 

Teraz wyszło szydło z worka z jakiej puli finansowałeś zakup zapiekanek w nieograniczonej ilości i spożyciu ponad wszelkie dopuszczalne normy.      :P

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

dla rodziny która ma 6 klase ziemi 4 hektary nawet  za 5 000 ciężko udowodnić że sprzedała za 2 lata  i taka susza ich też pewnie mogła mocno dotknąć bo warzywek mniej albo wcale ziarenek również jak krówka na mleczko to podobnie  itd. a wszystko podrożało x 2 albo więcej

u tych   co mają 200 ha i mieli suszy 1 % a sprzedali pszenice po 1500  też ciężko utrate płynności finansowej stwierdzić 

jedno jest pewne ludzie mają walczyć ze sobą i tu się to dzieje również

taki Rysiek jak dostanie suszowe to  baerów śmiechem zabije i bardzo dobrze haha nie mozna wymagać tego czego nie musi być

Rysiek nie daj się dziadom hahah telefony , pisma , wnioski  i te sprawy  teraz ci bambry trochę odpuszczą bo na skupy dzwonią tam też zmiany podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pigmei napisał:

Koniec końców to chyba dobrze jak pod presją społeczeństwa  zdanie zmieniają, tak jak poprzednicy z ratyfikacją  ACTA.

Nie strzelą sobie w kolano nie są na fali tak jak 2015 r... Gdyby te faktury tylko wprowadzili to byłoby bardzo duże niezadowolenie wśród rolników a przecież niedługo wybory a tu każdy głos się liczył będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
12 minut temu, Pafnucy napisał:

A to zaoszczędziłem....

Właśnie wypełniam by zgłosić, co by porządek był 

Nie koniecznie bo jest to przestępstwo skarbowe.... Mogą liczyć 5 lat wstecz bo tyle jest okres przedawnienia, dodatkowo US może dowalić karę. https://www.eporady24.pl/niezgloszenie-nieruchomosci-do-gminy-w-celu-naliczenia-podatku,pytania,15,89,19898.html

 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
23 minuty temu, Roki212 napisał:

Tylko jak i się przekroczy te 2000 bez zgłoszenia czyli pobór przykładowo 3000 i więcej to za te 2000 zapłacisz po starej cenie, a za te kwh ponad limit już po nowej. Takie też dostałem info 

Nie wiesz czy żeby wnioskować  o 3000 to trzeba mieć taryfę C, czy na G też można? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
28 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Dzwonił i ja do elektrowni

Jak się nie przekroczy 2000 to nie musowo zgłaszać, a jak sie planuje przekroczyć to można

Ale rolnik do czerwca ma czas.

o co chodzi bo nie w temacie jestem a czuje ze nowy socjal mnie mija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391

Pewno sekretarka ministra mu powiedziała ze ja i kupujacy odemnie zboże nie zagłosuja za takim państwem gdzie się nie uwzglednia sprzrdarzy między ryczałtowymi.

 

2 minuty temu, Celownik07 napisał:

o co chodzi bo nie w temacie jestem a czuje ze nowy socjal mnie mija :)

O tańszy prąd dla rolników

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/publikujemy-wzory-pism-o-tanszy-prad-do-najwiekszych-polskich-dostawcow-energii/

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
3 minuty temu, jajonasz napisał:

Nie wiesz czy żeby wnioskować  o 3000 to trzeba mieć taryfę C, czy na G też można? 

Tylko G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
1 godzinę temu, rbit napisał:

Wczoraj gościu z ARiMR też dzwonił o faktury - jutro mu doniosę fakturki za mleko - tylko nie wiem czy to od stycznia 2021 r.  i ile tych faktur? Dopłaty dla prawdziwych rolników - nie pasożytów.

Od stycznia i faktury na minimum 5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
7 minut temu, M-A-T-E-U-S-Z napisał:

Nie strzelą sobie w kolano nie są na fali tak jak 2015 r... Gdyby te faktury tylko wprowadzili to byłoby bardzo duże niezadowolenie wśród rolników a przecież niedługo wybory a tu każdy głos się liczył będzie .

Każden jeden wymóg to wykluczenie  tych co go nie spełniają, zawsze tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj