_kapej_17

Stop nie świeci

Polecane posty

_kapej_17    0

Witam mam problem, czy jeżeli mam hamulec tylko na prawe koło w swoim ursusie to dlatego nie świeci mi stop czy jest to coś poważniejszego. Wymieniłem też czujnik stopu ale to też nie przyniosło rezultatu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643
1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

jak masz nie sprawny hamulec to jak ma Ci się świecić stop

Nawet jakby nie miał szczęk hamulcowych, to jak włącznik świateł stop jest uruchamiany pedałem hamulca, to po naciśnięciu na pedał,  światła stop będą działać. 

Problem musi być w instalacji elektrycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

To jest prosty obwód. Wystarczy sprawdzić (  żarówką z kabelkami)  czy prąd jest w przewodzie wychodzącym ze skrzynki bezpieczników ( powinien być cały czas niezależnie od kluczyka ) , następnie zewrzeć złącza na włączniku przy pompce , itd. w stronę lamp - ot cała filozofia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
3 godziny temu, bergman31 napisał:

Nawet jakby nie miał szczęk hamulcowych, to jak włącznik świateł stop jest uruchamiany pedałem hamulca, to po naciśnięciu na pedał,  światła stop będą działać. 

Problem musi być w instalacji elektrycznej.

Chłopie chyba coś Ci sie pomyliło z golfem dwójką:) W Ursusie  czujnik uruchamiany jest ciśnieniem w układzie, a nie ruchem pedału hamulca.
Zacznij najpierw od naprawy hamulców, a światłami zajmij się później 😜 (czujnik jest akurat i tak na lewej niedzialajacej stronie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4194
5 godzin temu, wojtal24 napisał:

jak masz nie sprawny hamulec to jak ma Ci się świecić stop

Zależy z jakiego powodu niesprawny, jeżeli zaoliwione, to będzie świecił, ale jak coś z pompką to nie ma ciśnienia i świecił nie będzie.

11 minut temu, Marionos napisał:

Chłopie chyba coś Ci sie pomyliło z golfem dwójką:) W Ursusie  czujnik uruchamiany jest ciśnieniem w układzie, a nie ruchem pedału hamulca.
 

Niekoniecznie z golfem, Zetory mają załączane elektrycznie ruchem pedału.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
4 minuty temu, Desperado napisał:

Zależy z jakiego powodu niesprawny, jeżeli zaoliwione, to będzie świecił, ale jak coś z pompką to nie ma ciśnienia i świecił nie będzie.

Niekoniecznie z golfem, Zetory mają załączane elektrycznie ruchem pedału.

 


No jak chłop wymienił czujnik stopu nawet go nie sprawdzając to o czym my mówimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643
3 godziny temu, Marionos napisał:

Chłopie chyba coś Ci sie pomyliło z golfem dwójką:) W Ursusie  czujnik uruchamiany jest ciśnieniem w układzie, a nie ruchem pedału hamulca.

Kolega @_kapej_17 założył identyczny temat w dziale o C-330 a odpisałem przez pomyłkę w dziale o C-360🤷‍♂️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2483
bergman31 napisał:

1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

jak masz nie sprawny hamulec to jak ma Ci się świecić stop

Nawet jakby nie miał szczęk hamulcowych, to jak włącznik świateł stop jest uruchamiany pedałem hamulca, to po naciśnięciu na pedał,  światła stop będą działać. 

Problem musi być w instalacji elektrycznej.

w telefonie (alplikacji) nie widać w jakim dziale jest założony temat a autor pisał o czujniku stopy nie włączniku, i pisał o ursusie a mechaniczne hamulce z tego co kojarzę ma tylko 330


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106

Dobra, zeby nie bylo ze  nikt tu nie pomaga na agrofoto  :D

sprawdz na poczatek czy do czujnika wchodzi zasilanie, oraz czy po wcisnieciu hamulca wychodzi drugim pinem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grubson124
      Witam mam taki problem gdyż w moim deutzu zaczęły łapać hamulce na przednim wale pedynm więc postanowiłem to rozebrać i naprawić i odkręciłem ten zasisk wyciągłem stare klocki a raczej kawelk blachy co po nich pozostało i jeden tłoczek cofkem ładnie a tego drugiego co jest do mostu przykręcony nie mogę próbuje na siłę breszka to aż się tarcz wygina a to ani mam się nie wsunie. Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Perkins1992
      Mam problem z hamulcami w ursusie 360. Przed remontem działało tylko prawe koło, w lewym kole był wymieniany cylinderek, wymieniłem jeszcze obydwie pompki. Jak go poskładałem to wszystko działało jak przed remontem. :angry: Co tu zrobic????????
    • Przez ceston
      Witam mam nowe cylinderki tarcze i przewody. jak to prawidłowo odpowietrzyć? zdjąć ta gumkę z odpowietrznik a i go jeszcze zluzować? bo pompuje pompuje a efektu brak jak tylko zdejmę gumke
    • Przez ceston
      Jak w temacie macie jakiś sposób na to poza wymiana samego cylindra? początek gwintu jest uszkodzony reszta jest ok. jak to wkręcić. Swoją drogą brawo dla konstruktora za tak wlfantastyczne umieszczenie gwintu
    • Przez ursusikc330m
      Wymieniłem ostatnio cylinderek hamulcowy i bęben okładziny zostały stare bo nie były jeszcze mocno zużyte i jest teraz taki problem że po kilku krotnym odpowietrzeniu słabo hamuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj