zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
baksik    2
Dnia 4.04.2023 o 07:05, KarolTD90 napisał:

W tym programie  chodzi o to by zdjąć  eternit a czym to później pokryjesz to nałożył ważne 

Czy ma ktoś pewne info że można zmienić rodzaj pokrycia bez zmiany umowy ? Bo też się zastanawiam czy nie lepiej wybrać pokrycia balchodachówką, a we wniosku mam wpisaną eurofalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Pytanie trochę do przodu, ale wazne - w paragrafie 3 otrzymanej umowie mam zapis, że arimr przyznaje mi wsparcie w kwocie 20.000 (powierzchnia budynku powyżej 500m2), te 20.000 to 40% ze stawki 100/m2. W załączniku nr 2 do umowy oprócz ilości podanej w m2 widnieje wartość netto 50.000. Czy otrzymam całe 20.000 gdy inwestycje zrobie powiedzmy za 40.000 ? Nie bedzie tak, że z 40.000 dadzą mi te 40% tj 16.000 zamiast 20.000 ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
Dnia 5.04.2023 o 21:13, baksik napisał:

Czy ma ktoś pewne info że można zmienić rodzaj pokrycia bez zmiany umowy ? Bo też się zastanawiam czy nie lepiej wybrać pokrycia balchodachówką, a we wniosku mam wpisaną eurofalę.

pomoc jest w formie ryczałtu w kwocie 40zł do m2 (max do 500m2) Jak uda ci się wymienić zgodnie z deklaracją za 10000zł to i tak dostaniesz przyznane 20000zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38
Przed chwilą, katopo napisał:

pomoc jest w formie ryczałtu w kwocie 40zł do m2 (max do 500m2) Jak uda ci się wymienić zgodnie z deklaracją za 10000zł to i tak dostaniesz przyznane 20000zł

 

nie byłbym na 100% tego taki pewny

faktury muszą być ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek    8
1 godzinę temu, subiektywny napisał:

nie byłbym na 100% tego taki pewny

faktury muszą być ?

 

Na co faktury muszą być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek    8

 

45 minut temu, Piotruniu25 napisał:

Za materiał.

A gdzie tego wymagają, masz zdjąć eternit i założyć inne pokrycie i tyle. Przy wniosku o płatność na pewno będą wymagać aktualnych zdjęć budynku.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Dowiedzialem sie że faktycznie nie obchodzi ich na jaki rodzaj pokrycia wymienisz, ma być po prostu zdjęty eternit. 

Dziwi mnie tylko że parę razy dzwoniła i przypominała o tym żeby otworzyć umowę bo przepadnie, pytanie czemu im aż tak zależy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300

Pewnie dlatego, że dostają pkt do premi za rozpatrzenie wniosku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6732
4 minuty temu, KarolTD90 napisał:

Chcą  ci zabrać  gospodarstwo 😄

Karol a ty już podpisałeś umowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 7.04.2023 o 11:33, subiektywny napisał:

Pytanie trochę do przodu, ale wazne - w paragrafie 3 otrzymanej umowie mam zapis, że arimr przyznaje mi wsparcie w kwocie 20.000 (powierzchnia budynku powyżej 500m2), te 20.000 to 40% ze stawki 100/m2. W załączniku nr 2 do umowy oprócz ilości podanej w m2 widnieje wartość netto 50.000. Czy otrzymam całe 20.000 gdy inwestycje zrobie powiedzmy za 40.000 ? Nie bedzie tak, że z 40.000 dadzą mi te 40% tj 16.000 zamiast 20.000 ?????

nie, 40 zł do metra i koniec to jest stawka jednostkowa tak samo jak ogrodzenie w zapobieganiu ASF. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6732
1 godzinę temu, KarolTD90 napisał:

Podpis nie jest  potrzebny. Pobranie umowy jest jej podpisaniem

No to pobrałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJG888    1

Tak trzeba tylko kliknąć, że się podwierdza odebranie.

Dzwoniłem do babki do krakowskiego ARiMR i powiedziała, że na blachę trzeba mieć fakturę, ale na montaż to nie. W sumie jest to logiczne, bo na etapie składania wniosku, po wpisaniu powierzchni pokrycia od razu wyceniana jest wysokość dofinansowania.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
17 godzin temu, DJG888 napisał:

Tak trzeba tylko kliknąć, że się podwierdza odebranie.

Dzwoniłem do babki do krakowskiego ARiMR i powiedziała, że na blachę trzeba mieć fakturę, ale na montaż to nie. W sumie jest to logiczne, bo na etapie składania wniosku, po wpisaniu powierzchni pokrycia od razu wyceniana jest wysokość dofinansowania.

bo to jest stawka jednostkowa 40% czyli 40 zł do metra, możesz sobie papą pokryć dach i tyle to kogoś interesuje. Odnośnie faktury to nie wiem skąd ona to wyczytała, bo nie ma do tej pory zmianki o tym i raczej dla świętego spokoju tak mówi, ale przy jednostokowych stawkach faktury nie są potrzebne, a wymiary po zrealizowaniu operacji robi BKM czy czasem ktoś sobie nie policzył "trochę" za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobra    17
Dnia 8.04.2023 o 13:57, KarolTD90 napisał:

Podpis nie jest  potrzebny. Pobranie umowy jest jej podpisaniem

To prawda OR poznan tez mowil otwarcie wniosku rowna sie z podpisem umowy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

wiec otwarcie wniosku wyznacza termin czy jeszcze cos? moge juz zmieniac czy czekac na jakieś info ze umia kase ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
2 godziny temu, DrJoint napisał:

wiec otwarcie wniosku wyznacza termin czy jeszcze cos? moge juz zmieniac czy czekac na jakieś info ze umia kase ma?

Ja umowy nie dostałem i zmieniam. We wniosku po dawałeś datę realizacji i wtedy możesz robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

wiem, ale jakby sie okazalo ze unia nie ma kasy zeby mi oddac, to ja teraz nie mam kasy zeby zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88
Dnia 8.04.2023 o 17:23, DJG888 napisał:

Dzwoniłem do babki do krakowskiego ARiMR i powiedziała, że na blachę trzeba mieć fakturę, ale na montaż to nie. W sumie jest to logiczne, bo na etapie składania wniosku, po wpisaniu powierzchni pokrycia od razu wyceniana jest wysokość dofinansowania.

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/najczesciej-zadawane-pytania2

1. Czy, aby wsparcie zostało wypłacone, konieczne będzie przedstawienie ARiMR dowodów finansowo – księgowych (faktury, rachunki)?

Nie. Nie trzeba przedstawiać ARiMR faktur oraz innych dowodów księgowo-finansowych jako załączników do wniosku o wypłatę wsparcia. Z uwagi na ryczałtową formę płatności faktury za usługi budowlane i wykonawcze lub potwierdzające zakup nowego pokrycia dachu nie będą podlegały weryfikacji przez ARiMR.

 

Nawiązując do umowy będziecie jakieś gromadzić informacje?

5) gromadzenia informacji na temat wykonawców/podwykonawców bioracych udział w realizacji przedsiewziecia;
6) wyboru wykonawcy bioracego udział w realizacji przedsiewziecia, który dopełnił obowiazku zarejestrowania
w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych informacji o swoich beneficjentach rzeczywistych

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj