włodek

Poznaniak czy może coś zachodniego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
włodek    16
Przed chwilą, Celownik07 napisał:

podobnie jak włodek szukam czegoś na spokojnie do wiosny. ze względu na budżet interesuje mnie poznaniak 2,7m. Da rade tym zasiać łubin gorzki nr. karo? (widzę że na tabliczce jest groch wiec wielkość ziarna zbliżona). U mnie w okolicy nic fajnego nie widze na razie, handlarze i pomalowane. Na co zwracać uwagę podczas oglądania?. Bede nim obsiewał ok 6ha . ciagnik c550.

Ja 15 lat temu obsiewałem 3ha łubinem (sprzedawałem później do zaprzyjaźnionej hodowli świń na paszę) i siałem go konnym więc skoro konnym dał radę to poznaniak tym bardziej zasieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Witam serdecznie,

Panowie, siewnik jeszcze niestety nie kupiony ale mam już upatrzone dwa. Oba oglądałem są naprawdę w bardzo dobrym stanie. Jeden to Amazone D7 Super S. Drugi to Nordsten Lift-o-matic CLG 250 MK II. Nordsten jest co prawda 5 stówek droższy ale ma ścieżki komputerowe więc pewnie dlatego. Oba nie są tanie bo kosztują w okolicach 7 tysięcy ale stan naprawdę jest wart tych pieniędzy. Od listopada obejrzałem tych siewników dziesiątki i to co widziałem to w ogóle pozostawię bez komentarza. Oglądałem egzemplarz nordstena za 5500zł w którego na start trzeba by włożyć ze 2 tysiące bo redlice to był totalny złom. I teraz moje pytanie do Was. Który byście brali. Nordstena czy lepiej pójść w amazonkę? 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Użytkuje nordstena, wersję 2,5 m już sporo lat, fajny lekki i dokładny siewnik, polecam. Z amazonka, nie miałem do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, włodek napisał:

Witam serdecznie,

Panowie, siewnik jeszcze niestety nie kupiony ale mam już upatrzone dwa. Oba oglądałem są naprawdę w bardzo dobrym stanie. Jeden to Amazone D7 Super S. Drugi to Nordsten Lift-o-matic CLG 250 MK II. Nordsten jest co prawda 5 stówek droższy ale ma ścieżki komputerowe więc pewnie dlatego. Oba nie są tanie bo kosztują w okolicach 7 tysięcy ale stan naprawdę jest wart tych pieniędzy. Od listopada obejrzałem tych siewników dziesiątki i to co widziałem to w ogóle pozostawię bez komentarza. Oglądałem egzemplarz nordstena za 5500zł w którego na start trzeba by włożyć ze 2 tysiące bo redlice to był totalny złom. I teraz moje pytanie do Was. Który byście brali. Nordstena czy lepiej pójść w amazonkę? 

amazone za 7 to on drogi nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Są też tańsze amazonki. I po 4 - 5 tysięcy ale stan opłakany. A nordsten wygląda tak:

image (5).jpeg

image (4).jpeg

image (3).jpeg

image (2).jpeg

image (1).jpeg

On akurat jest z ogłoszenia. Amazonka z kolei jest z polecenia znajomego. Nie jest nigdzie wystawione a nie robiłem jej zdjęć. Nordsten wizualnie w ładniejszym stanie. 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1154

Ładniejszy, bo odpicowany przez handlarza, amazonka, tak jak piszesz nie ma w ogłoszeniu, czyli tak jak był użytkowany tak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Odpicowany w sensie że wyczyszczony. To na pewno tak. Widać że bym dobrze myty. Ale na pewno nie był nigdzie malowany, spawany. Nie miał robionych żadnych zaprawek. Wszystkie blachy, zarówno te na skrzyni jak i pokrywa, nigdzie nie pogięte. No tego raczej odpicować się nie da. Jak coś jest uszkodzone to nawet jeśli ktoś to naprawi to ślad pozostanie. Zobaczę, jakby mi tego nordstena opuścił do ceny amazonki to chyba go wezmę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stodoła    69

Zobacz czy redlice na latają na boki czyli luzy .stan zębatek i czy choinki w skrzyni nie mają luzów . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Zębatki patrzyłem i są nie powycierane. O luzach na redlicach faktycznie zapomniałem. To samo o skrzyni. No nic, jak się na niego zdecyduję i pojadę raz jeszcze to sprawdzę to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Po zdjęciach wygląda na ładny, pewnie że handlarz przed sprzedażą wymył i wyczyścił, ale jak nie malowany to nie stał w krzakach. Jak zębatki ok, to będziesz z niego zadowolony. Ja w swoim, już wymieniałem, ale to parę lat temu, dalej śmiga i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16
1 godzinę temu, Fendt308lsa napisał:

Po zdjęciach wygląda na ładny, pewnie że handlarz przed sprzedażą wymył i wyczyścił, ale jak nie malowany to nie stał w krzakach. Jak zębatki ok, to będziesz z niego zadowolony. Ja w swoim, już wymieniałem, ale to parę lat temu, dalej śmiga i polecam.

No właśnie o to mi chodziło. Szykowany był na sprzedaż na 100% bo umyty ładnie ale nie był lakierowany i jest naprawdę w super stanie. Wszystko prościutkie, nic nie pogięte. Ewidentnie musiał być garażowany i ktoś o niego dbał. Ponoć odkupiony od pierwszego właściciela (Niemca). 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791

każdy jest kupiony od pierwszego właściciela i każdy Niemiec płacze jak sprzedaje i odprowadza do granicy🫣 ale do rzeczy, siewnik ładny pewnie siał tylko trawnik koło koscioła🤔😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

No malowany nie był na 100%. Przecież to idzie poznać. Jest gdzieniegdzie obtarty co zresztą widać i na całości jest lakier oryginalny. To samo z blachą. Jak gdzieś była by pogięta skrzynia lub klapa no to nie idzie tego wyprostować tak, żeby nie dało się zauważyć. A ten jest prościutki jak stół. Dlatego trochę się na niego napaliłem bo to najładniejszy egzemplarz jaki do tej pory oglądałem. Jedyny bardzo duży minus to odległość. Musiał bym po niego jechać przyczepką a samochód którym ją ciągam jest powiem szczerze taki sobie. W obie strony mam do przejechania 900km i boję się że może nie podołać takiej odległości bo to już 20 letni dziadek którym raczej kręcę się w koło komina. Jeszcze będę probował się może jakoś dogadać że może jakoś gdzieś po trasie się umówić. Nie wiem, będę kombinował coś w przyszłym tygodniu. Nawet nie mam od kogo jakiegoś dostawczaka pożyczyć. Musiał bym brać coś z wypożyczalni co może okazać się że po doliczeniu paliwa wyjdzie tyle samo co miałbym zapłacić sprzedającemu za transport a przynajmniej nie marnował bym czasu. Amazonka z kolei ma ten plus że jest na miejscu ale nie jest tak ładna jak ten no i nie ma ścieżek komputerowych. Nie zależy mi jakoś super na nich ale jeśli płacąc te same pieniądze można je mieć to chyba każdy by wolał żeby było niż aby ich nie było. 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791

450 km jechałeś tylko obejrzeć siewnik? a pisałeś że jesteś z Mazowieckiego to na drugi koniec Polski jechać za siewnikiem? są strony gdzie można zlecić transport. Tak czy siak za darmo nikt nie przywiezie. 7tys za siewnik i pewnie 1500 za przywiezienie może więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Tak, jestem z mazowieckiego a siewnik stoi w okolicach Legnicy gdzie mam ok 450km w jedną stronę. Dlatego ogarnięcie transportu będzie kosztowne ale w okolicach szukam od października i praktycznie nie ma nic dlatego rozszerzyłem poszukiwania na całą Polskę bo już mamy styczeń, zaraz luty który zleci moment i marzec i trzeba będzie siać a tu nie ma czym. Jak nie kupię to znowu będę musiał najmować usługę czego nie chcę robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depex    9

Miałem i takiego nordstena i amazone d8


Nordsten ma ładne blachy, ale minusem jest to, że wszystkie wałki są na tulejkach mosiężnych. Odkąd wyłączność na nie ma kondskilde to ceny zrobiły się kosmiczne. To samo zębatki napędu za kołem. Luzy na redlicach to w nim nie problem bo się je kasuje śrubą mimośrodową. Ogólnie bardzo lekki i doķładnie sieije, ale koszty eksploatacji mogą zdziwić, szczególnie jeśli ma więcej pracować. Amazone jak to amazone cięższy, masywniejszy, ale części dostępne bez problemu oryginalne. Wadą sa np. tulejki na osiach kół które łapią szybko luz, a nordsten ma koła na łożyskach stożkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

Znając życie to skończy się na tym że pewnie wezmę tą amazonkę. Bo jak mam teraz organizować transport i dołożyć 1500zł to już się robi prawie 9000zł a w takim budżecie na miejscu mam już bardzo ładne siewniki. Gorzej właśnie z przedziałem cenowym do 7 tysięcy czyli w takim jakim szukam ja. Powyżej jest kilka ładnych sztuk. Za 8500zł, 30km ode mnie stała w grudniu amazonka i to D8. Też fajny stan ale brakowało rynienki do próby kręconej więc musiał bym szukać. 

Edytowano przez włodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robson76    2

Siemka, takie pytanko bo chcę kupić siwego poznaniaka ale somsiad odradza bo twierdzi że rozlatują się w nich przekładnie że lepszy by był ten starszy czerwony, odnoszę wrażenie że coś pomylił fakty, ktoś coś na ten temat słyszał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Jak widzisz po postach temat rzeka. Każdy w dobrym stanie się sprawdzi. Ja polecę hassie na metalowych kołach wysiewających. Jak go kupułem, to go pomalowałem i kupiłem parę części zapasowych. Przez 11 lat nic w nim nie robiłem. Teraz zmieniłem na nowszą hassię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791
Robson76 napisał:

Siemka, takie pytanko bo chcę kupić siwego poznaniaka ale somsiad odradza bo twierdzi że rozlatują się w nich przekładnie że lepszy by był ten starszy czerwony, odnoszę wrażenie że coś pomylił fakty, ktoś coś na ten temat słyszał? 

ale co tam jest do rozlatywania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1154
11 godzin temu, Robson76 napisał:

Siemka, takie pytanko bo chcę kupić siwego poznaniaka ale somsiad odradza bo twierdzi że rozlatują się w nich przekładnie że lepszy by był ten starszy czerwony, odnoszę wrażenie że coś pomylił fakty, ktoś coś na ten temat słyszał? 

Starszy czerwony bez docisku, a problem z przekładniami to bajeczka, jak to powiedział Goebbels:  kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Jak Ci fundusze pozwalają to szukaj innych ze względu na większą skrzynię zasypową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4231

Siwe też były bez docisku, a nawet z dociskiem, co ma kolor do jakości, najwyżej ktoś nie dbał w ogóle i się rozpierdylił a fama poszła że czerwony lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791

czerwony to ten z metalowymi lejami i szerokim kołem ale skrzynie jeżeli się w ogóle różniły to niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robson76    2

Ot i do takiego samego wniosku doszłem, poszukam z dociskiem, a że będzie chodził w agregacie z 912 to pasuje żeby w miare lekki był siewnik a wydaje mi się że poznaniak do takich należy...a ze skrzynią idzie ogarnąć, narazie była by ori a może by coś pomyślał żeby ją powiększyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gazpacho
      Mam zamiar kupić 3-metrowy siewnik 2-talerzowy z kołami kopiującymi. W cenie około 50 tys. zwróciły moją uwagę polskie(Unia, Agro-masz) i tureckie(Ozdoken i HMS). Jeśli macie te siewniki albo mieliście do czynienia to prosiłbym o opinie. 
      Uprzedzając porady aby kupić używany zachodni; ma być nowy, bo na program RMG.
    • Przez Dawid381010
      witam Wszystkich Użytkowników 
      Zwracam sie z uprzejmą prośbą ; jak ustawić siewnik pod Rzepak jak i pszenicę ? 
      chodzi mi głownie o obroty koła ile obrotów zrobić na próbę kręcona 
      Hassia du 100 21 lejków 3 metry 


    • Przez KonradMar
      Dzień dobry. Czy posiada ktoś instrukcje w języku polskim do siewnika punktowego pneumatycznego monosem z 1991r? Kupiłem siewnik 6 rzędowy, niestety nie mam żadnej instrukcji i pojęcia jak to cudo ustawić.

    • Przez outstanding
      Witam.
      Koledzy moglibyście napisać ile zębów ma zębatka ta mniejsza od drobnego wysiewu w siewniku Fiona?
    • Przez przemyslaw111187
      Witam
      Od jakiegos czasu nie dziala sygnal dzwiekowy gdy jakas sekcja nie sieje  siewnik Maschi Gaspardo Mte mtr 300.Moze ktos wie jak odblokowac funkcje, czy wogole jest taka mozliwosc? Sterownik Muller Maschio

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj