Skocz do zawartości

Dawid381010

Members
 • Zawartość

  115
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O Dawid381010

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Mechanizacja :))
 1. Massey Ferguson 390

  Witam kolegów ...  Jestem od niedawna posiadaczem Mf 390 T i do was pytanie na co zwrócić uwage itp nie ma kalamitek smarowanie (bynajmniej nie rzuciała mi sie w oczy są gdzieś  ?  do czego służa dźwignie z prawej strony wszystkie te na obrazku która od podnośnika itp http://sprzedambyka.pl/instrukcje-ciagniki/instrukcja-obslugi-mf-340-350-355-360-362-365-39985.html
 2. Claas Mercator

  a nie ma tam fabrycznie jakiś chwytaków na ten pas ?
 3. Claas Mercator

  co zrobić z paskiem po wylączeniu sieczkarni tak aby go nie zjechało bo nie mam żadnych trzymaków i nie wiem czy fabrycznie powinno być  ?
 4. Claas Mercator

  Witam jak zdjąc te pasy z koła pasowego po lewej stronie żeby dostać sie do paska napędu wialni bo jest do wymiany a trzeba zluzować jakoś te pasy ?
 5. Pasza treściwa dla Opasów

    jakie te Makuchy i gdzie je kupić ? jakich problemów jeśli chodzi o groch czy łubin ? a śruta Rzepakowa ?
 6. Pasza treściwa dla Opasów

  Witam koledzy . Kupowanie koncentratu strasznie drogo wychodzi , kupuje z Nutreny 45 zl za worek 25 kg, i daje tego 20 % ,chciałbym teraz sam sobie robić pasze treściwą i tutaj jest moje pytanie co powiecie o Bobiku w żywieniu bydła mięsnego , ile sie go daje ? czy efekt dobry będzie . Mógł by mi któryś doświadczony kolega napisać skład takiego przygotowania paszy ?
 7. śrutownik ssąco tłoczący

  Sita ok w którym miejscu to wyczyścić (dokładniej) ?
 8. śrutownik ssąco tłoczący

  Witam mam problem że śrutwonikiem wcześniej robił 450 kg w 20 min z koszem zasypowym teraz to schodzi 50 minut nie wiem czego ? Noże ok wszystko szczelne
 9. Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

  [quote name='milanreal1' timestamp='1403194658' post='1388056'] Boxer bardzo dobry na miotłę, dobrze zwalcza też przytulię i samosiewy. Żeby zwiększyć skuteczność można dodać dff (legato) czy pedimetalinę (stomp). Na samosiewy warto dodać kilka g gleanu. Komplet nie potrzebuje mieszanin, sam bardzo dobrze radzi sobie z praktycznie wszystkimi chwastami występującymi w pszenicy. Jedyna wada obydwu rozwiązań to słaba skuteczność na chaber. Choć żaden doglebowy jesienią nie zapewni skutecznej ochrony przed chabrem. Chaber może wschodzić jesienią i wiosną, i przy polach bardziej zachwaszczonych poprawka wiosną na chabra jest konieczna. [/quote] 2 litry boxera + 0,75 Legato może być ?
 10. Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

  czyli jak robisz poprawki na wiosnę to nie jest to dobry środek
 11. Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

  [quote name='robert123farmer' timestamp='1403166020' post='1387715'] Ja od dwóch lat jadę kompletem i jest elegancko ale chyba trzeba zmienić powoli żeby się chwasty nie uodporniły [/quote] i nie trzeba po nim poprawiać na wiosnę dwuliściennymi ?
 12. Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

  mieliście może dotrzynienia z Boxerem od Sygenty i Kopletetem od Bayer ten drugi ma większość chwastów wziaść na jesien ?
 13. Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

  [quote name='marek1977' timestamp='1402952949' post='1386527'] Pryskam Expertem w fazie szpilkowania rano na mokrą ziemię i nigdy miotły nie mam,na wiosnę poprawka Mustangiem Forte i pole jak kryształ.Koszt około 100zł. [/quote] mówisz że Expert dobrze sobie radzi z miotła ? Axialem robiłem poprawki po Torulex-sie i zdał egzamin myslalem nim na jesień no ale jak nie bardzo to co zrobić ...
 14. Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

  czy oprysk Axialem Jesienią będzie dobrym rozwiązaniem ?
 15. Pszenżyto Borwo

  jaki wysiew i klasa ziemi ?
×