KaMel

Olej do skrzyni PLATINUM AGRO UTTO 10W30

Polecane posty

KaMel    32

Witam. 
Jakie macie opinie o oleju PLATINUM AGRO UTTO 10W30? W agroJD go polecają. 
chciałbym zmienić w 5615F (skrzynia z rewersem elektrohydraulicznym i połówka) oraz 5500N (skrzynia w pełni mechaniczna). Z olejami shella jest problem z dostępnością. 

Olej orlenowski za to kusi cena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    608

Okoliczny znawca tematu , były pracownik serwisu JD nie poleca tego oleju , gdyż jak twierdzi olej ten nie daje rady , dochodzi do sklejania się tarczek sprzęgieł i ogólnie później ciężko domyć skrzynię -  to jest jego zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    732

Jeśli chodzi o oleje z Orlen przy dużej liczbie sprzęgieł lepszym wyborem jest Agro STOU, w przypadku mechanicznej skrzyni dobry Agro UTTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaMel    32

Dość rozbieżne opinie. 
Mam natomiast kolejne pytanie, co myślicie o oleju Petronas ARBOR MTF 10w30? Zastosowanie dalej takie samo. Wydaje sie już dobrym olejem, z tego co wiem to ten sam co ori w CNH. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaMel    32
Napisano (edytowany)

Mam w zwyczaju informować jak się kończy temat który założyłem, wiec padło na beczke hygarda. Pomiędzy fuchsem to już tylko niecałe 300zl różnicy. 
Pozdrawiam i dziękuje za odzew w temacie.

Edytowano przez KaMel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek76    0

Orlen Platinum Multi utto 10w30 ma parametry, pozwalające go stosować w ciągnikach z wymagającymi  skrzyniami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1881
16 minut temu, Zbyszek76 napisał:

Orlen Platinum Multi utto 10w30 ma parametry, pozwalające go stosować w ciągnikach z wymagającymi  skrzyniami 

Majster górnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek76    0
Napisano (edytowany)
14 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Majster górnik?

Doprecyzuj, Mowa o nowej generacji oleju, jeżeli masz przeciwskazania do tego konkretnego to napisz jakie, co się stało. Ślepo z kalkulatora bierzecie oleje bo zachodnie to dobre, ale poświęcić chwilę i znaleźć dobry odpowiednik z krajowej produkcji to już trudno. 

Edytowano przez Zbyszek76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
Dnia 16.05.2022 o 10:48, KaMel napisał:

Witam. 
Jakie macie opinie o oleju PLATINUM AGRO UTTO 10W30? W agroJD go polecają. 
chciałbym zmienić w 5615F (skrzynia z rewersem elektrohydraulicznym i połówka) oraz 5500N (skrzynia w pełni mechaniczna). Z olejami shella jest problem z dostępnością. 

Olej orlenowski za to kusi cena. 

oleje z serii platinum obecnie nie obiegają jakościową od zachodnich producentów , kwestią jest odpowiedni wybór , ja osobiście  przesiadłem się 7 lat temu z fuscha na shell a 5 lat temu z shella na lotos/orlen . Rocznie idzie mi około 180 l na wymiany . Póki co złego słowa nie mogę powiedzieć , zalewam tymi olejami jd 1470 , fendt 311 oraz jd 6150m plus reszta sprzętu ale to już leciwe maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Moje doświadczenia z olejem z Orlenu jest takie ze przy spuszczaniu zachowuję się jak woda. Wiaderko trzeba ustawić metr dalej od korka, gdzie np shell/motul można postawić pod ciągnikiem.      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez power2347el
      Witam, mam problem z kalibracją podnośnika,
      rozpoczynam kalibracje lecz w pewnym momęcie nie chce wyświetlić wartości kodu odpowiedniego dla traktora??
      I po kilku próbach nie mogę wywołać kodu HCU podnośnika??
      A  podnośnik działa w ten sposób że trzeba trzymać guzik szybkiego podnoszenia czy opuszczania cały czas. Suwak działa. normalnie.
      Jeśli macie jakieś propozycje piszcie.
    • Przez kamil3914
      Witam, jestem nowy na forum, jeśli zły dział to sorry,
      Mam zamiar kupić ciągnik rolniczy John Deere 7820 z 2004r. o mocy ~190KM  na skrzyni autopower z przebiegiem 18k motogodzin. Za dość przestępną cenę 99k netto. Co sądzicie o tych ciągnikach? Czy mają jakieś wady fabryczne, czy warto kupić ten ciągnik? 
    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez Michał5678
      Jechałem sobie aż mi nagle odcięło wspomaganie w John Deere 5720 pompa działa filtr został wymieniony i trochę się polepszyło ale nadal nie jest idealnie gdzie szukać przyczyny ?Podnośnik podnosi normalnie .
    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj