Dastan

Paleta z kółkami pod rozsiewacz.

Polecane posty

Dastan    620

Widziałem kiedyś taki patent i chciałbym zrobić to u siebie.  Ktoś to robił może? Jakie kółka dać bo mam do wyboru 125mm (100kg) lub 160mm (150kg) i żeby dobrze pasowały na klocek palety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
Napisano (edytowany)

A nie lepiej kupic jakiś paleciak pomagazynowy, wyremontowany, można taki już za 600-700 zł znaleźć i wozić co się chce na paletach, także rozsiewacz, ale i wiele innych przedmiotów? 

Sam tak zrobiłem i woze na tym opryskiwacze, rozsiewacz, osprzęt do ladowacza czołowego i wiele innych rzeczy które mieszczą się na palecie. 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

Ja mam tak paletę zrobianą tak jak kolega wyżej pisze im większe koła tym lepiej bo się lżej pcha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Czyli te kółka 160mm , one mają podstawę o wymiarze zbliżonym do klocka palety euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Koła im  twardsze tym lepsze, najlepiej  teflon , twarda guma. Na miękkich kołach jest ciężej transportować , a nawet może się uszkodzić ogumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

ja mam w Axisie koła 160mm przykręcone do rozsiewacza na stałe. Egzamin zdaje. Raz jedno urwałwm bo nie podniosłem rozsiewacza wyjeżdżając z pola ale juź się pilnuję😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Też myślałem, ale odpada. Zaraz bym pogiął, poza tym 20cm wyżej zasyp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ale chyba nie masz wszystkich obrotowych? No też myślę, że podpinanie będzie dużo łatwiejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Też uważam że lepiej sprawdzi się paleciak bo można go używać do innych rzeczy, wcześniej miałem kółka zakładane do rozsiewacza a teraz tylko paleciak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

i to i to dobre a jak kólka chcesz kupić to tylko te białe pełne, te z niebieską gumą np łamią się i guma spada na zakrętach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Tak dla potomności, bo chyba pierwszy w Polsce montuje kółka do palety, mocowanie tych 160tek nie pasuje do palety EURO, otwory wychodzą poza obrysem klocka do którego mają być przykręcone. Myślałem przerabiać paletę, ale mordownia z tym, chyba łatwiej będzie wymienić kółka na mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja zrobiłem ramke z kątownika i mam przykrecone 4 kółka skrętne do niej a palete wkładam w ramke i jest gitara .Przy zaczepianiu rozsiewacza fajna sprawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj