yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
3 godziny temu, przemek28_28 napisał:

U mnie po mieszaninie 1 litr goltix, 0,2 venzaru, 10g safari i betasana 1.5 litra rzepak padł 

Po jakim czasie od zabiegu i w jakiej fazie był rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cobo    1

Takie buraki u znajomego w środę dostały 40g safari i 1,5 Titana ziemia sucha 

IMG_20240504_150031.jpg

IMG_20240504_150036.jpg

IMG_20240504_150050.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594

Po cholerne aż tyle?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    851
Napisano (edytowany)

Chlopaki zwlaszcza z lubelskiego, jak tam z szarkiem u Was ? @Ulman a jak u Ciebie z tego późniejszego siewu, bo moje te pozniejsze siane podobnie jak Twoje i pisałeś że nie będzie problemu z robakiem.. U mnie coś podjada, pewnie i szarek bo to tak z półtora siewnika tak najgorzej podgryzione od pola gdzie w tamtym roku były buraki.. chociaż na całym polu to widać, dzisiaj pryskane to coś konkretnego dorzuciłem 

20240504_191342.jpg

20240504_191346.jpg

20240504_191350.jpg

20240504_191352.jpg

20240504_191401.jpg

20240504_191403.jpg

20240504_191408.jpg

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cobo    1
8 godzin temu, Ulman napisał:

Po cholerne aż tyle?

Sam nie wiem po co tyle dał ,moim zdaniem 15 g to Max na takie małe buraczki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594
9 godzin temu, skywalker89 napisał:

Chlopaki zwlaszcza z lubelskiego, jak tam z szarkiem u Was ? @Ulman a jak u Ciebie z tego późniejszego siewu, bo moje te pozniejsze siane podobnie jak Twoje i pisałeś że nie będzie problemu z robakiem.. U mnie coś podjada, pewnie i szarek bo to tak z półtora siewnika tak najgorzej podgryzione od pola gdzie w tamtym roku były buraki.. chociaż na całym polu to widać, dzisiaj pryskane to coś konkretnego dorzuciłem.

Pojedyncze sztuki z podryzionym liscieniem ale burak już ma pierwsze liście właściwe więc problemów nie przewiduje. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57
12 godzin temu, skywalker89 napisał:

Chlopaki zwlaszcza z lubelskiego, jak tam z szarkiem u Was ? @Ulman a jak u Ciebie z tego późniejszego siewu, bo moje te pozniejsze siane podobnie jak Twoje i pisałeś że nie będzie problemu z robakiem.. U mnie coś podjada, pewnie i szarek bo to tak z półtora siewnika tak najgorzej podgryzione od pola gdzie w tamtym roku były buraki.. chociaż na całym polu to widać, dzisiaj pryskane to coś konkretnego dorzuciłem 

20240504_191342.jpg

20240504_191346.jpg

20240504_191350.jpg

20240504_191352.jpg

20240504_191401.jpg

20240504_191403.jpg

20240504_191408.jpg

Było trochę zimna i nie był aktywny, teraz ciepło i jest bardziej aktywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3550

Nastepne liście będą rosły , chyba że coś je cały czas żre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek198    1
3 minuty temu, miwigos napisał:

Nastepne liście będą rosły , chyba że coś je cały czas żre

Dwa razy były pryskane  , niektóre zdychają inne jeszcze żwawe . Ostatni oprysk wczoraj chyba jeszcze poprawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3550

To szarek kamośnik tak podjada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

Można mieszać dwuliścienne ze środkiem pyrinex? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek198    1
27 minut temu, miwigos napisał:

To szarek kamośnik tak podjada

Pierwszy raz mam do czynienia z takim czymś a już parę lat gospodaruje. Czy da się go jakoś zwalczyć czy mimo tych oprysków będzie niszczył.

 

9 minut temu, Jk1976 napisał:

Można mieszać dwuliścienne ze środkiem pyrinex? 

Doradca z ODR mówił że insektycyd może zmniejszyć działanie herbicydu , chociaż kiedyś się mieszało i było dobrze.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kordiuszan    8
1 godzinę temu, Jk1976 napisał:

Można mieszać dwuliścienne ze środkiem pyrinex? 

Teoria tego nie zaleca . Ale dużo ludzi dodaje w burkach i nikt się nie skarży na fitotoksycznosc lub mniejszą skuteczność. Sam w burkach kilka razy w innych latach dawałem. Po co dwa razy jeździć jak jest bezpiecznie.  A propos mieszania ... W starym najlepszym Betanalu maxPro było gdzieś w etykiecie, że w drugim lub trzecim zabiegu można łączyć z środkiem Agil na jednoliścienne , dzisiaj w czasach powertwina , goltixa każdy zaleca minimum trzy dni przerwy między dwu a jednolisciennymi.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Mam w burakach liście posklejane od etofumesatu, czy to groźne jest dla buraka? Mszycy brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    20
1 godzinę temu, Kordiuszan napisał:

Teoria tego nie zaleca . Ale dużo ludzi dodaje w burkach i nikt się nie skarży na fitotoksycznosc lub mniejszą skuteczność. Sam w burkach kilka razy w innych latach dawałem. Po co dwa razy jeździć jak jest bezpiecznie.  A propos mieszania ... W starym najlepszym Betanalu maxPro było gdzieś w etykiecie, że w drugim lub trzecim zabiegu można łączyć z środkiem Agil na jednoliścienne , dzisiaj w czasach powertwina , goltixa każdy zaleca minimum trzy dni przerwy między dwu a jednolisciennymi.

ja wczoraj pryskałem właśnie powertwin 1l/ha goltix 1,2l/ha insert 0,2l/ha safari 15g/ha venzar 0,2l/ha i do tego isektycyd oraz 0,3l/ha taurusa na jednoliścienne. Dzisiaj rano już na komosie było widac że działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Skowron16 napisał:

ja wczoraj pryskałem właśnie powertwin 1l/ha goltix 1,2l/ha insert 0,2l/ha safari 15g/ha venzar 0,2l/ha i do tego isektycyd oraz 0,3l/ha taurusa na jednoliścienne. Dzisiaj rano już na komosie było widac że działa

w jakiej fazie że tak szybko było widać efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Dnia 3.05.2024 o 17:15, STIG13 napisał:

Tak 

W jakiej dawce ten Tribenuron metylu i czy w mieszaninie czy solo?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

5 gram tribenuronu razem z conviso i daj coś na przyczepność, ja dałem flippera na bazie silikonu. Są i tacy którzy dawali granstara i maistra ale dawek nie znam , buraki były ok . To sprawdzone z tamtego roku . Ta opcja conviso i tribenuron jest chyba wystarczająca. U mnie jakby coś się z komosy odbijało lub nowego wyskoczyło to myślę dać trzeci raz sam tribenuron ale już 7 gram

17 godzin temu, maniek198 napisał:

 

I co  teraz ? Będzie coś jeszcze z tych buraków czy przesiew.

 

IMG_20240505_154127_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20240505_153857_Easy-Resize.com.jpg

Jeśli obsada jest jeszcze ok, a serduszka jak widać całe to będą tylko musisz pilnować, może minie jakieś przesilenie i utrzymasz. Podobno pod koniec maja komośnik ma już inne zainteresowania gdyż zaczyna się okres kopulacji i mniej zaczyna żerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

U sąsiada nie wiem czy przymrozek czy owady zniszczyły dość mocno plantacje . Miejscami świeca się rzędy miejscami nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W środę kolejny zabieg, mniejszy chwast załatwiło a duży męczy. Przed 20 maja zamykam odchwaszczanie i trzeba brać się za nawożenie.

IMG_20240506_104616_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cobo    1
13 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

W środę kolejny zabieg, mniejszy chwast załatwiło a duży męczy. Przed 20 maja zamykam odchwaszczanie i trzeba brać się za nawożenie.

 

IMG_20240506_104616_1.jpg

Czym pryskales że tak ładnie rzepak kuli i w jakiej dawce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1,75 l goltix 20g safari 1l powertwin, 1,5l atpolan i olej 

Drugi zabieg idzie 1l goltix 20g safari 0,5l powertwin i 0,8 atpolan i olej, trzeci zabieg to samo

Rzepak nawet większy przypaliło, całe szczęście 

10 minut temu, Cobo napisał:

Czym pryskales że tak ładnie rzepak kuli i w jakiej dawce 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    126
14 godzin temu, Skowron16 napisał:

ja wczoraj pryskałem właśnie powertwin 1l/ha goltix 1,2l/ha insert 0,2l/ha safari 15g/ha venzar 0,2l/ha i do tego isektycyd oraz 0,3l/ha taurusa na jednoliścienne. Dzisiaj rano już na komosie było widac że działa

bez sciemy ze wczoraj pryskałes a rano juz było widac efekty, moze i było widac poprzedniego zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek198    1
4 godziny temu, Camry napisał:

5 gram tribenuronu razem z conviso i daj coś na przyczepność, ja dałem flippera na bazie silikonu. Są i tacy którzy dawali granstara i maistra ale dawek nie znam , buraki były ok . To sprawdzone z tamtego roku . Ta opcja conviso i tribenuron jest chyba wystarczająca. U mnie jakby coś się z komosy odbijało lub nowego wyskoczyło to myślę dać trzeci raz sam tribenuron ale już 7 gram

Jeśli obsada jest jeszcze ok, a serduszka jak widać całe to będą tylko musisz pilnować, może minie jakieś przesilenie i utrzymasz. Podobno pod koniec maja komośnik ma już inne zainteresowania gdyż zaczyna się okres kopulacji i mniej zaczyna żerować.

Po tych opryskach co zrobiłem nie żeruje na roślinie chociaż nie padł  całkiem i serduszka mają chęć odbijać .

Czyli trzeba truć dziada i obserwować . Dzięki za odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj