yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
androproteam    23

Od czerwca do Polski z Ukrainy będzie mogło wjeżdżać 300tys ton cukru(średnia z lat 2022 i 23) czy 500tys?

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mokro na polu nie idzie wjechać a mam kilka plamek piachu na działkach pod buraki , jakby się udało w tym tygodniu wrzucić wapno z nordcalcu granulowane po jakieś 500-700kg/ha to jak azot przedsiewny poleci początkiem kwietnia czyli miesiąc po wapnie to będzie okej ? Czy lepiej już odpuścić to wapno ? Na 21 ha mam w sumie z pół hektara tych piasków także nie wiem czy jest sens ryzykować , tymbardziej ze co roku wapno jest dawane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

rozsiewacie polifoske czy saletrzak pod buraki jak nie da sie wymieszac z gleba? na rozsianie jest ok i mam czas jednak agregatem wjechac to jeszcze jest czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Ja wółkowanie wykonoje więc nie moge, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Nibyc zemu? Nieraz dawalem nawoz na skibe i potem szla włoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o dawaniu nawozów teraz przed bronami ciężkimi lub agregatem vaderstad nz który ma wloke na przodzie ? W tamtym roku dałem saletrzak pod brony potem kompaktor przed siewem i nie widziałem żeby było widocznie widać ze brony azot pościągały w bruzdy … 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Z tym sciaganbiem nawozu w bruzdy to taka spiewka najczzesciej starszych ludzi. Mozna to wlozyc miedyz bajki. CI sami ludzie w latach 80 mowili jak zobaczyli 60 ze siuntka tak ubije glebe ze nic nie urosnie na polu xD

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

Witam .stosuje ktoś taki nawóz Magnesia-Kainit w uprawie buraków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Znalazłeś w okolicy? Po ile? 

Ja kiedyś dawałem, niektórzy stąd też. Magnez siarka SÓD i potas. Git na buraki. Z 250-300kg trzeba dać przynajmniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
8 godzin temu, skywalker89 napisał:

Znalazłeś w okolicy? Po ile? 

Ja kiedyś dawałem, niektórzy stąd też. Magnez siarka SÓD i potas. Git na buraki. Z 250-300kg trzeba dać przynajmniej 

Agroters ma po 970

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje w tym roku część burakow zasiana bezorkowo i mam takie pytanie do bardziej doświadczonych. Po żniwach wykonałem głeboszowanie na 40cm później zasialem gruberem poplon rzodkiew melioracyjna. Teraz nie wiem co robić czy ciężka brona talerzowa to wymieszać później agregatem expom wicher i siew, czy teraz agregatem bezorkowym na 20cm i po tym ogregatem wichrem i siew doradźcie coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym w to jechał broną talerzową ,agregat i siew. skoro poszedł głębosz, zaś rzodkiew to po co 3 raz przewalać tą ziemię. brona potnie i wymiesza, agregat uprawi i siać. a planujesz siać w najbliższym czasie? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
21 godzin temu, jarekzss1988 napisał:

Witam, planuje w tym roku część burakow zasiana bezorkowo i mam takie pytanie do bardziej doświadczonych. Po żniwach wykonałem głeboszowanie na 40cm później zasialem gruberem poplon rzodkiew melioracyjna. Teraz nie wiem co robić czy ciężka brona talerzowa to wymieszać później agregatem expom wicher i siew, czy teraz agregatem bezorkowym na 20cm i po tym ogregatem wichrem i siew doradźcie coś 

A po cholerę jakaś uprawa na 20 cm? Podsiąk chcesz sobie zniszczyć?

Talerzówka na 8-10cm , wicher na 5cm.   


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja robię orkę na 25 cm, na to brony. przed siewem agregat. Chyba że uda się na tyle wcześnie zasiać  i ładnie zaorać że agregat bezpośrednio po orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Orać na wiosnę to trzeba mieć coś z hazardzisty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

przez ekoschamaty nie zrobiłem orki jesiennej pod buraki,na jednaj działce tylko zrobiłem koncem wrzesnia,dzis byłem to taka zarosnięta,bardziej niz te niezaorane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprzątać poplon w listopadzie i mieć ziemię cięższą niż 5 klasa, wtedy żeby wjechać z pługiem trzeba mieć również 2 tygodnie słońca.

1 minutę temu, Mateusz1q napisał:

Orać na wiosnę to trzeba mieć coś z hazardzisty 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał98    13

Ekoschematy - Międzyplon ozimy utrzymywany do 15 lutego, mnie też czeka orka wiosenna pod buraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Też mam ekoschematy sieje poplon po orce i już aktualnie niewiele z niego zostało, powoli oddaje składniki wyciągnięte z głębszych warstw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035
4 minuty temu, Michał98 napisał:

Ekoschematy - Międzyplon ozimy utrzymywany do 15 lutego, mnie też czeka orka wiosenna pod buraka.

Żaden ekoschemat nie nakazuje orki wiosną ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał98    13

Jasne, że nie nakazuje sam bym tego nie orał i zasiał bezorkowo, ale rozrzuciłem dodatkowo jeszcze obornik który wypadałoby zaorać na te 20-25cm i zawałować to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj