yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

miwigos    3532

Spróbj inaczej i może będdzie 90, ja już miałem  trzycyfrowy wynik dwa razy w życiu

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
21 minut temu, miwigos napisał:

To przecież KSC

No i 🤷 

Raczej jak się chwalą to na plus a nie że słabo wyszło 😝 trudno powiedzieć, powtarzam tylko co mówił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Przy 15 to mu wyszłoby około 190 netto.

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

No jaj nie róbmy, żeby 160 na czysto wyszło to buraki po 300 by musiały być. 

A to że dostał teraz niby 160/t to raczej nie koniec. Myślę, że cukrownią dobrze sprzeda cukier i będzie kasa do podzielenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Ta, a wiesz że jak wcześniej dzielili nadwyżke ponad te ok 440e to podnieśli teraz o 50% chyba coś ponad 600e jak sprzedadzą to dopiero dzielą.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

Buraki odebranie plon słaby bo netto II 52,5t ale polaryzacja 17,7

  • Like 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36

U nas w KGS trochę też obcinają, delikatnie. Areał taki jak zawsze ale już nie 60t/ha tylko 57t/ha. Sąsiad wydzierżawił pole, też tam jakiś limit miał bo 1-2ha zawsze obsiewal burakiem, jeszcze w tym roku ma. Idzie ten limit jego jakoś przepisać/dogadać się na mnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040
2 godziny temu, Zenonim napisał:

No jaj nie róbmy, żeby 160 na czysto wyszło to buraki po 300 by musiały być. 

A to że dostał teraz niby 160/t to raczej nie koniec. Myślę, że cukrownią dobrze sprzeda cukier i będzie kasa do podzielenia 

Nie wypowiem się bo tylko powtórzyłem co powiedział . Jak swoje zdam to powiem po ile dostałem 

1 godzinę temu, wojtek424517 napisał:

U nas w KGS trochę też obcinają, delikatnie. Areał taki jak zawsze ale już nie 60t/ha tylko 57t/ha. Sąsiad wydzierżawił pole, też tam jakiś limit miał bo 1-2ha zawsze obsiewal burakiem, jeszcze w tym roku ma. Idzie ten limit jego jakoś przepisać/dogadać się na mnie? 

Idzie wszystko zrobić tylko brak przeważnie chęci inspektorów którzy w cukrowniach żyją jak w pączku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36

Cześć wysłodek sprzedaje a część w zamian za obornik, co lepiej pod buraki?

Auto wysłodek około 2700 zł, w przeliczeniu na obornik 60 ton dostaję z przywozem do mnie. czy nie brać obornika i też 2700 zł kosztuje 27 ton kurzaka z transportem??  Obornik 20t/ha, kurzak wyszedłby 9t/ha. Słoma także zostaje na polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2040

Proszę o opinie odmiana Janulka wady zalety jak cukier i tonarz 

Jadąc do hrubka widziałem ją na polu z innymi i wyglądała pięknie pod względem zdrowotnym.

Jadąc do pracy przed miaczynem mijam ciekawa plantacje która walczy dzielnie z chwoscikiem .

Ja mam wojownika i mazowie. Jeżeli chodzi o wojownika to miałem go na tym polu w 20/21 r więc trochę wypadł gorzej pod względem walki z chwoscikiem porównując do mazowi która też miała problem z nim. Czekam na odbiór i zobaczę jaki wyszedł cukier. 

Inspektor twierdzi że jak się zdecyduje na odmianę to mi ją zamówi a jak nie to da co będzie miał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Miałem w tym roku Janulkę i plon 43,4 t/ha i cukier 17,8. "Rekordowy" plon zawdzięczam suszy - odmiana, która charakteryzuje się korzeniami całkowicie schowanymi w glebie - u mnie miała je bardzo wystające nad powierzchnię. Dużej presji chwościka nie zaobserwowałem (obyłoby się pewnie bez oprysku ale jeden zabieg wykonałem) ale były kopane dość wcześnie - odbiór 13.10. Pojawił się natomiast mączniak (i to w krótkim czasie objął prawie całą plantację) - wcześniej nigdy na buraku go nie zaobserwowałem (ale to nie znaczy że go nie było)...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakie polecacie odmiany na wczesne kopanie? kopanie koniec sierpnia-początek września swoim kombajnem. Aktualnie bazuje na odmianie Hannibal i zaskakuje ona bardzo pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie walczy ktoś z bylica w burkach , narosło mi tego syfu na działkach po kukurdzy gdzie była 2/3 lata … pola 22 lat nie orane ale w tym roku ze względu na ten chwast mam zamiar zaorać z przedpłużkami dosyc głęboko licząc ze pomoże to zwalczyć ten chwast bo w tym roku na burkach coniviso , mieszanka 0,5l herbicydu conviso 15g tribenuronu i 0,2 lontrelu nie zrobiło nic tej bylicy a co gorsze nawet w czerwcu wychodziły nowe sztuki …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49

W chemirolu jedno zero dołożyli byś biegł kupować u nich środki i nawozy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

Żeby to było z 10 ha to jeszcze by uszło a taki wyrywkowy rekord to każdy może osiągnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj