yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

ktomek8    5
tomek9111 napisał:

9 godzin temu, ktomek8 napisał:

w P&L mają dopłacić 2euro😂 za poprzedni sezon

Czy to potwierdzone? Jakiś czas temu była mowa o 4euro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9111    12

To chyba coś swierzego bo w zeszłym tygodniu jeszcze nic nie było wiadomo,odnosząc się do kgs te 2e wygląda slabo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1842
13 godzin temu, tomek9111 napisał:
22 godziny temu, ktomek8 napisał:

w P&L mają dopłacić 2euro😂 za poprzedni sezon

 

Hahahaha niech jeszcze ktoś tu kiedyś złe słowo napisze na KGS

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej44    55
beryl89 napisał:

10 godzin temu, androproteam napisał:

Ziemia torfowa ma to do siebie że jest wysokie ph, musisz zakwaszać glebę z głową i będzie to proces powolny ale do zrobienia

200kg siarczanu amonu wystarczy na jakiś efekt czy więcej dać?

jeżeli jest to ziemia torfowa to zmienia postać rzeczy. Ale do końca nie jest to napisane. Mój dziadek miał gospodarstwo z ziemią torfową i tam nigdy nie rosły buraki,były jak marchewki. To były ziemie odzyskane na Pomorzu. Po kilku próbach cała wieś przestała uprawy. Nie wiem jak teraz bo może są nowe technologie. Zakwaszać gleby nie można gwałtownie. Zresztą sam musisz dojść dlaczego nie rośnie albo weź specjalistę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beryl89    5

To nie jest ziemia torfowa, taka czarna ziemia na której dobrze planuje, mój ojciec 30 lat temu miał tam łąkę i krowy wypasał,potem zrobił ziemię orną i płony jak mówił miał niesamowite na tym kawałku. Dopiero teraz od kilku lat się pokiełbasiło na tym kawałku, a zacząłem dbać o pola i wyszło jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Witam posiada ktoś nieużywany i niepotrzebny stoll v100. Potrzebuje przekaźniki zettler. Kupiłem jakieś zamienniki i w ogóle nie działają. Nowe oryginały tylko z e baj i długo trzeba czekać. Oczywiście nie chcę darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Jak ten przekaźnik wygląda? Gdzie się znajduje?Mam stolla v100 w częściach 

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

To są 3 przekaźniki. Znajdują się w skrzynce sterującej z prawej strony kombajnu tam pod osłoną gdzie są napędy. Są na płytce czarne kostki mają symbol zettler az693-071-52. Są one zalutowane. Może być też cała płytka jak już niepotrzebna. Jak coś pisz na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57
3 godziny temu, kleine100 napisał:

To są 3 przekaźniki. Znajdują się w skrzynce sterującej z prawej strony kombajnu tam pod osłoną gdzie są napędy. Są na płytce czarne kostki mają symbol zettler az693-071-52. Są one zalutowane. Może być też cała płytka jak już niepotrzebna. Jak coś pisz na priv.

Ok. Jutro popatrzę ale powinno być i raczej całą płytkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
kleine100 napisał:

To są 3 przekaźniki. Znajdują się w skrzynce sterującej z prawej strony kombajnu tam pod osłoną gdzie są napędy. Są na płytce czarne kostki mają symbol zettler az693-071-52. Są one zalutowane. Może być też cała płytka jak już niepotrzebna. Jak coś pisz na priv.

ja to wywaliłem cała ta elektronikę i zrobiłem układ sterowania na wzór Neptuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232
8 godzin temu, miwigos napisał:

Tyle dni do przodu wiesz że napewno będzie 1 listopada odbiór, u nas 1 nie odbierają

Tak jest w harmonogramie 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

Aż dziwne żeby brali co do dnia, wręcz nierealne , chyba że plan zaktualizowany wczoraj

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

Aktualizacja. Dziś dzwonił inspektor. Odbiór jutro 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

Buraki od tygodnia czekają na odbiór. Wcześnie kopanie bo musiałem się dostosować do usługodawcy 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Sudzucker, buraki wykopane w sobotę , zabrane we wtorek . Plon drugie netto 80 t/ha. Średnia polaryzacja 16.25. Zanieczyszczenie prawie same 9% tylko jedna 8% . Usługa wykopania z odwozem 1400 zł/ha. Chyba dobrze wyszło tym bardziej że teraz leje deszcz jak szalony. Życzę wszystkim wysokich plonów, cukru, kasy i zadowolenia z wykonywanej pracy.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj