yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

miwigos    3532

Buraki leżące na wierzchu Ci wschodzą , brawo TY , pszenica posiana we wrześniu nie wzjedzie, jedynie ta w listopadzie bo wtedy juz jest mokrzej, chyba że u Ciebie pada na okrągło, jak jest sucho i nie pada to te posiane na 1 cm na glinie nie wzejdą , ledwo zdążą puścić kiełek i ziemia wschnie , i czekaja za deszczem , jak długo to kiełki uschną

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
42 minuty temu, miwigos napisał:

Buraki leżące na wierzchu Ci wschodzą , brawo TY , pszenica posiana we wrześniu nie wzjedzie, jedynie ta w listopadzie bo wtedy juz jest mokrzej, chyba że u Ciebie pada na okrągło, jak jest sucho i nie pada to te posiane na 1 cm na glinie nie wzejdą , ledwo zdążą puścić kiełek i ziemia wschnie , i czekaja za deszczem , jak długo to kiełki uschną

Tak, te co leżą na wierzchu też puszczą korzenie, w warunkach takich jakie mamy obecnie czyli wilgotno.  O to mi chodziło. 
Jak sucho to oczywiście nic z nich nie będzie, zgadzam się z Tobą.
A kolega @maly00 pytał właśnie o wilgotne ( mokro ) warunki , więc mi również chodziło o takie warunki odpowiadając mu 😜 

Edytowano przez Michall51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Mam buraki conviso i chcę dodać coś jeszcze na komosę , co byście polecili aby w miarę finasowo było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
7 godzin temu, Michall51 napisał:

Tak, te co leżą na wierzchu też puszczą korzenie, w warunkach takich jakie mamy obecnie czyli wilgotno.  O to mi chodziło. 
Jak sucho to oczywiście nic z nich nie będzie, zgadzam się z Tobą.
A kolega @maly00 pytał właśnie o wilgotne ( mokro ) warunki , więc mi również chodziło o takie warunki odpowiadając mu 😜 

Mokro masz chwile po deszczu wiatr i slońce i masz sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
5 godzin temu, miwigos napisał:

Mokro masz chwile po deszczu wiatr i slońce i masz sucho

ostatnie kilka dni popaduje co kilka godzin, niebo zachmurzone, wiatr umiarkowany, więc troche cięzko o suchą glebę. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Nie ma się co zawczasu cieszyć, ta mała niteczka korzonek co puści trochę słońca,wiatru i go przesuszy. Co innego korzeń już grubszy podmyty ten ma szansę przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Zależy jaką masz glebę u mnie 2klasa jak dobrze popada parę dni gleba wilgotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

Ile czasu wschodzi burak? Jutro minie 2 tygodnie od siewu a tylko sporadycznie są na wierzchu. Boje się że trzeba będzie przesiewać. Do kiedy dać mu czas?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Zależy. Nieraz 3 tygodnie a czasami po tygodniu na wierzchu jest. Wygrzeb zobacz co się dzieje pod ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Jeśli zimno to trzeba uzbroić się w cierpliwość. U mnie na glinach to po 4 tygodniach wschodziły .daj im czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Jutro będzie 6;dni jak zasiane pytanie czy pryskać już glifosatem czy jeszcze czekać? Buraki siedzą w ziemi co niektory ma kiełka ku dołowi 

IMG_20230427_180719371.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Kolega ma rację,pryskaj nie czekaj w każdej chwili mogą wyskoczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beryl89    5

Czy po przymrozku dzisiejszym-1.5 C krótkotrwałym można wykonać oprysk na chwasty? Na jutro już na plusie ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
23 minuty temu, beryl89 napisał:

Czy po przymrozku dzisiejszym-1.5 C krótkotrwałym można wykonać oprysk na chwasty? Na jutro już na plusie ma być.

Szkoda buraka męczyć dodatkowo, poczekaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

A przy doglebówce? W nocy było 0 stopni i dzisiaj jest fajne okienko, jutro wiatr i może padać. Goltix + venzar + oblix. Buraki jeszcze nie wyszły, siane tydzień temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1831

I po pierwszym zabiegu 1,5 metamitron, 0,7 powertwin 0,1 lontrel 0,75 atpolan warunki idealne nie pamiętam tak dobrego roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj