yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

jeśli wykonam zabieg dajmy na to dzisiaj a w nocy ma być 4 stopnie, a jutro 2, to jest sens jechać? czy wstrzymać się do soboty-niedzieli? chwast nie jest jakoś wybitnie wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

Burak 2-3 liść mogę Labradorem pryskac sporo perzu mam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Buraki pryskane w sobotę goltix Titan 1,5l + powertwin 1l + safari 10g i dzisiaj byłem na polu rzepak i komosa jakby nie tknięta, za wcześnie na efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
52 minuty temu, miwigos napisał:

2 lub 4 , bo wychodzą parami i nie moga byc 3

Ok to mają 2-4  będę robił 2 zabieg Goltix titan 1.5+ powerstin 1 l + olej 1 l ile labradora dać czy lepiej poczekac i osobno polecieć  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5583

Pryskał już ktoś conviso? Komosa ma miedzy 2 a 4 liście i trzeba jechać. Pytanie brzmi - czy ktoś ma doświadczenie i w tej fazie komosy  dawał 0,5 i za tydzień powtórka czy na pierwszy zabieg powiedzmy 0,6- 0,7 a za 7 dni dokładka 0,4-0,5l ? Dodawaliście coś jeszcze do conviso? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kordiuszan    7
Dnia 14.05.2023 o 22:42, warchest napisał:

czy po rzepaku siejecie buraki ? bo tak by mi pole pasowało , 

i 2 pytanie jak siejecie buraki na polu ktore bezposrednio nie jest przy drodze to odbior buraka co ciezarowki wciagacie ciagnikiem na pole czy jakie rozwiazanie stosujecie  ?

co 5 lat buraki siejesz a jaki plodozmian stosujesz tzn co siejesz w ciaga nastepnych lat , rzepak tez  w tym ? czy co ?

W płodozmianie jęczmień,cebula,pszenica,kukurydza. Rzepaku nie sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
22 godziny temu, szymonidas9 napisał:

Sialem słonecznik w uprawie głównej i szczerze powiedziawszy mam, wrażenie że korzen to on ma wiazkowy a nie palowy 

Bo ma i wiązkowy i palowy jednocześnie, taki dziwak z niego 😁


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Jaka substancja zniszczy wschodzące ziemniaki w buraku ćwikłowym? Ochrona goltix + powertwin nie daje sobie rady.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161

Mam pytanie: Nigdy nie miałem buraków. Jaka jest szansa, żeby w to wejść? Bez problemu za kontraktuje nowemu plantatorowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7
48 minut temu, miwigos napisał:

A jest taka

Właśnie to chcialbym wiedzieć. Bo nie wiem czy warto testować inne środki. Jeśli nie zniszczyć to chociaż bardzo przyhamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@maniana Temat od dawna znany w uprawie i na forum na wszelkiego rodzaju uciążliwe chwasty, polecany, stosowany w miarę skuteczny środek to Motykol i Babopiel co do formulacji nie istotne.

@rolnikon1989 W okolicy ktoś sieje to nr telefonu wziąć i zadzwonić lub że strony internetowej do doradcy, w tym i poprzednim sezonie bez problemu kontraktowali nowym plantatorom (oczywiście o ile odległość lokalizacja pasuje cukrowni), na przyszły nie wiem jak będzie ze względu na duże zainteresowanie i zwiększenie areału.

Conviso w mojej okolicy jeden zabieg w tamtym tygodniu na niedalekiej działce, komosa to nawet 6-8 liści właściwych, siane marzec początek kwietnia, sam jestem ciekaw jak to wyjdzie, moje dużo dużo mniejsze siane z 3 tyg. później oczywiście standardowa uprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161

Zadzwonić do cukrowni czy jest jakiś ich przedstawiciel na mój teren? Cukrownia blisko i plantatorzy też są 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kordiuszan    7
44 minuty temu, rolnikon1989 napisał:

Zadzwonić do cukrowni czy jest jakiś ich przedstawiciel na mój teren? Cukrownia blisko i plantatorzy też są 

Od sąsiada czy kogoś z najbliższej okolicy kto sieje buraki weź numer do inspektora który nadzoruje twój teren i dzwoń i pytaj o szczegóły. Od kontraktacji i przyjmowania nowych plantatorów jest inspektor regionalny.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

co stosujecie na mszyce w burakach ja kiedyś jechałem cyperkillem jest coś lepszego? myślałem o inzumie, chociaż nie ma rejestracji ale na pewno będzie działać dużo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, adamn999 napisał:

co stosujecie na mszyce w burakach ja kiedyś jechałem cyperkillem jest coś lepszego? myślałem o inzumie, chociaż nie ma rejestracji ale na pewno będzie działać dużo lepiej

czemu coś lepszego? ja na pierwszy zabieg dałem cyperkill w zabójczej dawce, wystarczy napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Jak burak większy i mszyca pod liściem to jest duży problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

U mnie na drugim polu gdzie burak ma pierwszą parę liści już mszyca siedzi pod listkami. Po deszczach jadę acetamiprydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
35 minut temu, tommmek napisał:

Jak burak większy i mszyca pod liściem to jest duży problem.

Na to tylko dursban bo z mospilanu to sie mszyca smieje  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj