yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

adamn999    275

ile gram Safari dajecie do pierwszego zabiegu jeśli idzie u mnie goltix i powertwin drugie pytanie zostało mi trochę adiuwanta doglebowego atpolan Max soil, można go zastosować do pierwszego zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, adamn999 napisał:

ile gram Safari dajecie do pierwszego zabiegu jeśli idzie u mnie goltix i powertwin drugie pytanie zostało mi trochę adiuwanta doglebowego atpolan Max soil, można go zastosować do pierwszego zabiegu

kiedy planujesz 1 zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275

wiem zawsze dawałem Atpolan bio a teraz mam atpolan Max soil typowy do środków do glebowych, i pytanie czy za bardzo nie sklei się do buraka i go nie przehamuje


buraki posiadane we wtorek i środę po Wielkanocy, zależy kiedy zejdą pierwszy zabieg tak dobry tydzień po wschodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    844
6 godzin temu, Alio napisał:

Mnie też się wczoraj udało posiać. LOP. Pogoda i warunki do siewu idealne. Nawet na przesmykach iłów robiło się już sucho-pył. Poleciało 10,5 ha starym poczciwym kleine. siew jak od lat co 16 cm. W nocy poszedł piękny deszcz i git. Czekam na wschody. Wcześniej za 6-10 dni glifosat+wenzar.

Te 10dni to nie wiem czy za pozno by nie było, dosyć ciepło ma być, jak nie za głęboko posiane to kolo 10dnia mogą zacząć sie pokazywać. Ja posialem część buraka bezorkowo po likwidowanym rzepaku (nie pryskany) i troche tego dziadostwa zostalo i też mysle z Glifo jechać może koło środy? Do tego inspektor mowil żeby dać 1l venzaru 1l metamiteonu 700g i 100g etofumesatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, adamn999 napisał:

wiem zawsze dawałem Atpolan bio a teraz mam atpolan Max soil typowy do środków do glebowych, i pytanie czy za bardzo nie sklei się do buraka i go nie przehamuje

 

buraki posiadane we wtorek i środę po Wielkanocy, zależy kiedy zejdą pierwszy zabieg tak dobry tydzień po wschodach

 

nie za wcześnie jak na goltix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3543

Ja sieje co 20,5 cm , jakby były warunki idealne do wschodów to co 24 było by idealnie, kiedyś sialiśmy co 12 cm i co drugi sie wycinało

Koledzy nie sprzeczajcie sie kto daje więcej , napewno KSC pierwsza podnosi cene , póżniej niemcy dostosowują się , gdyby nie KSC , to by nie podniesili ceny w trakcie trwania umowy

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beryl89    5

Dzień po siewie były przymrozki a następnie tylko na plusie. No i siew na 1-1.5 cm więc to też przyspieszyło wschody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134
4 godziny temu, ŻakowskiSławomir napisał:

nie za wcześnie jak na goltix?

A czemu niby? Przeciez goltix to typowa doglebówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3543

Wtedy chwasty będą za duże , nie ważna faza rozwojowa buraków , tylko chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, miwigos napisał:

Wtedy chwasty będą za duże , nie ważna faza rozwojowa buraków , tylko chwastów

czyli tydzień po wyjściu buraka w teorii najlepiej, burakom nie zaszkodzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Nie patrz na burak tylko na chwasty. ZObaczys zpierwsze siewki chwastow to jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

W piątek posiane tj połowa w sobotę spadło 26 litrów aż miejscami woda stanęła na polu. Będzie coś z tych buraków? Czy zasklepi i po zawodach?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

Zależy jaka ziemia i jak pole uprawione. To ulewa była czy tak przez cały dzień padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3543

Jak przyjdzie słońce to zasklepi , może popada międzyczasie , napewno będą gorsze wschody , burak lubi pulchną ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, androproteam napisał:

Do kiedy buraki można siać bez straty na plon? Odbiór połowa listopada

do połowy listopada, Tak na poważnie nie ma takiego czegoś, możesz zasiać połowa maja a dostanie nawozu, będzie rok po prostu idealny pod buraki i zrobisz rekord. a możesz zasiać początek kwietnia, jak teraz, i będą miesiąc wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111

Ja posiałem 05.04 i dziś juz są na wierzchu, tylko narazie nie ma jak zrobic chwastu. Ciagle wieje albo deszcz. Licze że może jutro się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj