yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

wojtek424517    36

Też bym nie siał w święta, bez przesady. Opryski owszem pewnie jutro wjadę późnym popołudniem w rzepak i pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Czy mocznik 150 kg na ha może być pod agregat przed siewem buraka? Nie zaszkodzi na wschody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1845

Fajnie jakbys z tydzień wcześniej przed deszczem wysiał 

I to jest właśnie minus striptiza, popadało klei się w tym poplonie pypraa obok rano przejechał kuktywatorkiem, teraz się zabielało i zaraz będzie siał w ciepła glebe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

panowie będę pryskać pierwszy raz powertinem, w tamtym roku miałem jeszcze zapas betanalu, jaką proporcje zrobić żeby była skuteczna? oczywiście goltixu 1l, lontrel w miarę potrzeby do 2 i 3 zabiegu a powertinu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, roni9411 napisał:

panowie będę pryskać pierwszy raz powertinem, w tamtym roku miałem jeszcze zapas betanalu, jaką proporcje zrobić żeby była skuteczna? oczywiście goltixu 1l, lontrel w miarę potrzeby do 2 i 3 zabiegu a powertinu? 

w jakim odstępie czasowym od siewu lecisz tym goltixem i powertwinem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, roni9411 napisał:

panowie będę pryskać pierwszy raz powertinem, w tamtym roku miałem jeszcze zapas betanalu, jaką proporcje zrobić żeby była skuteczna? oczywiście goltixu 1l, lontrel w miarę potrzeby do 2 i 3 zabiegu a powertinu? 

to juz duze buraki masz ze chcesz pryskac ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

panowie a wy kupujecie opryski dzień przed siewem czy wcześniej żeby czekały, bo niektórzy jakieś głupie pytania zadają. Mam propozycję .

1l powertin 1l goltix jako 1 zabieg

1lpowertin 1lgoltix 0.15l venzar 0.1lontrel jako 2 i 3 zabieg. co uważacie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, roni9411 napisał:

panowie a wy kupujecie opryski dzień przed siewem czy wcześniej żeby czekały, bo niektórzy jakieś głupie pytania zadają. Mam propozycję .

1l powertin 1l goltix jako 1 zabieg

1lpowertin 1lgoltix 0.15l venzar 0.1lontrel jako 2 i 3 zabieg. co uważacie? 

minimalnie podkręcił bym dawkę goltixu, pozatym w porządku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kordiuszan    8
23 godziny temu, roni9411 napisał:

panowie a wy kupujecie opryski dzień przed siewem czy wcześniej żeby czekały, bo niektórzy jakieś głupie pytania zadają. Mam propozycję .

1l powertin 1l goltix jako 1 zabieg

1lpowertin 1lgoltix 0.15l venzar 0.1lontrel jako 2 i 3 zabieg. co uważacie? 

Jak Goltix Titan to 1,5l, a jak Goltix 700sc to 1l. Powertwin zawsze 1l stosuje a Venzaru dodaje 150-200 ml do drugiego i trzeciego zabiegu. No i adiuwant Insert z zestawu 200 ml. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Kris1976 napisał:

dziś dopiero siewnik wyciągnięty i zaczynamy smarować

u mnie podobnie, woda stoi ale jutro będę atakował z uprawą, kiedy planujesz siać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

U mnie wczoraj posiane na około 2cm, klasa ziemi 3, a dziś od rana z 5l spokojnego deszczu, może zasklepić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelski    20

Jeśli spokojny to nic się nie stanie, u mnie wczoraj część zasiana, dziś 12 litrów spokojnego deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

pewnie teraz znów 4 dni przerwy, niektórzy pewnie będą siac koło 25 kwietnia, ciekawe jak wtedy plony. ogólnie rok bardzo nieciekawy, zaraz qq będą ludzie siac a buraki nie posiane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pawelski napisał:

Jeśli spokojny to nic się nie stanie, u mnie wczoraj część zasiana, dziś 12 litrów spokojnego deszczu.

12 litrów już nie zasklepi? teoretycznie żeby tak się stało to musiałby przyjść upał, ciągnik nie topił jak siałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelski    20

Zasklepi ulewa, potem upał i zrobi się klepisko, więc jestem póki co spokojny, słońce powoli przebija się zza chmur, upału póki co u mnie nie nadają (LUB), warunki do siewu były wczoraj idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, pawelski napisał:

Zasklepi ulewa, potem upał i zrobi się klepisko, więc jestem póki co spokojny, słońce powoli przebija się zza chmur, upału póki co u mnie nie nadają (LUB), warunki do siewu były wczoraj idealne.

pogoda ma być teraz codziennie 14 stopni i 2l deszczu, myślę czy nie siac w tygodniu, błota jak cholera ale przecież buraki nie zgniją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    846
4 minuty temu, pawelski napisał:

Zasklepi ulewa, potem upał i zrobi się klepisko, więc jestem póki co spokojny, słońce powoli przebija się zza chmur, upału póki co u mnie nie nadają (LUB), warunki do siewu były wczoraj idealne.

Popieram, wczoraj skończyłem siew, siane 1,5cm-2cm, jestem spokojny, warunki idealne, jeszcze tyle lat co sieje to nie pamietam takich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj