yacenty

Uprawa buraków cukrowych - 2022

Polecane posty

skywalker89    853

To już tego granstaru wyjdzie ponad 20g, bałbym się chyba po całości tak jechac.. żeby nie było że niby nie będzie tego widać ale odbije się w plonie? 

Kolega nie oplukal dobrze opryskiwacza po sulfonomocznikach to spalił buraki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3553
8 minut temu, Camry napisał:

Mam "koła" przytuli i przetrzymane komosy niby to się pozwijało, boję się że to przechoruje i się odnowi więc dla spokojnego sumienia dam a koszt praktycznie żaden .

Czyli conviso nie działa dobrze ,że dwa zabiegi i święty spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57

Za późno wyskoczyłem z zabiegami .

Jeśli chodzi o samo conviso to trzeba idealnie się wstrzelić aby nie przegapić fazy komosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, miwigos napisał:

Czyli conviso nie działa dobrze ,że dwa zabiegi i święty spokój

Miałem w tamtym roku 30 ha conviso część po soi to dwa wjazdy i czyściutko było w tym przy drugim zabiegu po 20/30 minutach poszła zlewa i wszytsko zadziałało bez poprawek po kuku było gorzej bo bylicy i ostroznia nie bierze niestety i dodawałem do drugiego zabiegu safari i Lontrel i dodatkowo robiłem jednoliścienne bo puściło chwastnice … ale ogolnie te 39 ha conviso miałem na bardzo dobrych glebach i w plonie i cukrze wyszły znacznie gorzej jak zwykle w sumie z 70 ha buraków miałem średnio 65t/ha przy zbiorze z początku października także bez szału średni cukier coś koło 18,8 jak dobrze pamietam ale conviso plon około 10-15 ton na ha mniej i cukier 1-1,5 słabiej , także jak dla mnie conviso nie opłacalne póki buraki idzie odchwaszczac na standardowych herbicydach …

6 minut temu, Camry napisał:

Za późno wyskoczyłem z zabiegami .

Jeśli chodzi o samo conviso to trzeba idealnie się wstrzelić aby nie przegapić fazy komosy

U mnie było także ze niektórej komosy nie zwalczyło ale była zdeformowana ze wyglądała jak miniaturka w senie ze była na wysokość buraków albo i niższa a wyglądała jak normalna nie opryskana niczym …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    853

Skoro miales tak wysoki cukier mimo gorszego wyniku z convisio to miales chyba na jakichs borowinach bo w tamtym roku ponoć bardzo wysokie cukry mieli z takich pól? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2138

Czy ma ktos z was odmiane Masupial Smart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, skywalker89 napisał:

Skoro miales tak wysoki cukier mimo gorszego wyniku z convisio to miales chyba na jakichs borowinach bo w tamtym roku ponoć bardzo wysokie cukry mieli z takich pól? 

Tak u mnie wszytsko praktycznie na borowinie było , ale cukier to zasługa suchego września nie padało i ładnie cukru nabrały ale ziemia była zdrowo wydojona z wody do uprawy po tych burakach …

https://youtube.com/shorts/C0NpuTXSsS4?si=tsEzT6FvvoqYxDJ5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    853
3 godziny temu, john_deere7430 napisał:

Tak u mnie wszytsko praktycznie na borowinie było , ale cukier to zasługa suchego września nie padało i ładnie cukru nabrały ale ziemia była zdrowo wydojona z wody do uprawy po tych burakach …

https://youtube.com/shorts/C0NpuTXSsS4?si=tsEzT6FvvoqYxDJ5

Nic nie porwaliście? Jakoś głęboko nawet chyba nie szło a trzeszczało... 😁

Taki urok buraka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, skywalker89 napisał:

Nic nie porwaliście? Jakoś głęboko nawet chyba nie szło a trzeszczało... 😁

Taki urok buraka..

Sucha borowina przez ostatnie lata nie była widziana ale po burakach wyjątkowo się trafiła , na sucho i tak o wiele lepiej to uprawiać jak na mokro , w  cultusie po tych uprawach połowa sprężyn pękła , trochę złamanych dłut , a co do głębokości coś około 20-22cm tutaj było a ciągnik 15 ton i 350 koni jak widać jest na styk do 3m gdzie w innym rejonie polski chodziłby przy 5m na 30cm 😅

Edytowano przez john_deere7430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Jak uwas wschody buraka? Bo w naszym rejonie kto zasiał w marcu to ładne są a kto siał w kwietniu to tragedia wschody 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2138

Ja zasialem 10 kwietnia i bradzo ładne wschody na poziomie 85%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Piotr1711 napisał:

Jak uwas wschody buraka? Bo w naszym rejonie kto zasiał w marcu to ładne są a kto siał w kwietniu to tragedia wschody 50%

siew 26 i 29 marca, buraki idą w oczach.

po ilu dniach od zamknięcia odchwaszczania podajecie azot?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12
mds212 napisał:

Ja zasialem 10 kwietnia i bradzo ładne wschody na poziomie 85%

Ja siałem 13.04 wzeszło z 50% reszta kiełkuje i sporo buraka niemoze się przebić! deszcz uratował by sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Siew 8-9 kwietnia wschody na poziomie 90% nawet na iłach. Z tym że w sumie od siewu popadało 15 litrów. Rosną w oczach, już po 3 zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

od siewu nic niepopadalo a na glinach to nasiona leżą beż kiełkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak w tym roku dużo osób na forum śmiało się z tych co siali wcześnie i uważało to za głupotę, tak okazało się że wczesne siewy wygrały temat.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    861
41 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

siew 26 i 29 marca, buraki idą w oczach.

po ilu dniach od zamknięcia odchwaszczania podajecie azot?

A co ma azot do odchwaszania? Im szybciej dasz tym lepiej, najpóźniej do 8 liścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, poosa21 napisał:

A co ma azot do odchwaszania? Im szybciej dasz tym lepiej, najpóźniej do 8 liścia.

Chwasty nawet w mniejszej części nie pociągną? 

Na poniedziałek deszcz to w sobotę się rozsieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    861

Zakładam że dbasz o pole i masz czyste buraki. Więc nie ma zagrożenia że chwasty będą korzystały z azotu który teraz podasz. Ja dziś sypalem azot na te które dostały mniej azotu pod korzeń. Tam gdzie poszło 120N przedsiewnie to już nie dawałem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    861

Mieszkam 15km w linii prostej od morza i nawet jak jest sucho to co dzień występują rosy. Narazie jest lepsza sytuacja niż przez 3 ostatnie lata z wodą.  Jutro będę jechał z drugim odchwaszczaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć, u mnie od sporego czasu brak deszczu,  zboża zaczynają żółknąć.

Buraki na lepszych stanowiskach się trzymają więc nie ma na co czekać z azotem.  Co sypales? Saletrę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj