Seba1979

Wyrejestrowanie ciągnika bez dowodu rejestracyjnego

Polecane posty

sznajdik    573

Byłem w wydziale komunikacji z przyczepą którą kupiłem na ojca parę lat temu pytam kobietę jak mam to zarejestrować na ojca skoro to jest wrak póki co i nie przechodzi badań mam fakturę zakupu i dowód na starego własciciela chcę to przerejestrowac na ojca żeby przejąć to z gospodarstwem. Babka mówi teraz to trzeba zgłoszenie nabycia złożyć ok mówię a jak zrobię badania z wynimiem negatywnym? przecież mają być aktualne ale czy pozytywne czy negatywne to nigdzie nie napisane, zrobiła wjelkie oczy i stwierdziła że trzeba wyremontować i wtedy zarejesteować. Więc jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
2 godziny temu, sznajdik napisał:

Byłem w wydziale komunikacji z przyczepą którą kupiłem na ojca parę lat temu pytam kobietę jak mam to zarejestrować na ojca skoro to jest wrak póki co i nie przechodzi badań mam fakturę zakupu i dowód na starego własciciela chcę to przerejestrowac na ojca żeby przejąć to z gospodarstwem. Babka mówi teraz to trzeba zgłoszenie nabycia złożyć ok mówię a jak zrobię badania z wynimiem negatywnym? przecież mają być aktualne ale czy pozytywne czy negatywne to nigdzie nie napisane, zrobiła wjelkie oczy i stwierdziła że trzeba wyremontować i wtedy zarejesteować. Więc jak to jest?

A czego nie zrozumiales? Masz miec wazny przeglad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141

Nie wiem jak jest w innych WK, u mnie muszą być aktualne badania techniczne, inaczej nie przerejestrujesz i nie zarejestrujesz. Generalnie pojazd niesprawny nie może poruszać się po drogach publicznych, najpierw do przeglądu na wet na lawecie później do WK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

kolega tam nie pisał o przerejestrowaniu ,tylko o zgłoszeniu zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
3 godziny temu, sznajdik napisał:

Jeden z postów na poprzedniej stronie mówi inaczej

Urzedy opieraja sie na przepisach a nie na postach z forum. Mowiac Pani w okienku, ze przeciez na forum ktos napisal inaczej jej  nie przekonasz :D

to zadna nowosc ze w Polsce musisz miec wazny przeglad do rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Musisz mieć aktualne badania techniczne a AKTUALNE nie wiąże się z pozytywnym wynikiem a datą

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
14 minut temu, sznajdik napisał:

Musisz mieć aktualne badania techniczne a AKTUALNE nie wiąże się z pozytywnym wynikiem a datą

:D LOL 

Przydaloby sie wrocic do podstawowki chyba.

Jak tak sie upierasz ze urzad zle zinterpretowal przepisy to wez odmowna decycje z wk na pismie i odwolaj sie do kolegium xd

Edytowano przez Marionos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
17 minut temu, sznajdik napisał:

Musisz mieć aktualne badania techniczne a AKTUALNE nie wiąże się z pozytywnym wynikiem a datą

A powiedz, na jakiej podstawie wydadzą Ci pozwolenie czasowe, jak nie masz pozytywnego wyniku badania technicznego? Pozwolenie czasowe jest dokumentem dopuszczającym do ruchu.

obraz.png.2e9d31bdab5e5cdbf0cf8a4a310ed6cb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, sznajdik napisał:

Musisz mieć aktualne badania techniczne a AKTUALNE nie wiąże się z pozytywnym wynikiem a datą

co TY pleciesz? 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No dobra ale ja chcę to tylko przerejestrować a nie tym jeździć po ch... mi badania

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141

To i tak Ci wydają pozwolenie czasowe. Tak czy siak badanie techniczne musisz mieć ważne, czytaj z wynikiem pozytywnym  chyba, że masz układy w WK i ktoś się podłoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, sznajdik napisał:

No dobra ale ja chcę to tylko przerejestrować a nie tym jeździć po ch... mi badania

Chłopie jak nie chcesz tym jeździć a przejąć to od ojca to robisz umowę z ojcem ze kupiłeś czy tam ci darował... Zgłaszasz to do US /robisz tam opłatę skarbowo jak trza... i masz glejt że jetes właścicielem i dalej jest to nie rejestrowane ..... Zgłaszasz do WK nabycie i tyle..... Jak ogarniesz i zrobisz  przeglad  techniczny  to sobie zarejestrujesz... Nie musisz tego rejestrować tylko masz zgłosić nabycie i tyle. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Nie dziękuj ja zawsze pomagam ludziom.. 😎

Sąsiad ma tak ciągnik po ojcu gdzie do dziś go nie przerejestrował bo badania nie robi, bo wiadomo gruz i nie ma komu remontu zrobić .... Zrobił umowę na śmieszna kwotę, opłacił.... podbił w US i ciągnik jego... Koniec tematu. 

Ubezpieczenie płaci na siebie... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba1979    1

Coś co miało być oczywiste już nie jest. Niestety. Trafiłem tym razem na innych urzedasow i już tak kolorowo nie jest. Potrzebują strikte informacji że ciągnik jest teściowej co ma niby wynikać ze spadku. Nie wiem już teraz. Pewnie znowu szlajanie po sądach. Co za paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

W takim razie trzeba przeprowadzić postępowanie spadkowe. W sądzie jest tanio ale kilka miesięcy zejdzie. Można też przez notariusza to zrobić. Będzie szybko, ale nie będzie tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

lub po prostu iść do prawnika zeby wskazał na jakiej podstawie ciągnik jest już własnością teściowej po przepisie

https://www.agro-prawo.pl/2020/10/09/czy-darowizna-gospodarstwa-rolnego-obejmuje-ciagnik-i-maszyny-rolnicze/

https://wartowiedziec.pl/komunikacja-i-transport/5985-przeniesienie-wasnoci-pojazdow-rolniczych-wraz-z-gospodarstwem-rolnym

Zapisy dotyczące składników gospodarstwa w akcie notarialnym ma ogromne znaczenie

 

Wszystko zatem zależy od tego, jak przedmiot darowizny określono w akcie notarialnym. Jeśli jest w nim mowa o przekazaniu gospodarstwa rolnego, oznacza to, że również maszyny rolnicze (inwentarz martwy) przeszły na własność obdarowanego. Brak wyraźnego postanowienia odnośnie do maszyn, nie oznacza, że pozostały one własnością darczyńcy. Jeśli natomiast przedmiotem umowy są jedynie grunty rolne lub grunty i budynki, własność pojazdów rolniczych pozostaje przy dotychczasowym właścicielu zbywanego gruntu.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
18 godzin temu, Seba1979 napisał:

Coś co miało być oczywiste już nie jest. Niestety. Trafiłem tym razem na innych urzedasow i już tak kolorowo nie jest. Potrzebują strikte informacji że ciągnik jest teściowej co ma niby wynikać ze spadku. Nie wiem już teraz. Pewnie znowu szlajanie po sądach. Co za paranoja

Na kogo jest  polisa ? Na zmarłego dziadka ? Jeśli tak to wygasła on w roku którym zmarł wedle prawa ... Teraz tesciowa może może zrobić polisę na siebie jako spadkobierca i ubezpieczyciel nie będzie wnikał aby było komu płacić i tyle... Niech idzie przepisze na siebie w tej firmie co placicie OC  /zrobi kontynuacjie na siebie ... i nikt nie będzie wnikał kto jest właściciel.... A potem idzie po roku  wymawia ubezpieczenie na podstawie tego co tu ktoś wkleił wcześniej ze pojazd historyczny i tyle...

Generalnie jeśli polisa jest na zmarłego dziadka to należy poinformować o tym ubezpieczyciela i polisa wygaśnie.... I nie ma prawa się wznowić bo nie trzeba jej wymawiać i tyle.... Wiec problem z płaceniem rozwiąże się sam.... 😁

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj