Gość

Zerowy VAT na nawozy

Polecane posty

witejus    8522
4 godziny temu, poosa21 napisał:

A dla RR kupuje nawozy po tej samej cenie co vatowiec ale sprzedaje towar że stawka 7% i jest na dzień dzisiejszy o te 7% w lepszej sytuacji. 

I to piecze w d*pę niektórych vatowców,typowa bezinteresowna zawiść.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
13 godzin temu, maniek0987 napisał:

Nie wiem jak wy to liczycie, że dla was to żadna różnica w przypadku vatowca. Już kilka osób to tłumaczyła ale nadal idziecie w zaparte i mówicie, że źle liczą.

Przykłady w uproszczeniu:

1. kupuję nawóz za 100 na 8% vat czyli płacę gotówką 108 i sprzedaję zboże za 100 ze stawką 5% czyli otrzymuje 105 w gotówce i urząd musi mi oddać 3. Czyli jestem na plus 3.

2. kupuję nawóz za 100 na 0% vat płacę gotówka 100 i sprzedaję coś za 100 ze stawką 5% czyli dostaję 105 w gotówce i muszę oddać do urzędu 5. Jestem na minus 5.

 

Nie widzicie różnicy? Nawozy dostaną 0 stawkę vat od 01.02.2022 na sześć miesięcy. Oznacza to, że ci co są na vacie i nie kupili nawozów do lutego, a zboże będą sprzedawać po tym jak stawki wrócą do normy będą w plecy i kilka osób już wam to tłumaczyło, ale według większości to żadna różnica. Owszem nie ma różnicy jeżeli zboże będzie miało 0 stawkę vat w momencie sprzedaży lecz już w innym przypadku odbije się to na waszym portfelu.

Tyle stron tłumaczenia i nic

1.wydałes 100+8 , sprzedałes za 100+5 , w kieszeni brakuje Ci 3zl i te 3 zlote zwraca Ci skarbowy i finalnie masz 0zl

2.wydałes 100+0 , sprzedałes za 100+5 , w kieszeni masz 5zl i te 5 zlotych zwracasz do skarbowego i finalnie masz 0zl

 

Jak kupisz nawóz w lutym to NIE ZAPŁACISZ sprzedawcy VATu , który kupując w styczniu byś zapłacił. Masz go w kieszeni !

Żeby zrozumieć VAT musisz zrozumieć że pieniądze z VATu nie są Twoje- tylko je przerzucasz i rozliczasz , licza sie dla Ciebie tylko ceny netto!

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

A co by nie mówić to trza być sprawiedliwym ..  bo to jest niesprawiedliwe że zmienia się zasady i jedni maJa być w gorszej sytuacji jaK są... a drudzy mają lepij jak było.... 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Po to człowiek przechodził na VAT żeby być w lepszej sytuacji niż jak był na RR.

4 minuty temu, witejus napisał:

I to piecze w d*pę niektórych vatowców,typowa bezinteresowna zawiść.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
6 minut temu, witejus napisał:

I to piecze w d*pę niektórych vatowców,typowa bezinteresowna zawiść.

Komentarz wyżej... 👍

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

jedni maJa być w gorszej sytuacji jaK są...

Z czym ci się pogorszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Mi się polepszy bo ja rr.... Ale trza rozumieć druga stronę bo oni i tak dojeni są..... 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
3 minuty temu, poosa21 napisał:

Po to człowiek przechodził na VAT żeby być w lepszej sytuacji niż jak był na RR

To teraz niech wraca na ryczałt jeśli twierdzi że będzie miał gorzej🤣Zakładam się się że żaden vatowiec nie przejdzie na ryczałt z powodu zerowego vatu na nawozy.

4 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

bo oni i tak dojeni są..... 😜

jak twoje krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 minutę temu, maniek0987 napisał:

bo w takim przypadku przedsiębiorstwa nie potrzebnie robią sobie koszty w celu obniżenia vatu

Zmieniła się ustawa o vat?Od kiedy to koszty mają wpływ na obniżenie  vatu?Masz rację kończ waść i oszczędź sobie wstydu.🤣🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
34 minuty temu, strzechu napisał:

Tyle stron tłumaczenia i nic

1.wydałes 100+8 , sprzedałes za 100+5 , w kieszeni brakuje Ci 3zl i te 3 zlote zwraca Ci skarbowy i finalnie masz 0zl

2.wydałes 100+0 , sprzedałes za 100+5 , w kieszeni masz 5zl i te 5 zlotych zwracasz do skarbowego i finalnie masz 0zl

 

No i dobra.... Ja to bym porównywał tak że 1.wydaje 108zl.... 2.wydaje 108 zł.... I teraz ile za to kupiłem czy ile zostało w kieszeni po podatkach... 

Bo tak to błędne jest jak dla mnie porównanie wydatku 108 zł do 100zl 

Wniosek jest taki że porównujesz kwotowo wydane pieniądze o różnej wartości tak, naprawdę i to jest dla mnie nie logiczne... 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

"Mamy wspaniały rząd, wybitnych fachowców, którzy pracują dla naszego, powtarzam naszego dobra i musimy im zaufać. A zapłacą tak jak mówi prezes cFaniacy".
Tak więc nie ma co się martwić. 

A tak na serio - zapłacą Ci co produkują na rynek, ta tarcza jest dla elektoratu aby był zadowolony że łupią tych złodziei którzy dorabiają się na krzywdzie elektoratu.

Nie ma sensu kopać się z koniem, pożyjemy zobaczymy i zapłacimy. Wybory niedługo i te wszystkie działania to po to...

Ja osobiście na tym stracę bo mam produkcję zwierzęcą, ale może kiedyś może zyskam i będę na plus ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
32 minuty temu, maniek0987 napisał:

@strzechu       Zrozum, że ja nie piszę o sytuacji jeżeli będziesz to sprzedawać teraz tylko tego co się stanie za te 6 miesięcy i o to właśnie mi chodzi. Jeżeli sprzedaż na 0% stawce vat to wyjdziesz na zero, ale jak sprzedaż na normalnej stawce a kupisz na 0% to jesteś w plecy i o to mi chodziło.

 

Pisałem ci, przestań bredzić. Sprzedam na 0% czyli 100+0%=100 , a jak sprzedam na 5% czyli 100+5%=105 i z tego 5 idzie do us, zostaje 100. Czyli na zakupy zostaje tyle samo tyle samo. Przestań się ośmieszać.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izyth0r    30

Tu już nie ma co tłumaczyć, jak tyle razy ma wkładane do głowy i nie rozumie, to już nie zrozumie. Ciągle myśli że zarabia jak dostanie zwrot z us, ale nie rozumie że jak tego nie zapłaci to nie ma z czego tego zwrotu dostawać. Tak samo jeżeli sprzeda z vatem, to musi ten vat oddać i ma cene netto, tak samo jakby sprzedawał z vatem 0.

To tłumaczenie jest już komiczne. Po prostu część ludzi na vacie nie liczy chyba zysku w ogólnym rozrachunku, ale myśli, że zarabiaja tylko na tym, co dostaną z us w zwrocie, a jak nie dostaną to są oburzeni. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

j

 

 

17 godzin temu, stach12 napisał:

 

 

 

Edytowano przez stach12
m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Pierdoly wypisujesz i tyle... Nikt nikogo nie wsadzi na przymusowy vat.... Widać że tylko mącisz aby robić zamieszanie i tyle... Skad panie potem te faktury vatowcy wezmą aby wyjść na zero jak nie będzie ryczałtowców... 🤔😁😁😁😁😁

A druga sprawa to pełna zgoda co do tego poniżej .. 👍Mam takie samo przemyślenie i widzę że sporo ludkow tego nie może pojąć... 

mnie zaciekawiło jeszcze następny zabobon w  który wierzy 90 % watowców , a mianowicie że jeżeli cokolwiek dostanie zwrotu watu z US to mu się opłaci być watowcem , a to jest według mnie ...ja prawda haha

nie wiem czy znowu dobrze myśle ale watowiec 1 grosza zarobi na tym że jest watowcem dopiero wtedy kiedy ten grosz jest powyżej 7 % watu uzyskanego od US [ co = 7% wat od ceny netto sprzedaży ?? 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Skąd wy macie te lewe faktury tu wszyscy biorą nie ważne czy na vacie czy na ryczłcie, nie wydanie paragonu kupującemu to przestępstwo , wiekszość sprzedających tego sie boi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

A tu ktoś pisze ze ma ?🤔 Jaich nie  wypisuje na rr bo nimom bloczka.. 😁 Zboża nie sprzedaje ani nie kupuje i rzepaku ani lobornika...🤔

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
36 minut temu, miwigos napisał:

Skąd wy macie te lewe faktury tu wszyscy biorą nie ważne czy na vacie czy na ryczłcie, nie wydanie paragonu kupującemu to przestępstwo , wiekszość sprzedających tego sie boi

Ja nie biore , ale sposób jest prozaiczny...np sasiad ryczałtowiec jak kupuje nawoz czy ŚOR bierze fakture na VATowca i potem się dzielą VATem czy np.flaszką się rozliczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
4 godziny temu, MARAKAM napisał:

Wołabym  pracować i mieć z tego dochód nie nawóz😀

Nawóz to też dochód🥴

56 minut temu, strzechu napisał:

Ja nie biore , ale sposób jest prozaiczny...np sasiad ryczałtowiec jak kupuje nawoz czy ŚOR bierze fakture na VATowca i potem się dzielą VATem czy np.flaszką się rozliczaja

To można na 10 ha kupić np 100 ton nawozów?🥴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez thomas015
      Witam, potrzebuje ceny Brony talerzowej Unia Cut Xl 3.2, chodzi mi o maszynę nową fabrycznie.
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi  
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj