rolnik_profil

Kverneland kostka do siłownika zerwany gwint śruby od ustawiania kątów

Polecane posty

spacer.pngJaki spowalniacz obrotów pługa zastosować oprócz oryginału ?

kupilem kostkę ze zdjęcia ale ona nie działa tzn plug obraca się szybko, ciągnik to Lamborghini 956 dołożone są również dławiki (podkładki w wężach i nic) za wysokie ciśnienie idzie w węże  

 

gdzie prawidłowo te dławiki założyć ?

może ta kostka ma jakąś regulacje?

 

rezultatem jest zerwany gwint od śruby do ustawiania kątu pługa 

teraz na szybko mogę ją przyspawać ale dopóki nie zrobię porządku z tym obracaniem to pewnie spaw pęknie 

pozniej jedynie zrobić nowy gwint i wkręcić nową śrubę ?

 

4312643A-9ACC-4BF7-A40C-3F323A0AAB0A.jpeg

60A80EE9-D249-4565-9DC5-612A5FE77C4D.jpeg

Edytowano przez rolnik_profil
Dodanie zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

to jaka ty masz wydajność w tym ciągniku pompy? miałem kv z ta wieżyczką. u mnie były dwa węże do siłownika i tyle. daj fote całej wieży, masz tam wszystko dobrze poskładane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, olkosio napisał:

to jaka ty masz wydajność w tym ciągniku pompy? miałem kv z ta wieżyczką. u mnie były dwa węże do siłownika i tyle. daj fote całej wieży, masz tam wszystko dobrze poskładane?

Dane podają na 64l/m

ta kostka nie powinna syczeć przy obrocie ? 
 

ta śruba imbusowa i to niżej to od czego ?

 

dodam, że muszę trzymać dźwignie cały czas aby obrócił, nie dzieje się to automatycznie, jak się zawiesi w połowie to potrafi się siłownik przesuwać w drugą stronę mimo, że trzymam dźwignie w tym samym kierunku 

76CAAD2E-19BD-4408-B64D-B6BBC2262C4C.jpeg

E61B7090-8C6A-489A-85D0-3578150FF6E6.jpeg

Dodaje post bo zdjęcia sie nie mieściły 

ta śruba imbus i ten zawor(?) niżej to od czego ? Może regulacja gdzieś ?

2396F219-8CD8-4641-9C48-413438323983.jpeg

7A035EF7-917C-4765-9E3E-AA7C77E43D81.jpeg

Edytowano przez rolnik_profil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019

Wrzuć zdjęcie pługa z przodu. Czy tam masz ucho i korbowód? Bo jeśli to taki sam pług jaki miałem wcześniej, to kostka obrotu nie jest potrzebna. Jedynie dławiki na wężach jeśli obraca zbyt mocno.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Po co zdjęcie jak wyraźnie widać ucho od tego ramienia czy tam korbowodu.

Ta kostka z tego co opisujesz to  zawór przełączający kierunek przepływu oleju, czyli coś takiego

https://allegro.pl/oferta/zawor-hydrauliczny-do-pluga-obrotowego-vrap-60-80-7655630392?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss&ev_adgr=Czesci_samochodowe&ev_campaign_id=14491971570&gclid=CjwKCAiA5t-OBhByEiwAhR-hm7V9qv4Ws-49D4l3vRact1ANtAKNaVemMkCjkMM02rWuUrfXEvVy4BoC4NQQAvD_BwE

akurat tego nie powinno tu być gdyż obrót  pługa to jeden ruch siłownika a nie dwa  do którego był dedykowany.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo...wywalilem kostkę węże bezpośrednio do siłownika i jest ok

Ewentualnie w razie potrzeby zawór dławiący dwukierunkowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym pługu nie potrzebna jest kostka obrotu bo cała praca siłownika to obrót pługa u mnie też są węże bezpośrednio do siłownika tylko ze w śrubunkach w siłowniku są fabryczne dławiki  jak w tym poście ,a tez nie wiem czy masz fabryczny siłownik może być za mały i olej go szybko wypełnia   

 

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Ten siłownik nie jest oryginalny ( oryginalny był przez całość skręcany na 4 długie szpilki), ale raczej odpowiednim zamiennikiem, bo w jednym egzemplarzu też miałem taki i pracował wzorowo. 

I tak jak przedmówcy piszą, one nie posiadają kości bo obrót odbywa się przez dźwignie i jest nim jeden pełny suw siłownika w dół lub w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25
3 minuty temu, przybyslawice5211 napisał:

Raczej te dławiki są potrzebne 

Tak, ale autor pisze że ma założone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj