sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

lassie    127

U mnie pójdzie w tym sezonie na 1 Revyflex + metrafenon, 2 Priaxor, 3 Poleposiotion + metkonazol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    910
11 minut temu, lassie napisał:

U mnie pójdzie w tym sezonie na 1 Revyflex + metrafenon, 2 Priaxor, 3 Poleposiotion + metkonazol 

przecież w skład revyflexu wchodzi już metrafenon, skoro tak mocne zabiegi nie warto dodać do priaxora choć jakiegoś taniego tebu?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
13 godzin temu, jajonasz napisał:

0,7 axiala i jakiś fluroksypyr

 

to trineksapak z medaxa jest jakiś inny, że nie zrobi roboty? :P

Przeczytaj sklad medaxu, a np moddusa i wtedy pisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
9 godzin temu, metrax12 napisał:

T1 jest beznadziejnie skomponowane (ze średnim unix'em i przeciętnym metrafenonem) a cenowo kosmos

T2 OK ale cenowo też będzie kosmos?

T3 to już zależy w dużej mierze od pogody

Jeśli to jest pakiet premium, T1 drogie i słabe, T3 troszkę za słabe

Ja osobiście bym tego nie kupił/ zastosował.

Jaki środek będzie lepszy od Unixa na T1 w płodozmianie z dużym udziałem zbóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1385
8 minut temu, Kubawww napisał:

Przeczytaj sklad medaxu, a np moddusa i wtedy pisz. 

No przeczytałem i dalej nie wiem czym się różni trineksapak z moddusa od tego z medaxa? Może mnie oswiecisz? Chyba że o dawkę Ci chodzi to nie mam pytań xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
13 minut temu, jajonasz napisał:

No przeczytałem i dalej nie wiem czym się różni trineksapak z moddusa od tego z medaxa? Może mnie oswiecisz? Chyba że o dawkę Ci chodzi to nie mam pytań xD

W medaxie 75 g w kg, a moddus 250 g / l teraz chyba zrozumiesz.. bo widac inaczej ciężko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
1 godzinę temu, lassie napisał:

U mnie pójdzie w tym sezonie na 1 Revyflex + metrafenon, 2 Priaxor, 3 Poleposiotion + metkonazol 

Stosowałeś już revyflex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Jaki środek będzie lepszy od Unixa na T1 w płodozmianie z dużym udziałem zbóż?

Protiokonazol w pełnej dawce, Unix sam to tylko podstawa zdzbła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Unix na T1 super środek tylko trzeba dołożyć jakiejś morfoliny i prochlorazu i jest w przyzwoitej cenie dobre T1. Ja w tym roku testuje duet na start tylko tak w pszenicy zwiększam dawki tzn to co w etykiecie +20%. Planujecie siać pierwsze azoty po niedzieli? Akurat nadają przymrozki to bez większych problemów będzie można wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

co w tej mieszaninie ma robić prochloraz , że piszesz że trzeba dodać do unix prochlorazu , bo to dziwna kombinacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127
2 godziny temu, Marcin34 napisał:

Stosowałeś już revyflex

tak 

 

3 godziny temu, STIG13 napisał:

przecież w skład revyflexu wchodzi już metrafenon, skoro tak mocne zabiegi nie warto dodać do priaxora choć jakiegoś taniego tebu?

Fakt sory za pomyłkę to jest nazwa handlowa paku i tam jest Revycare + Flexity, po co tego tebu dodawać  w T2 chodzi tylko o ochronę przed septoriozą liści  , fluksopyroksad nie bierze rdzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

No przecież nie trzeba być naukowcem, żeby wiedzieć choć odrobinę o zabiegu t1 gdzie lecimy z chorobami podstawy źdźbła i podsuszkowymi, które najczęściej są w monokulturze zbożowej - moim zdaniem jest duże ryzyko na przypalenie jeśli damy triazol na T1. Co do tego prochlorazu to tylko wtedy jak daje Unix w okrojonej dawce. Każdy niech robi jak uważa, jeśliby coś się sprawdza to po co zmieniać - póki nie wycofają kolejnych dobrych substancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    910
38 minut temu, lassie napisał:

tak 

Fakt sory za pomyłkę to jest nazwa handlowa paku i tam jest Revycare + Flexity, po co tego tebu dodawać  w T2 chodzi tylko o ochronę przed septoriozą liści  , fluksopyroksad nie bierze rdzy ?

z doświadczenia warto dodać triazol do priaxora jak ma być dobrze. zwłaszcza na wrędną france zwaną septoriozą. podałem tebu jako najtańszy przykład

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
4 godziny temu, lassie napisał:

U mnie pójdzie w tym sezonie na 1 Revyflex + metrafenon, 2 Priaxor, 3 Poleposiotion + metkonazol 

Jak sie sprawdza ten revyflex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

Co powiecie na Input Triple na T1 w dawce 1l/ha? proquinazyd 40g, protiokonazol 160g, spiroksamina 200g. Dodam, że zawsze jest spora presja mączniaka

Edytowano przez Hubert10624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    910

dobry środek jeżeli nie trzeba interwencji na mączniaka, jak trzeba to lepiej zwykły i dolać coś innego niż proqinazid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
28 minut temu, STIG13 napisał:

dobry środek jeżeli nie trzeba interwencji na mączniaka, jak trzeba to lepiej zwykły i dolać coś innego niż proqinazid

Znalazłem zwykły input w internecie, cena 950zl/5l czyli słaby interes w porównaniu input triple w cenie 1050zl/5l, ciekawie jak z dostępnością i ceną w sklepach. Rok temu poszedł Artemis 2l/ha poradził sobie ale niestety przypaliło, i teraz szukam alternatywy na dobry zabieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    910

input protiokonazol 160 g/l, spiroksamina 300, triple protiokonazol 160 g/l, spiroksamina 200 g/l, może razem z regulacją było i dlatego podpalił, albo przymrozki 

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    139

Na podstawę bardzo dobry jest boskalid solo w dużej dawce (Empartis) lub troszkę mniejszej w kombinacji z metrafenonem (Flexity). Tylko dawki większe, nie te z rejestracji. Jeszcze lepsza opcja to boskalid+protiokonazol. A wynalazki typu Unix + protiokonazol + metrafenon, gdzie cena bardzo mocno zawyżona przez Unix, który tylko działa na podstawę, dodatkowo sporo kosztuje protiokonazol i jeszcze ten nieszczęsny metrafenon który słabo działa (szczególnie interwencyjnie) na mączniaka. Rozwiązanie drogie, jakość niewspółmierna do ceny. Proszę jeszcze o podanie dawek, autora tego rozwiązania. Bo jak mamy się licytować, ja proponuję jeszcze lepsze rozwiązanie czyli boskalid+protiokonazol+proquinazid+fenpropidyna. I to, podchodzi pod "Top" na T1. Bardzo dobre na podstawę i mączniaka. Ceny z wiadomych przyczyn nie podam.

Kiedyś na T1 zastosowałem Aviator+Wirtuoz, supeeeer działanie. 

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Nie wiem czy już było takie pytanie czy nie 🤔 

Co będzie lepszym rozwiązaniem na r2 0,3 modusa czy 0,7 cerone? Na r1 pójdzie 1,2ccc + 0,5 medaxu 

Dodam, że co roku jest problem z wyleganiem... 

Odnośnie zabiegu T2 lepiej Priaxor w pełnej dawce 1,5 oczy Priaxor 0,8 + protiokonazol 150g s. wyjdzie trochę taniej, ale czy dłużej będzie działać ? 

 


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    139
3 minuty temu, Renault9514 napisał:

Nie wiem czy już było takie pytanie czy nie 🤔 

Co będzie lepszym rozwiązaniem na r2 0,3 modusa czy 0,7 cerone? Na r1 pójdzie 1,2ccc + 0,5 medaxu

U mnie też był problem z wyleganiem, do czasu aż zastosowałem 3 zabiegi skracające.

Na r2 daj 0,2 Moddusa+ 0,4 Cerone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
24 minuty temu, Renault9514 napisał:

Nie wiem czy już było takie pytanie czy nie 🤔 

Co będzie lepszym rozwiązaniem na r2 0,3 modusa czy 0,7 cerone? Na r1 pójdzie 1,2ccc + 0,5 medaxu 

Dodam, że co roku jest problem z wyleganiem... 

Odnośnie zabiegu T2 lepiej Priaxor w pełnej dawce 1,5 oczy Priaxor 0,8 + protiokonazol 150g s. wyjdzie trochę taniej, ale czy dłużej będzie działać ? 

 

przy jakim plonie i dawce azotu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Hubert10624 napisał:

28 minut temu, STIG13 napisał:

dobry środek jeżeli nie trzeba interwencji na mączniaka, jak trzeba to lepiej zwykły i dolać coś innego niż proqinazid

Znalazłem zwykły input w internecie, cena 950zl/5l czyli słaby interes w porównaniu input triple w cenie 1050zl/5l, ciekawie jak z dostępnością i ceną w sklepach. Rok temu poszedł Artemis 2l/ha poradził sobie ale niestety przypaliło, i teraz szukam alternatywy na dobry zabieg 

W Agrii kupisz Input 460 jako Proline Max w cenie ok. 800 pln/5l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
1 godzinę temu, metrax12 napisał:

Na podstawę bardzo dobry jest boskalid solo w dużej dawce (Empartis) lub troszkę mniejszej w kombinacji z metrafenonem (Flexity). Tylko dawki większe, nie te z rejestracji. Jeszcze lepsza opcja to boskalid+protiokonazol. A wynalazki typu Unix + protiokonazol + metrafenon, gdzie cena bardzo mocno zawyżona przez Unix, który tylko działa na podstawę, dodatkowo sporo kosztuje protiokonazol i jeszcze ten nieszczęsny metrafenon który słabo działa (szczególnie interwencyjnie) na mączniaka. Rozwiązanie drogie, jakość niewspółmierna do ceny. Proszę jeszcze o podanie dawek, autora tego rozwiązania. Bo jak mamy się licytować, ja proponuję jeszcze lepsze rozwiązanie czyli boskalid+protiokonazol+proquinazid+fenpropidyna. I to, podchodzi pod "Top" na T1. Bardzo dobre na podstawę i mączniaka. Ceny z wiadomych przyczyn nie podam.

Kiedyś na T1 zastosowałem Aviator+Wirtuoz, supeeeer działanie. 

To ile dawki byś zwiększył tego Duet na Start?

Co sądzicie o środku Artemis w dawce 2l/ha? , przedplonem była fasola i rzepak ozimy

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    139
17 minut temu, androproteam napisał:

To ile dawki byś zwiększył tego Duet na Start?

Min 1,0 l Empartis a po zbożu to i nawet 1,1-1,2 l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj