sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Piffpaff    332

po ostatnich upałach mocno zboża pobielaly ale teraz jest chłodno, od 1 lipca spadło 130l więc resztki wegetacji jeszcze trwa. Na horyzoncie kolejne upały pow 30* C za jakieś 2 tygodnie więc może ostatnie dni lipca zaczną się zniwa na zgorkach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
20 godzin temu, masa24 napisał:

Pytam Bo może jutro zamierzam liczyc obsady jak to wyszło 

Przeliczyłem dziś , jedno pole taki sam siew i wszystkie zabiegi , z jednej strony pola gdzie ziemią słabsza naliczyłem 540 kłosów , 500 metrów dalej gdzie ziemią lepsza 720 kłosów, także można by powiedzieć że obsada kłosów mieści się w granicach 500 - 700 kłosów / m2. Zdjęcie to 540 kłosów 

IMG_20220709_151028.jpg

IMG_20220709_163438.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    501
Piffpaff napisał:

po ostatnich upałach mocno zboża pobielaly ale teraz jest chłodno, od 1 lipca spadło 130l więc resztki wegetacji jeszcze trwa. Na horyzoncie kolejne upały pow 30* C za jakieś 2 tygodnie więc może ostatnie dni lipca zaczną się zniwa na zgorkach

Co to za "prognoza", która wróży na dwa tygodnie naprzód... Fani Pogody ? 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Nie mów że nie patrzysz na pogode do przodu , a czy sie sprawdzi to się okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1202

Moja jeszcze zielona .ostatnie zdjęcie najgorsza ziemia najwcześniej siana 

20220709_200004.jpg

20220709_182411.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958
5 godzin temu, kellyq napisał:

Euforia i foxx

IMG_20220710_095526.jpg

Foxx chyba przereklamowany był ale ciekaw jestem jak sypnie względem eufori?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    332
alfa napisał:

Moja jeszcze zielona .ostatnie zdjęcie najgorsza ziemia najwcześniej siana 

20220709_200004.jpg

20220709_182411.jpg

Jak paliło słońce to wydawało się że wszystkie rośliny zamieraja ale po ostatnich dużych deszczach i chłodnej pogodzie widzę że pszenica na piaskach już jest nie do uratowania ale na glinie jakby odżyła a mam wszystkie pola mozaiki. Obstawiam że wcześniej jak 25 lipca kombajny nie wyjadą u mnie na wschodzie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1202

Całe szczęście ze tylko 2 ha mam tej suchej ale co by nie mówić najgorsza nie jest bo ziemia tu i tu przeskok wielki jest . I tak się zastanawiam czy jej nie hamował oprysk z kukurydzy z zeszłego roku bo cały rok była jakaś dziwna taka jak by jaśniejsza niższa slabsza . Bo opadow było dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130
panowie co dołożyć jako roślina podporowa na polon do peluszki ? owies starczy ? czy może gryka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znawcy dokładają słonecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
20 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

panowie co dołożyć jako roślina podporowa na polon do peluszki ? owies starczy ? czy może gryka ?

w jakim celu dokładać coś do poplonu? ja będę siał  groch


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polarek    3

Na Podlasie nadciągną armagedon i wykłada zboze  😞 i pytanie czy wyłożone zboze jeszcze narosnie czy zaschnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

Groch wsiany w rzepak

20201007_131654.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
16 minut temu, Polarek napisał:

Na Podlasie nadciągną armagedon i wykłada zboze  😞 i pytanie czy wyłożone zboze jeszcze narosnie czy zaschnie ?

Szkoda że do mnie te wasze ,,armagedony '' nie chcą dojść. Niedługo będzie miesiąc jak nie padało, bo 5 l z 49 podejść nie nazywam deszczem . 

Nie pada płacz, pada płacz, ciepło płacz , zimno płacz. Ciągle narzekanie. Zamiast się dostosować to lament 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polarek    3
26 minut temu, Tomek90 napisał:

Jaki armagedon?? Deszcz jak deszcz. 

Okolice puszczy bialowieskiej ostro wieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3635
28 minut temu, krzychu121 napisał:

Nie pada płacz, pada płacz, ciepło płacz , zimno płacz. Ciągle narzekanie. Zamiast się dostosować to lament 

Żali się jedna prostytutka drugiej:

-Miałam wczoraj rolnika.

-Skąd wiesz, że to był rolnik?

-Najpierw za sucho, potem za mokro, a na koniec za drogo.

 

 

Śmieszne i prawdziwe 😄

  • Like 2
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1385
35 minut temu, krzychu121 napisał:

Szkoda że do mnie te wasze ,,armagedony '' nie chcą dojść. Niedługo będzie miesiąc jak nie padało, bo 5 l z 49 podejść nie nazywam deszczem . 

Nie pada płacz, pada płacz, ciepło płacz , zimno płacz. Ciągle narzekanie. Zamiast się dostosować to lament 

Ale to Ty dzwonisz 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1202
1 godzinę temu, Polarek napisał:

Na Podlasie nadciągną armagedon i wykłada zboze  😞 i pytanie czy wyłożone zboze jeszcze narosnie czy zaschnie ?

U mnie  w lipcu 100 l zaraz będzie już prawie 40 dzisiaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj