sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

SawekBraczyk    461

Ja zeszły rok 0,8 Priaxor i 130g Protio na T2 w Euforii i ładnie wyczyściło . A w tym nie wiem jeszcze co w końcu na T1,T2,T3 . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy tylko protiokonazol, tebu albo metkonazol. Nie bierze nikt pod uwagę np. difenokonazolu w T2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11

Czym zaprawiacie groch ? Maxim power ktoś stosował w grochu ? Zwykły maxim ma rejestracje w grochu  a power juz nie ale ten power ma 2 substancje czynny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262
3 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Ja zeszły rok 0,8 Priaxor i 130g Protio na T2 w Euforii i ładnie wyczyściło . A w tym nie wiem jeszcze co w końcu na T1,T2,T3 . 

Ochrona na 8+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Na 6t to tebu i azoksy wystarczy moim zdaniem, jak nie zwariują ceny tych substancji i będzie potrzeba to takie T2 w tym roku wykonam. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14
4 godziny temu, janusz_zawierucha napisał:

Każdy tylko protiokonazol, tebu albo metkonazol. Nie bierze nikt pod uwagę np. difenokonazolu w T2 ?

Ja będe dawał w tym roku , 1l priaxora+ 0.5l portera. Znajomy w tamtym roku dawał taką kombinację i był zadowolony. 

 

 

Edytowano przez Junak19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461
38 minut temu, Junak19 napisał:

Ja będe dawał w tym roku , 1l priaxora+ 0.5l portera. Znajomy w tamtym roku dawał taką kombinację i był zadowolony. 

 

 

A na T1 co planujesz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14

150g protiokonazolu + 350g prochlorazu (w tamtym roku fajnie się sprawdziła taka opcja) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Junak19 napisał:

150g protiokonazolu + 350g prochlorazu (w tamtym roku fajnie się sprawdziła taka opcja) 

bez fenpropidyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Ja planuję taką ochronę:

T1 Boskalid 200g

Krezoksym metylowy 100g

Metrafenon 100g

Koszt ok 160zł/ha

T2 po 125g Azoksy i Protio ok 145zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejscowy    24

Pszenica po kukurydzy na ziarno. późny siew, zaprawiona dodatkowo systivo. Nawożenie na 8t Co dać taniego na t1? Na t2 planuje litr priaxoru na t3 tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

patrząc na ceny internetowe to zabieg ok 240zl brutto, na jaki plon celujesz?

Środki kupiłem przed podwyżkami, i wyjdzie około 165zł/ha. Coś około 8 ton, ile będzie pogoda pokaże.

 

 

 

Edytowano przez Junak19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11
3 godziny temu, drobny napisał:

Ja planuję taką ochronę:

T1 Boskalid 200g

Krezoksym metylowy 100g

Metrafenon 100g

Koszt ok 160zł/ha

T2 po 125g Azoksy i Protio ok 145zł/ha

T1 to chyba duet na start. A w T2 protio to w jakim środku podajesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Tak duett z paku na 8ha robię 6ha.A protio to Pacari 300 ec kupowałem w październiku coś ok 1100zł za 5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

stosujecie środki do obniżenia pH wody do oprysków ?

Kwasek cytrynowy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W zeszłym roku 25kg kwasku kupowałem po 200 zł a teraz po 700 jest. Ale to i tak taniej niż inne wynalazki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461
8 godzin temu, Miejscowy napisał:

Pszenica po kukurydzy na ziarno. późny siew, zaprawiona dodatkowo systivo. Nawożenie na 8t Co dać taniego na t1? Na t2 planuje litr priaxoru na t3 tebukonazol

Według mnie to te Protio z Prochloraz i ewentualnie coś na mączniaka by mi pasowało . I tak jak ty potem T2 i T3 nie głupie by to było . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej44    55
fcbarcelonacule napisał:

Nic o tej odmianie Kolego nie wiem, ale jeśli można to podłączę się do Twojego pytania :P  co sądzicie o LG Jutta ?

miałem raz,jakoś mnie nie zachwyciła a polowałem na nasiona rok. Dziwnie wygląda,grzyby były,ziarno nie za duże. Czasem nie warto wyłamywać drzwi,posiej Euforię,naprawdę super odmiana u mnie 3 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj