sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

metrax12    134
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

U mnie Axial zawsze czyścił, tak samo jak przeklinany Huzar czego nie mogę powiedzieć np o Nomadzie czy Atlantisie. 

Robię Expert na szpilkę do 2 liścia max, czy sucho czy przymrozek czysto, nigdy na jednoliścienne nie poprawiałem, a przypadek jeden właśnie jak ojciec kiedyś opóźnił zabieg i miotła poszła. 

No to jestem w szoku. Huzar działa a Atlantis nie? To chyba macie inny klimat. Bo według mnie powinno być na odwrót. Tylko jeszcze o jaki Huzar i jaki Atlantis chodzi? Atlantis był "zaprojektowany" pod kątem najskuteczniejszego zwalczania miotły, czego nie można powiedzieć o Huzarze. Do tego został wprowadzony później na rynek.

To że Expert przepuścił miotłę oznacza, że mógł być to tylko zbieg okoliczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Badanie robiłem ale czekam na wynik.  Wątpie żeby z ph około 5.3  po 6 tonach radkowitu premium podnioslo do jakiegos poziomu ktory utrudnialby pobieranie mikro.....

Nie wiem , dla mnie jedyne wytlumaczenie logiczne to polaczenei dff z krum  + moze oprysk na mokre rosliny .+ przymrozek 3 dni pozniej ???  no nie wiem , ale pryskalem  w ten sam dzien tylko pozniej i nie ma zadnych oznak na innych polach.  
Chyba jak puszcza rozkrzewienia to powinno być ok ??

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
5 godzin temu, Daro20 napisał:

Jaka dawka wystarczy na samosiewy rzepaku?

daj 10g

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

panowie spryskałem nieużytki glifisatem tydzień temu jak myślicie kiedy mogę wjechać z pługiem bo chciałbym posiać tam jeszcze pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

U mnie jeszcze kukurydza rośnie , i będzie koszona za jakieś 2- 3 tygodnie , i jeszcze będzie zasiana tam pszenica , i ma być bo czemu by nie . Jednego roku siałem dokładnie 24 grudnia  w wigilię i była okej , tylko trza siać gęściej z 500 sztuk jak nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264
5 godzin temu, metrax12 napisał:

No to jestem w szoku. Huzar działa a Atlantis nie? To chyba macie inny klimat. Bo według mnie powinno być na odwrót. Tylko jeszcze o jaki Huzar i jaki Atlantis chodzi? Atlantis był "zaprojektowany" pod kątem najskuteczniejszego zwalczania miotły, czego nie można powiedzieć o Huzarze. Do tego został wprowadzony później na rynek.

To że Expert przepuścił miotłę oznacza, że mógł być to tylko zbieg okoliczności.

Huzar Activ 

Altalntis zwykły nie Star wraz z adiuwantem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, metrax12 napisał:

Na miotłę poprawka? Co to opowiadacie. Dwuliścienne to jeszcze może.

Samsung123321

Tak, możesz, pora roku jest odpowiednia. Nie ma suchej gleby to nie czekaj.

Ok, dziękuję. Jedyne czego się obawiam to jakiś skutków ubocznych typu że żółta się zrobi czy coś... bo jednak 1 listek tylko ma.  może być przymrozek, ale nie jestem zwolennikiem wiosennych zabiegów 

 

 

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KroneMat    17

Czy quelex complex pak można zastosować także wiosną jeśli nie zdążył bym wykonać oprysku jesienią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
4 godziny temu, massa1994 napisał:

panowie spryskałem nieużytki glifisatem tydzień temu jak myślicie kiedy mogę wjechać z pługiem bo chciałbym posiać tam jeszcze pszenicę?

Jak zaczną żółknąć możesz orać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejscowy    24
Tomek90 napisał:

5 godzin temu, metrax12 napisał:

No to jestem w szoku. Huzar działa a Atlantis nie? To chyba macie inny klimat. Bo według mnie powinno być na odwrót. Tylko jeszcze o jaki Huzar i jaki Atlantis chodzi? Atlantis był "zaprojektowany" pod kątem najskuteczniejszego zwalczania miotły, czego nie można powiedzieć o Huzarze. Do tego został wprowadzony później na rynek.

To że Expert przepuścił miotłę oznacza, że mógł być to tylko zbieg okoliczności.

Huzar Activ 

Altalntis zwykły nie Star wraz z adiuwantem. 

Ja od kilku lat przenice sianą po 15 października po kukurydzy na ziarno pryskam wiosną. Sam husar activ spokojnie sobie daje rady, a po kukurydzy też chwastów jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4
Dnia 25.10.2022 o 10:08, WiesiekTraktorzysta napisał:

U mnie są dzki, jelenie, sarny, wrony, bażanty, myszy..., dzikojelenie, łosie... również dwunożne ....

Przepraszam.... ale co to są dzikojelenie dwunożne?

:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te prognozy to o kant... pokazuje 8-10 stopni w nocy a tu rano 1-2 stopnie albo przymrozek... teraz pytanie. Czy jechać z herbicydem w południe jak będzie 17-20 stopni w pszenicę z 1liściem mając na uwadze ze w nocy może być przymrozek i z 5 dni jeszcze ciepłych czy dać se spokój i wiosną? Póki co rzepak szaleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SawekBraczyk napisał:

Rób oprysk w południe . Albo pryskać Chlorotoluron to tam mniejszy strach . 

Środek jaki mam to expert met. Więc metrybuzyna i flufenacet. Jeden liść pszenica ma no nie bogato i lekkie przymrozki ale też nikt nie mówił że wiosną będzie lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
17 minut temu, Samsung123321 napisał:

Środek jaki mam to expert met. Więc metrybuzyna i flufenacet. Jeden liść pszenica ma no nie bogato i lekkie przymrozki ale też nikt nie mówił że wiosną będzie lepiej. 

Rób oprysk i się nie zastanawiaj ja robiłem jednego dnia na szpilkę ina gołą ziemię ze względu na rożny termin siewu  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
3 godziny temu, Samsung123321 napisał:

Środek jaki mam to expert met. Więc metrybuzyna i flufenacet. Jeden liść pszenica ma no nie bogato i lekkie przymrozki ale też nikt nie mówił że wiosną będzie lepiej. 

Cackasz się z tym jak z dzieckiem. Gdzie mieszkasz, że masz przymrozki? Lecisz z tematem bo warunki są idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    327

Na zdjęciu findus siany koło 20.09 kwalifikat 165/170 kg na ha. Dostała 150 kg polifoski, z ph nie ma tragedii. Stanowisko po rzepaku, orane normalnie. Niepokoi mnie to, ze ona się strasznie ścieli, mam na innych kawałkach trochę gęściej zasiana kariatyde(ze swoich nasion) i wygląda o niebo lepiej. Rośnie do góry. A ten findus nie podoba mi się. Miał ktoś ta pszenice? Może jakieś spostrzspostrzeżenia?

 

IMG_20221028_172008.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Findaus taki jest, taka genetyka, na wiosnę też będzie tak leżał aż się pobierze kiedy stanie ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj