sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Gimmeshelter    86

A u nas jest taka susza której ja osobiście nie pamiętam. Żadnego deszczu co zrobił jakąś robotę od lipca. Na glinie nie ma nawet mowy żeby zaorać. 

A u nas jest taka susza której ja osobiście nie pamiętam. Żadnego deszczu co zrobił jakąś robotę od lipca. Na glinie nie ma nawet mowy żeby zaorać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzieba    34
4 godziny temu, jajonasz napisał:

pytam jeszcze raz, czy to Twoje zdjęcie i Twoje pole? 

a czyje, głupie pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Ile sztuk ziaren na metrze pszenicy wysiewac o tej porze? Polnocny zachod. IV klasa. Celuje 320-350szt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
5 godzin temu, krzysiek1979 napisał:

U mnie w okolicy bardzo mało zasiane, soja wszystka stoi. Teraz dzień krótszy, zimniej i tak nie schnie. 

Kiedy będzie koszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
2 godziny temu, tobago napisał:

Ile sztuk ziaren na metrze pszenicy wysiewac o tej porze? Polnocny zachod. IV klasa. Celuje 320-350szt. 

Jutro sieje wilejke i symetria po 310 szt a euforie 330 szt. (powiat Gryfice). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Mam Bilanza. W zeszłym siałem 380 na koniec września. W tym roku zjadę na 330-350. Chyba będzie ok. 
Pozdrawiam kolegę z sąsiadującego powiatu. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hebiii2300    5

Witam. Panowie potrzebna pomóc. Gospodarstwo nastawione na produkcję mleczną cały areał do tej pory zajmowała kuku i użytki zielony ze względy na dużą ilość bydla a małą ilość ziemi. W tym roku na działce gdzie było siane żyto po życie i tak całe życie postanowiłem zasiać kuku. Więc mam pole do manewru i postanowiłem zasiać na innej działce pszenicę wilejke . Pole oczywiście po kuku 7 lat ta działka nie widziała innej rośliny. Chcę zastosować pełną ochronę i nawożenie . Poszło delikatnie 35t obornika na ha i polifoskiej około 220 kg przedsiewnie . Potrzebuję rady osób które  mają doświadczenie w doboru środków chemicznych które chętnie podzielą się wiedzą   bo ja takiej niestety nie posiadam.Co zastosować na chwasty  jesienią. Jakie środki na skracanie grzybówki i tak dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5024

@Hebiii2300 po tylu latach kukurydzy, pewnie ostro nawożonej to tam pH nie spadło? Trzeba może było dać wapno zamiast tego obornika, bo sądzę, że pod kukurydze też regularnie go dawaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
Dnia 25.09.2022 o 14:42, robi57362 napisał:

 

Jak odmiany pszenicy polecacie na gleby o niskim pH? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Czy duet na star w zwiększonej dawce powiedzmy pak z 8 ha zrobić na 6 ha na t1 będzie dobrym rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Bardzo dobrym. Dokładnie w takiej dawce stosowałem go w tym roku w Symetrii oraz w Treffer i działał super, żadnych chorób nie zaobserwowałem a zboża mam w monokulturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
2 godziny temu, robi57362 napisał:

ja to ci napewno nie powiem bo pszenice sieje na ph 7+

Pisałem z telefonu i coś mi się załadowało i nie idzie usunąć

 

Ktoś poleci jakieś odmiany pszenicy które tolerują niskie pH? 

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, Jarek22B napisał:

Pisałem z telefonu i coś mi się załadowało i nie idzie usunąć

 

Ktoś poleci jakieś odmiany pszenicy które tolerują niskie pH? 

moze to nudno ze wkolo to mowie, ale na bank niskie ph toleruje metronom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11111    23

Na nieuregulowanych ph Hondia, także w opóźnionych siewach. Sprawdziłem. Uwaga na opryski! na chwasty . 

Edytowano przez jaro11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Na działce z ph 4,8 miałem formację to ładnie wyszła.Co do innych odmian Opoka,symetria,kariatyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Kupował ktoś axial 50ec w 1l butelkach rok temu i pamięta jaka byla cena bo teraz 160zl/L? Bo kurcze musze kupic na kilka ha ze wzgledu na owsik a tu patrze cena x2 wyjdzie co jesienne kompleksowe odchwaszczanie. I pytanie czy az tyle ten środek podrozał czy taki jest drogi po prostu 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
7 minut temu, Michal014d napisał:

Kupował ktoś axial 50ec w 1l butelkach rok temu i pamięta jaka byla cena bo teraz 160zl/L? Bo kurcze musze kupic na kilka ha ze wzgledu na owsik a tu patrze cena x2 wyjdzie co jesienne kompleksowe odchwaszczanie. I pytanie czy az tyle ten środek podrozał czy taki jest drogi po prostu 🤔

Axial cena podobna była a jesienne odchwaszczanie nic nie da bo owsik wiosną wychodzi i 0,7 l starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

No bo jesienią kiedy jak pszenica jeszcze nie posiana. Już zakupiony szkoda 10% ceny zwrotu nie będzie ale wiosną może być drożej jeszcze vat wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
2 godziny temu, Andpol napisał:

Axial cena podobna była a jesienne odchwaszczanie nic nie da bo owsik wiosną wychodzi i 0,7 l starczy.

Wiem o tym że trzeba axialem na wiosne na owsik ale kurcze ciezko mi przebolec ta roznice cenowa miedzy axial +cos na dwuliscienne a expert+legato. I pytanie czy do axiala mozna dodac granstar ultra bo jakos lepiej mi pasuje niz fundamentum a forumowicze wlasnie z nim mieszanke robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj