sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

koniu    842
3 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Tylko siarczan magnezu i Saletrosan . Nie za dużo siarki będzie . Ja mam w swojej od 2 do 6 rozkrzewien i ile byście dali azotu ? U mnie Saletrosan na pierwsza dawkę idzie . 

U mnie na takie pszenice co mają 2-3 rozkrzewienia planuje dać 150-200kg saletrosanu 26. Na drugi strzał zaksan 32 bite 300kg. Później coś na kłos sie rzuci. Ktoś napisze że mało lub dużo nie interesi mnie to, u mnie to sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

oświecisz nas i kolegów.

u mnie azot to tylko rsm32


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    491

Możesz wytłumaczyć . U mnie Saletrosan i Rsm . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
8 minut temu, malinalbe napisał:

czy wy tylko saletrosan dajecie ? wiecie co to wogóle jest ten saletrosan ?

Nie nie wiem , wytłumacz , dla mnie cos podobne do siarczanu amonu tylko granulowane, idealnie pasuje na pierwszy strzał w pszenicy 200 kg w rzepaku 400 kg, pasuje azot i siarka pod potrzeby

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    129

no koledzy sypią tylko saletrosan nic innego a przecież jest to siarczan amonu zmieszany z firmą saletrzaną w 7% jest to najbardziej zakwaszająca ziemię firma azotu. piszę tak tylko dla wiadomości nie neguję ich sposobu nawożenie każdy robi jak uważa.


nie firmą tylko formą przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11

Zastanawiałem się czy kupić kizeryt na pszenicę. Zobaczyłem jak dziś  pszenica rypła na giełdzie i mi się odechciało. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
8 minut temu, malinalbe napisał:

no koledzy sypią tylko saletrosan nic innego a przecież jest to siarczan amonu zmieszany z firmą saletrzaną w 7% jest to najbardziej zakwaszająca ziemię firma azotu. piszę tak tylko dla wiadomości nie neguję ich sposobu nawożenie każdy robi jak uważa.

 

nie firmą tylko formą przepraszam

 

A saletre stosujesz tam jest 17% formy saletrzanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55
6 minut temu, malinalbe napisał:

po ile jest ta pszenica ?

Aktualnie 266,5 euro, -7,5 od wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Jakby nie było każdy nawóz zakwasza glebe, a czy dawałem saletre na pierwszy strzał czy teraz saletrosan to i tak wapnuje pola średnio co 3 lata, także nie bede nawet sie zagłębiał w temat co bardziej zakwasza, wole zająć sie czym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florek93    27

U mnie azot na pszenicę to 2 dawki RSM32 po 160 litrów, łącznie 320, azotu wyjdzie 135 czystego, liczę na 5.5-6 ton. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    350

U mnie do tej pory na pszenicę szło 250kg polifoski i 400kg saletry na ha więc co roku na ściernisko sypie 500kg kredy i zaraz się ktoś odezwie ze drogo itp ale pH ok 6 na wszystkich polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

Mam kolege, który nie sypie wapna żadnego cały czas ma pH powyżej 6- to kwestia gleby. Ja dałem 3 lata temu 3tony węglanu i dziś pH mam niższe niż 3 lata temu :( Kto wie czy nie bede dawał wapna co dwa lata


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    129

w dużych pakach i minus 10% plus minus 135 145 zł zależy dużo od sprzedawcy


androproteam napisał:

Co możecie powiedzieć o środku Duet na star?  Pak jest na 8 ha 

polecam duet niedrogie i dobre rozwiązanie na t1 nie wiem jak wychodzi 8 ha brałem 20 ha I pak wychodzi 2200 zł plus bon na paliwo


to na górze odnośnie axsial


troskę namotałem z moją odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2468
43 minuty temu, yacenty napisał:

Mam kolege, który nie sypie wapna żadnego cały czas ma pH powyżej 6- to kwestia gleby. Ja dałem 3 lata temu 3tony węglanu i dziś pH mam niższe niż 3 lata temu :( Kto wie czy nie bede dawał wapna co dwa lata

U mnie również nigdy nie było wapnowane odkąd ta ziemia istnieje i ph cały czas 7,2 - 7,5  jakie by nawozy nie siał to się nie zakwasi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4925
20 minut temu, superfarmer02 napisał:

Co budżetowego polecacie na chwasty? Najważniejsze żeby zwalczyli miotle zbożową. 

Jeśli Ci zależy w zasadzie tylko na miotle i chcesz tanio, nie masz odmian wrażliwych to chlorotoluronem wiosną można. Sam tak pryskałem, dla mnie było wystarczająco bo zboże nie do handlu, miotły nie było. Dla mnie Lancet jest be bo ziemniaków nie posadzi po nim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj