sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

na ten rok jest plan taki, trochę skromnie ale wersja ekonomiczna.

T1- fenpropidyna 225g, prochloraz 360g, tebukonazol 215g

T2- azoksystrobina 125g, protiokonazol 150g

może coś zwiększyć a coś zmniejszyć.

na jęczmień jary planowałem dać tak samo ale nie wiem, czy można na jęczmień trochę zmniejszyć dawki czy nie bardzo? a może na jęczmień coś innego lepiej wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

właśnie tego się obawiam, dzwoniłem dziś do przedstawiciela z intermagu bo od nich mam komplet mikro i pytałem o fosfor i reakcje z innymi środkami to odesłał mnie na strone gdzie wychodzi na to że tragedii nie ma z mieszaniem, ale wcześniej sobie sobie mieszankę o podobnych stężeniach we wiaderku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Fosfor gryzie się podobno z Borem, ale stosowałem adob bor i Promakro P z procam bez problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2704    0

Panowie co powiecie na temat Duetu na Start. Cena  pakietu troche powyżej 1000zł na 8ha chociaż chcialem dać to na 7ha żeby troche podnieść dawki substancji. Czy może polecacie cos w podobnej cenie bo zastanawiam sie jeszcze nad artemisem w dawce 1,8l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
16 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Pak na 8ha to zeszły rok dawałem na 6ha . A w tym Unix , Tebukonazol , Fenpropidyna . 

Jakie dawki planujesz dać kolego jeśli można wiedzieć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457
7 minut temu, tom1985 napisał:

Jakie dawki planujesz dać kolego jeśli można wiedzieć? 

0,5 kg Unix , 180g  Tebu , 300g Fenpropidyna 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
14 minut temu, SawekBraczyk napisał:

0,5 kg Unix , 180g  Tebu , 300g Fenpropidyna 

Wszystko razem czy też jak nie którzy mówią że Unix wcześniej takie t0 że względu na temperaturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

to zależy od sytuacji w polu i pogody


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
2 minuty temu, yacenty napisał:

to zależy od sytuacji w polu i pogody

Jęczmień ozimy 

Tak wiem ze jsk będzie zimno to Unix osobno

Chce zadbać i jęczmień bo jak do tej pory wszystko ok 

PH 6.2  odchwaszczony robak i mikro podane jesienią

Wilgotność na plus w tym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Duetem polecę wcześniej bo działa bardziej zapobiegawczo i w niższych temperaturach.A oddzielnie skracanie+siarczan i może jakieś mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

czytam właśnie top agrar gdzie jest napisane że zabieg t0 powinno być wykonane jeśli 20% roślin ma obiawy zbrązowienia na pochwiw liściowej ale zbrązowienie powinno przenikać do trzeciej warstwy pochew liściowych. Jeśli jest słabiej porażone to wystarczy wstrzymać się do t1- tyle w teorii. Jutro podjadę na pole o zobaczę jak to wygląda u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2449
34 minuty temu, tom1985 napisał:

Wszystko razem czy też jak nie którzy mówią że Unix wcześniej takie t0 że względu na temperaturę

To już bym wolał dać unix z fenpropidyną razem ,żeby pozbyć się już na starcie mączniaka , jeśli ktoś ma z tym problem , a dopiero póżniej poprawić samym tebu . ale każdy sobie rzepkę skrobie .

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
5 minut temu, mysza103 napisał:

To już bym wolał dać unix z fenpropidyną razem ,żeby pozbyć się już na starcie mączniaka , jeśli ktoś ma z tym problem , a dopiero póżniej poprawić samym tebu

Też tak mi się wydaje że to najlepsze rozwiązanie bo  Unix i fenpropidyna potrzebuje niżej bo temperatury i zwalczania mączniak i podstawę  a później tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co chcecie zwojować tym Unixem w dawce 0.5 kg/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
janusz_zawierucha napisał:

Co chcecie zwojować tym Unixem w dawce 0.5 kg/ha ?

moim zdaniem takie 0.6 to minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
26 minut temu, Marcin34 napisał:

Można dać 0.5 kg unixu i 150 g protiokonazolu i będzie okna 

 

Na pewno będzie ok tylko z tego co mi się wydaje to protikonazol potrzebuje wyższej temperatura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Piffpaff napisał:

janusz_zawierucha napisał:

Co chcecie zwojować tym Unixem w dawce 0.5 kg/ha ?

moim zdaniem takie 0.6 to minimum

Jeśli po zbożu, to 1 kg. Nie warto żydzić.

Marcin34 napisał:

Można dać 0.5 kg unixu i 150 g protiokonazolu i będzie ok

Mam zamiar dawać podobnie na pszenicę po pszenicy, z tym że Unixu 0.6 + 140 g protio. Fenpropidynę jest sens dawać tylko w sytuacji silnego porażenia mączniakiem (podatne odmiany). W innych przypadkach lepiej dołożyć zapobiegawczo proquinazid, cyflufenamid. Jeśli nie ma mączniaka, dodatek fenpropidyny o działaniu wyniszczającym grzyba, jest zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

No szkoda ze nie 2kg od razu po pszenicy . No i muszę dokupić teraz Unixa bo jak 0,5 będzie za słabe . A Protiokonazol to ja chce na T2 zostawić . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

Po kawie wybrałem się na pole pszenicy i 2 wnioski : 1 pszenica wygląda zdrowo i nie ma jeszcze nowych białych korzonkow ale dzięki temu że jest mega mokro to się zdziwiłem że taki korzen uda mi się wyciągnąć. 2 to niestety 0.37 expert+ 0.25 deff puściło ku..a miotle, niby wydaje się trzepnięta i zasycha ale po wyrwaniu zauwazylem biały korzonek. Zawsze odchwaszczalem wiosna i nigdy problemu nie miałem ale od 3 lat robię to jesienią i zawsze mam poprawk, różne środki różne dawki, i mokro było i sucho było a zawsze poprawka ech...

20220212_104345.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    457

Nie możliwe ze po Expert miotle przepuścili . U siebie już tyle lat stosowałem 0,35kg i nie było problemu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj