danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

mirro    6441
2 minuty temu, jahooo napisał:

czy szukania paliwa na posterunku policji - ośmiesza ruską armię

Jak ośmiesza? Przecież zawsze możesz poprosić milicjanta o pomoc, przynajmniej tak uczą w Rosji.😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, jahooo napisał:

Romowie to taka nacja, co mieszka w wielu państwach. Bardziej chodzi o to, że jeśli to prawda, to fakt kradzieży czołgu, transportera opancerzonego, czy szukania paliwa na posterunku policji - ośmiesza ruską armię

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

samoloty dziś jakoś często latają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
15 godzin temu, dejmian90 napisał:

A tak z ciekawości wie ktoś ile jest może wolnych miejsc pracy na rynku polskim?

zalezy od wyszkolelnia ale plus minus 500 tys potrzeba na już do sprawnie działającej gospodarki 

 

9 godzin temu, Leszy napisał:

Mogliby amerykance to rozdupczyć czymś niewidocznym dla radaru. Ciekawe czy ruskie mają coś na ten stealth?

raczej nie mają , albo nie spodziewali się na jakie wsparcie możę liczyć ukraina .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
5 minut temu, gustaww napisał:

samoloty dziś jakoś często latają.

Unia przekazała samoloty na Ukrainę.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
36 minut temu, jahooo napisał:

Jeśli przepisy w tej kwestii się nie zmieniły, a nie słyszałem, żeby tak było - zwykły Kowalski ma obowiązek ustawowy nosić przy sobie dowód osobisty i okazać w razie kontroli.

Masz obowiązek posiadać dowód - tzn jesteś pełnoletni - masz mieć dowód ( ważny dowód, bo za to teoretycznie też można dostać mandat, choć o takich przypadkach sam nie słyszałem). Nie oznacza to, że masz go mieć fizycznie w kazdej chwili przy d*pie. Na luzie bez dowodu Twoja tożsamość może być potwierdzona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266
Przed chwilą, daron64 napisał:

Masz obowiązek posiadać dowód - tzn jesteś pełnoletni - masz mieć dowód ( ważny dowód, bo za to teoretycznie też można dostać mandat, choć o takich przypadkach sam nie słyszałem). Nie oznacza to, że masz go mieć fizycznie w kazdej chwili przy d*pie. Na luzie bez dowodu Twoja tożsamość może być potwierdzona 

Przepisy mówią, że powinieneś w razie kontroli wylegitymować się dowodem, może być w formie elektronicznej, ale ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761

Czytając komentarze odnoszę wrażenie że komentujący zaczęli wierzyć w bezradność Rosji, dodatkowo media przedstawiają informacje mogące świadczyć że i Ukraińcy zaczynają tak myśleć.

Czy to nie za wcześnie? Nie zasłona dymna?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266
1 minutę temu, Agrest napisał:

Czytając komentarze odnoszę wrażenie że komentujący zaczęli wierzyć w bezradność Rosji, dodatkowo media przedstawiają informacje mogące świadczyć że i Ukraińcy zaczynają tak myśleć.

Czy to nie za wcześnie? Nie zasłona dymna?

Jakiś optymizm trzeba w sobie mieć - to jedno

Jeśli w mediach w tym stylu wypowiadają się (z ostrożnym optymizmem) takie osoby jak generał Polko , to dlaczego kwestionować tę opinię ? Ja rozumiem, że można być fatalistą, ale jak do tej pory zakładany przez rosjan plan się załąmał. Trzeba być dobrej myśli, że im się nie uda, nawet z pomocą Białorusi, i że to wszystko się posypie.

Nadal pozostaje otwarte pytanie CO DALEJ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
8 minut temu, jahooo napisał:

Przepisy mówią, że powinieneś w razie kontroli wylegitymować się dowodem, może być w formie elektronicznej, ale ma być

Wskaż przepis, jeśli mozesz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588
13 minut temu, jahooo napisał:

Ja rozumiem, że można być fatalistą, ale jak do tej pory zakładany przez rosjan plan się załąmał. 

A skąd wiesz jaki jest plan? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266
8 minut temu, daron64 napisał:

Wskaż przepis, jeśli mozesz

Sprawdziłem - jest teraz obowiązek posiania dowodu, ale nie ma obowiązku noszenia go stale przy sobie. Co najwyżej w razie problemów przy kontroli, można wylądować na posterunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, daron64 napisał:

Wskaż przepis, jeśli mozesz

Samo ustalenie tożsamości może nastąpić na podstawie dowodu osobistego, ale także i paszportu, dokumentu elektronicznego, bądź nawet innego dokumentu, który ma fotografię i numer lub serię. Legitymowanie osoby może również nastąpić w oparciu o oświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266
1 minutę temu, Ulman napisał:

A skąd wiesz jaki jest plan? 

Plany operacyjne nie są niczym trudnym do odgadnięcia. Jeśli znasz  środki użyte do ataku i cele strategiczne, to sztuka strategii jest stara jak świat. Także mobilność wojsk jest znana. Amerykanie dość dokładnie przewidzieli ruchy ruskich i teraz to się sprawdziło. Kwestia - co zrobią dalej, bo to jak w szachach - pierwszy ruch na pewno bedzie pionkiem, tylko co dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
22 minuty temu, Agrest napisał:

Czytając komentarze odnoszę wrażenie że komentujący zaczęli wierzyć w bezradność Rosji, dodatkowo media przedstawiają informacje mogące świadczyć że i Ukraińcy zaczynają tak myśleć.

Czy to nie za wcześnie? Nie zasłona dymna?

Ja nadal nie rozumiem i nikt nie chce podjąć dyskusji jeśli nawet Władek wygrał by wojnę to JAK CHCE UTRZYMAĆ Ukrainę? Co myśli że zostawi marionetkowy rząd i nikt go nie obali? Dwie rewolucje na Ukrainie to za mało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588
11 minut temu, jahooo napisał:

Plany operacyjne nie są niczym trudnym do odgadnięcia. Jeśli znasz  środki użyte do ataku i cele strategiczne, to sztuka strategii jest stara jak świat. Także mobilność wojsk jest znana. Amerykanie dość dokładnie przewidzieli ruchy ruskich i teraz to się sprawdziło. Kwestia - co zrobią dalej, bo to jak w szachach - pierwszy ruch na pewno bedzie pionkiem, tylko co dalej ?

Mi właśnie chodzi o to co dalej i o ten plan pytam. To że jak jadą czołgiem  to  będą  strzelać raczej nie jest trudno odgadnąć. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
50 minut temu, jarecki napisał:

zalezy od wyszkolelnia ale plus minus 500 tys potrzeba na już do sprawnie działającej gospodarki 

 

raczej nie mają , albo nie spodziewali się na jakie wsparcie możę liczyć ukraina .

No to jest spora różnica bo rano oglądając telewizję mówiono że przyjechało już 300 000 ludzi A ma przyjechać 10 razy więcej. I wątpię żeby po zakończeniu wojny chcieli tam wszyscy wrócić. Według mnie nie ma co przekreślać szans Rosji na zwycięstwo bo to wydaje się dziwne żeby Rosjanie byli tak bezradni w walce. Najpierw mogą przez 2 tygodnie zmęczyć przeciwnika A potem wpuścić wszyskie największe siły wojskowe. 

Edytowano przez dejmian90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1953

Jest przepis i brak

mirro napisał:

A jak było to sorry. Ale to nie kradzież przez Romów.

Romowie odstawili czołg Ukraińcom. Inni cywile obili ludzi co pilnowali czolgu w tigrze, zabrali im wyrzutnie i z bliska wywalili do tegoż złomu...


jahooo napisał:

1 minutę temu, Ursus932 napisał: @mirro w innym temacie pisali że to Romowie ,  to teraz ja sorry  Romowie to taka nacja, co mieszka w wielu państwach. Bardziej chodzi o to, że jeśli to prawda, to fakt kradzieży czołgu, transportera opancerzonego, czy szukania paliwa na posterunku policji - ośmiesza ryską armię

pierwszy rzut kolego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588

Długofalowo to może się okazać że na Ukrainie nie będzie komu pracować jeśli będzie niespokojnie a kilka milionów wyjedzie. W tedy to się ekonomicznie zawali samo.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1953

I wtedy dopiero noże opadną, na Ukrainie również. Zacznie się odbudowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588

Tylko ciekawe kto to odbuduje i za co. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Czytając komentarze odnoszę wrażenie że komentujący zaczęli wierzyć w bezradność Rosji, dodatkowo media przedstawiają informacje mogące świadczyć że i Ukraińcy zaczynają tak myśleć.

Czy to nie za wcześnie? Nie zasłona dymna?

Myślę, że osoby odpowiadające za obronę kraju jednak trzeźwo patrzą na swoją sytuację. A jaki jest przekaz medialny? Wydaje mi sie, że dla, ogólnie mówiąc, morale ludności i zwykłych żołnierzy taki przekaz działa korzystnie. Przynajmniej tak sobie kombinuje, że  motywujące do walki są informacje jak wróg dostaje "baty". Ale jak pisałem - myślę, że dowódcy zdają sobie sprawę z sytuacji, w której są.

Zastanawiam się tylko(martwię) co zrobi Putin, do czego się posunie, w sytuacji gdy cały świat widzi, ile jego armia jest warta. Czy nie będzie chciał za wszelką cenę pokazać, że prawdziwy obraz jego wojska (czy też taki jaki chciałby żeby był) jest inny.

43 minuty temu, robert55555 napisał:

Samo ustalenie tożsamości może nastąpić na podstawie dowodu osobistego, ale także i paszportu, dokumentu elektronicznego, bądź nawet innego dokumentu, który ma fotografię i numer lub serię. Legitymowanie osoby może również nastąpić w oparciu o oświadczenie.

Jakby to powiedzieć - Yahoo wydawał się pewny tego, co pisze - dlatego spytałem o przepis, nie dlatego, że nie wiem jak wygląda w tym temacie sytuacja.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588
6 minut temu, hubertb napisał:

Chętny na bardzo tani grunt zawsze się znajdzie. 

Jaki grunt?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj