Polecane posty

fabio    79
48 minut temu, Szymi40 napisał:

5-6  klasa  w  powiecie  CRA    przecież  tam dobre ziemie  nigdy bym nie powiedział  że tam 6  klasę  macie......

kto tyle placi

10 godzin temu, slawekz1975 napisał:

 wykoszone 1ha 5-6 kl odm farmfire plon 4,970 kg wilg 24,6 cena 500netto kujawy cra nie pyklo w tym rokw tamtym roku 11ton bylo

kto tyle placi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
14 godzin temu, Tomek90 napisał:

Znam gościa co płacił po 950 w tamtym roku, teraz został z 2000t suchej i mówi ze po 300zl w tym roku płaci bo musi bo w tamtym przejechał się. Co chce to zrobi skup, bo co mu zrobisz? W dupe pieprzu na sypiesz czy kukurydzy? 

Też się znam jestem w podobnej sytuacji tylko z mniejszą ilością i jak będę chciał trochę kupić to nikt mi nie sprzeda jak zaoferuje 300, a będzie okolicznie po 400, a jak kupię od kogoś po 300 jak będzie po 400 to mnie od oszustów nazwyzywają i za rok nikt mi nie przywiezie qq. Po prostu muszę wziąć na klate porzażkę ubiegłoroczną nie biadolić i żyć dalej   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszecki    1
3 godziny temu, ZELKOW napisał:

ogólnie spoko właściciel firmy mówi jak jest i nie okłamuje klienta, raz jak poszedł jęczmień w nowe miejsce co sprzedawał i wymyślili sobie przytulię to wziął to na siebie bo na kilka samochodów gdzie indziej poszły i było ok więc bardzo dobre podejście do klienta ma, daleko musi do Ciebie jechać po tyle ?

Północ lubelskiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejscowy    24
VonVegans napisał:

Andrzejewo 400 netto

Po niedzieli ruszają wszyscy z koszeniem.z kolby od 21 do 24 wilgotnosc

czyli szaleństwa z ceną nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188
6 godzin temu, Szymi40 napisał:

5-6  klasa  w  powiecie  CRA    przecież  tam dobre ziemie  nigdy bym nie powiedział  że tam 6  klasę  macie......

Rybiny gm topolka dookola jeziora i lasy a i tak niezle mi sypala patrzac na inne pola dobrze ze tylko 1 ha takiego piachu mam reszta na 4 ab jest moze z 7 uleci

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2472
jacek472 napisał:

Faktycznie jak ktoś wyżej napisał tylko biadolenie na tym forum, jaka to qq be jak to każdy dokłada, a za chwilę za nowym fendem będzie w innym temacie pytał. Ja mam ponad połowę qq w płodozmianie i za rok sieje tyle samo. Widzę że większość nie rozumie że to rok poprzedni był odchyleniem od średniej, a ten do bardziej normalnych należy i że gospodarzenie zaczynając od kultury gleby kończąc na sprzedaży płodów to jest proces wieloletni?

pszenżyto, jęczmień u nas 607,48zł (po tyle kupowałem w żniwa dla świń) plony 5-6t maks,3037,4zł - 3644,88zł  na naszych glebach co odpowiada przy podobnym nawożeniu 10-12t/ha qq piszę z kilkuletniego doświadczenia.    3037,4/10=303,74 a  3644,88/12=zgadnijcie ile?  

Więc jak cena za mokrą qq spadnie poniżej 300/t no to wtedy można by stwierdzić że qq gorzej trochę w tym roku wyszła, a qq najczęściej sieje się na glebach gdzie pod uwagę trzeba brać żyto owies różne łubiny itp, no i wartość dodana w postaci resztek bezcenna.  

Kolejna sprawa chrzanienie o odbiciu sobie poprzedniego roku przez skupy, aż mnie krew zalewa jak takie głupoty piszecie. To jest  rynek i nikt nie zapłaci 1000zł za coś wartego 400zł. Ja myślałem że to stare pokolenie chłopów było takie chłopskie "ło panie nie opłaca sie tanio" ale to jednak z pokolenia na pokolenie przechodzi

200zł skup dostanie do tony to później tobie będzie miał z czego zapłacić, a jak chłopy dostali dotację do sprzedanej qq to tak ma być a skupy to najlepiej aby zamknąć bo to banda zmówionych oszustów! Tylko komu potem płody rolne sprzedać?

widzę że Pan skupowy zabrał głos


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26
Dnia 28.09.2023 o 06:52, czareczek85 napisał:

@v11 dokładnie nie chce mi sprzedać po 450 netto a do skupu dzwonił już i po 380-400 netto odda bo się umówił na odbiór  już. Czy to jest normalne?

Dzisiaj słyszałem że hodowca po drugiej stronie Narwi płaci po 650 od okolicznych gospodarzy... Ile w tym prawdy nie wiem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

Przy tych cenach to może lepiej zasypać magazyn, nowej nie siać i w nią nie inwestować. Sprzedać kuku, by za rok mieć to samo, jak dobrze pójdzie i mieć robotę w gratisie?  Jest taka stara zasada, by robić zapasy, gdy tanio jest.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
Dnia 28.09.2023 o 08:19, jacek472 napisał:

200 do t to dla skupującego podmiotu! przecież rolnik dostał 250 do tony. to może rolnik powinien oddać 25 skupowi aby było po równo?

25 batuow  skupowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

Z dziś dwie działki skoszone FAO 230. 8.2 z hektara wilgotność 24%. Cena 560 z dodatkami za wilgotność.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
8 minut temu, dawcio2218 napisał:

Z dziś dwie działki skoszone FAO 230. 8.2 z hektara wilgotność 24%. Cena 560 z dodatkami za wilgotność.

cena podstawa ile i woj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

zacząłem dziś dziobać z 5,7 ha V klasa 41t szału nie ma ale tam mam 2,5 ha przeryte po gazociągu i tam gówno było a najciekawsze że w 1 i 2 roku po przekopaniu sypało normalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42
fabio napisał:

8 minut temu, dawcio2218 napisał:

Z dziś dwie działki skoszone FAO 230. 8.2 z hektara wilgotność 24%. Cena 560 z dodatkami za wilgotność.

cena podstawa ile i woj

podstawa 500 północ mazowieckiego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

kuku skoszone wydajność 10,5t z ha 28% wilgotności cena 430 netto ,po policzeniu wszytkich kosztów wychodzi na minusie 

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
2 minuty temu, tomek1974 napisał:

kuku skoszone wydajność 10,5t z ha 28% wilgotności cena 430 netto ,po policzeniu wszytkich kosztów wychodzi na minusie 

plus ze tyle dala jak by polowe to dopiero bylby minus

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
13 godzin temu, Michalk13 napisał:

Dzisiaj słyszałem że hodowca po drugiej stronie Narwi płaci po 650 od okolicznych gospodarzy... Ile w tym prawdy nie wiem 

 

ja słyszałem że po 600 a sucha jest po 750 z dowozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2472
dawcio2218 napisał:

fabio napisał:

8 minut temu, dawcio2218 napisał:

Z dziś dwie działki skoszone FAO 230. 8.2 z hektara wilgotność 24%. Cena 560 z dodatkami za wilgotność.

cena podstawa ile i woj

podstawa 500 północ mazowieckiego

gdzie tak płacą?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
19 godzin temu, Michalk13 napisał:

Dzisiaj słyszałem że hodowca po drugiej stronie Narwi płaci po 650 od okolicznych gospodarzy... Ile w tym prawdy nie wiem 

 

Płaci 380, będzie płacić 350-450, nie więcej jak 450 tak mi dziś powiedział. 

Skąd te 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
1 godzinę temu, ksiaze napisał:

 

 

Jak chodzi o te wyliczenia to pewnie o Polsce można by podobnie powiedzieć. Cargill pewnie też ma z mln ton magazynów w Polsce porty obsługują zachodnie korporacje. Rolnictwo przechodzi w ręce międzynarodowych koncernów. U nas jedynie jeszcze rozdrobnienie większe.  Jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
21 godzin temu, dawcio2218 napisał:

podstawa 500 północ mazowieckiego

gdzie dokładnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj