Polecane posty

piotrek91p    79
9 godzin temu, d4rek napisał:

Agrocentrum ceny znane?

W tym tyg po 900 sprzedawałem, - 10 za wilgotność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Jak u was z wilgotnością po deszczach ? U mnie fao 270 z pioniera w tamtym tygodniu 32 z reki i nie chciało zbic niżej. Teraz paskudnie Rosa długo tyle że pod koniec tygodnia 8mrozu straszą to może mrozem osuszy. Pszenicę chciałem zasiac ale już się późno robi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

fao 270 to opolskie czy dolnoslaskie mozna siac , nawet w malopolsce 250 to juz max, u mnie to samo ponad 30 bylo, wczoraj znajomy mierzyl ale nie chcialo mi sie zatrzymac i zapytac ile mial.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
8 godzin temu, ursusek199520 napisał:

To dla ryczałtowca a dla vatowca ??

0%vatowiec 7%ryczałt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
10 godzin temu, jacus napisał:

nawet w malopolsce 250 to juz max,

nie siejesz Pioneera to nie opowiadaj bajek, we wtorek Pioneer 280 FAO ok 25% z kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie wiem czym to sie ma ale ta sama odmiana ziemia taka sama tego samego dnia siane i różnica 2% p8834  a kilometr dalej 7% tylko inna odmiana p9127 35% miała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3215
21 godzin temu, witejus napisał:

nie siejesz Pioneera to nie opowiadaj bajek, we wtorek Pioneer 280 FAO ok 25% z kombajnu.

Ogólnie ten rok jest wyjątkowy ze 250 i nadal mokra, a w poprzednich latach już dawno by była wykoszona i człowiek by zapomniał.

U ciebie na południu cieplej widocznie było lub suszej na jesieni.

Nie dawno był taki rok ze 20% na skupie miała.Jeden nawet już taką 20 to nie suszył tylko na kupi.ę trzymał na swój użytek.

Obdzwoniłem skupy nadal po 900.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto1    24

Cześć, chciałbym żeby kolega wysuszył mi kukurydzę. Ja mu dam 100t mokrej a on to włoży w rękaw i po nowym roku odda 70t suchej. Czy to jest uczciwie dla obu stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
agrofoto1 napisał:

Cześć, chciałbym żeby kolega wysuszył mi kukurydzę. Ja mu dam 100t mokrej a on to włoży w rękaw i po nowym roku odda 70t suchej. Czy to jest uczciwie dla obu stron?

Coś mi się wydaje że to słaby dil dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
2 godziny temu, agrofoto1 napisał:

Cześć, chciałbym żeby kolega wysuszył mi kukurydzę. Ja mu dam 100t mokrej a on to włoży w rękaw i po nowym roku odda 70t suchej. Czy to jest uczciwie dla obu stron?

liczysz po ile możesz sprzedać teraz mokrą i sucha kuku. 

w moim regionie przeliczając tak powinieneś dostać 68 suchej . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

najpierw mozna byłoby policzyć ile z mokrej 100 t zrobi się suchej. a potem policzyć koszt suszenia, jaki należałoby opłacić w naturze,czyli już sucha kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

po co liczyc jesli sa odpowiednie tabele-znowu odkryles ameryke spod dziurawego kapelusza...😂

przyszlo rozliczenie- 11,5 t z hektara- jak na ten rok rewelacja, pogoda i drogi nawoz swoje zrobily.

brutto 883 zl wilgotnosc 32 % ,w krzakach ,miedzy domami nie miala szans doschnac..

gdzie jest mireczek ze swoimi rewelacyjnymi cenami ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
35 minut temu, jacus napisał:

brutto 883 zl wilgotnosc 32 %

To ile było netto za 30%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1105    4
Dnia 12.11.2022 o 19:55, karolr2 napisał:

Słyszałem opinie że kukurydza pioneer jest lekka i u mnie tak jakby się zgadzało.  Ciężar  sprawdzany na dwóch wagach  te same przyczepy i u kolegi zawsze było ponad 23 pod 24 a u mnie 22 z hakiem. U mnie sam pioneer a u niego zawsze z dwóch lub więcej firm 

Fakt pionier jest lekki, gdzie normalnie miałem na przyczepie tak na full 13,5t to pioniera max 12t 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049
6 godzin temu, witejus napisał:

To ile było netto za 30%?

850 -pare razy juz pisalem..

znajomy baor co zawsze suszyl teraz sprzedaje mokra. 

mial ktos doczynienia z firma agrol-matejka  ?? bo oni skupuja na bocznicy kolejowej.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj