Polecane posty

Pajej    232
3 godziny temu, Murphys napisał:

U nas statystycznie o wiele mniej razy susza występuje ja wole wykosić 12t x 750 niz 7t x 900.

Ani nie wspominaj o suszy. Była i to wielka tylko iung jej nie widział 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109
14 godzin temu, karolr2 napisał:

Co tak tanio oddajesz? 

Wszystkie skupy w okolicy taka sama cena. Zasieje sobie pszenicę ładnie się rozkrzewi to 150kg saletry w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    138

Mazowieckie zachód z tego co słyszałem 800-900 netto wstępne ceny. U mnie na kl. 6 z kolby wilgotność 28-29,5 % już szkliste ziarno, w dołkach na 5 31-34,5 % FAO 230/240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde jeszcze na Hawajach nie byłem, muszę moja Grażynę zagaić lecimy wypoczywać czy będziemy kroić chłopów 😂

  • Haha 2

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
8 minut temu, Norman napisał:

Mazowieckie zachód z tego co słyszałem 800-900 netto wstępne ceny. U mnie na kl. 6 z kolby wilgotność 28-29,5 % już szkliste ziarno, w dołkach na 5 31-34,5 % FAO 230/240

Mazowsze zachód 750 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zjazd sucha z 1400 na 1350 netto,

sprzedających coraz więcej, kupujący będą mieli pożywkę 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    138

@Tomasz0611 U kogo taka cena. Cedrob Agrolok było 800, lokalny handlarz około 850, w Chalinie 900. Bugaj chyba 10.10 staruje ze skupem.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

Zjazd sucha z 1400 na 1350 netto,

sprzedających coraz więcej, kupujący będą mieli pożywkę 

To się nazywa spekulacja handlarzyno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8581
40 minut temu, mirekcich napisał:

To się nazywa spekulacja handlarzyno...

Klasyczna przygotówka handlarzy przed sezonem do ubicia ceny.

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12459

No to słabe u was plony. U nas na północy łódzkiego kukurydza jak w zeszłym roku plony powyżej 10t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    138
2 godziny temu, mirekcich napisał:

Następny dzban !

Do minie swój wpis kierujesz. Jeśli tak to trochę kultury. To że wrzucam jakieś ogłoszenie z olx nie uprawnia Cię do obrażania mojej osoby, nie znam Cię ani Ty mnie także zważaj na słowa i martw się o swój "dzban" !

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    138

@mirekcichDla Twojej świadomości nie utożsamiam się z tym Ludźmi jak i działaniami rządu i skupujących na szkodę Polskiego rolnictwa jak i wszystkich Polaków. A gdzie moje miejsce sam wiem najlepiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    853
3 godziny temu, Norman napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/sucha-kukurydza-14-CID757-IDQAlW9.html

OLX. Sucha (wilgotność14%), 900zł/T odbiór na Ukrainie.

Pomoc pomocą ale dla naszych skupników kolejny powód do obniżenia ceny.

 

Jakby miało być tak pięknie to u nas mokra byłaby po 500 a sucha po 1000, zrozumcie że po 1 ta kukurydza sama sie tutaj nie teleportuje,   a po 2 słyszałem że jakiś większy gracz u nas co ma jakieś kurczaki już się spażył na tym ziarku ale sprawa zamieciona pod dywan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139
32 minuty temu, Norman napisał:

@mirekcichDla Twojej świadomości nie utożsamiam się z tym Ludźmi jak i działaniami rządu i skupujących na szkodę Polskiego rolnictwa jak i wszystkich Polaków. A gdzie moje miejsce sam wiem najlepiej. Pozdrawiam

To nie wrzucaj głupot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    138

@mirekcichWkurza mnie że w ogóle takie oferty są dostępne na Polskim olx, Tak samo jak ogłoszenia np. z ofertami pracy, wynajem dwujęzyczne i inne, może nie długo tylko w jednym będą. Wrzucenie i pokazanie tego, czy to głupoty niech każdy sam ocenia.

@skywalker89 Czy coś to zmienia że ktoś się sparzył na tym, proceder trwa i będzie trwał może jeszcze na większą skalę. Ktoś nas rozgrywa według swojego scenariusza a jak to w grze ktoś musi być przegranym, tu jak na razie wypada na ..... niech każdy sobie odpowiedzi udzieli.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
6 godzin temu, mirekcich napisał:

Nie musze, mam komu sprzedać uczciwie ! Rozumiesz to handlarzyku ???? To wy posrednicy najbardziej niszczycie rozne sektory gospodarki. Bo z Grażyna i dzejsiczką na Hawaje bedom jechać, janusze biznesu!!!

ale Ty głupoty piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvba    7

Jakie ceny mokrej w lubelskim na skupach? Przy granicy to podejrzewam, że dolnej granicy cenowej trzeba się spodziewać i nie ma co na więcej liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139
52 minuty temu, ksiaze napisał:

ale Ty głupoty piszesz...

Jak urośniesz to może zmądrzejesz z zrozumiesz czemu cena węgla w kopalni to 1200 a u handlarzyków 3200, czemu cukier w cukrowni kosztuje 2 zł A na olx był sprzedawany po 20 zł, a narazie naucz się dupe podcierać!  I jeszcze co robiły prywatne stacje benzynowe gdy zaczęła się wojna, pierwsi sprzedawali paliwo po 10 zł! A to tylko wierzchołek całego cyrku !

Edytowano przez mirekcich
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

Następny z bólem d*py ! Kultury przyszedł uczyć ... Widzisz ,jak się ładnie wysypujecie handlarzyki ... do roboty , to będziesz wiedział ile kosztuje praca !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj