Polecane posty

stach12    910

tydzień od wybuchu wojny nagle europejskie hodowle szły pod nóż w obawie przed głodowaniem , jaki z tego wniosek ????????? ano taki że żywione tańszym ziarnem  z ukrainy  świnie są konkurencyjnie cenowo i zniszczyły  nasze hodowle 

naszym hodowcom się wmawia że są oszołomy , bo zamiast od maciory  40 0dsadzają 30 sztuk

nawet naszego staśka z pasata wykończyły

oficjalnie z ukrainy niby zboże nie szło , popływało zmieniło narodowość ,  było tańsze i karkówka / schab na promocje była

teraz zrobią podobnie z produkcją roślinną nawiozą za grosze ziarna , władek nawóz ceną gazu  wy***rdoli w kosmos i wyznawcy ;; nie rozwijasz się to się cofasz ;; na tiry albo do kopalni za***rdalać na długi pojadą

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
13 minut temu, stach12 napisał:

tydzień od wybuchu wojny nagle europejskie hodowle szły pod nóż w obawie przed głodowaniem , jaki z tego wniosek ????????? ano taki że żywione tańszym ziarnem  z ukrainy  świnie są konkurencyjnie cenowo i zniszczyły  nasze hodowle 

naszym hodowcom się wmawia że są oszołomy , bo zamiast od maciory  40 0dsadzają 30 sztuk

nawet naszego staśka z pasata wykończyły

oficjalnie z ukrainy niby zboże nie szło , popływało zmieniło narodowość ,  było tańsze i karkówka / schab na promocje była

teraz zrobią podobnie z produkcją roślinną nawiozą za grosze ziarna , władek nawóz ceną gazu  wy***rdoli w kosmos i wyznawcy ;; nie rozwijasz się to się cofasz ;; na tiry albo do kopalni za***rdalać na długi pojadą

Stachu dobrze, że wspominasz passata. Jak on sobie daje radę w te upały z przyczepką? A jak kolejki? Ty taki biznesmen to pewnie celników masz w kieszeni to i bez kolejki jeździsz? Taki Stach to pożyje ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    910

celników może nie , ale pajaców co będą wynosić na strych w workach po drabinie po pinset myśle że niebawem tu nie zabraknie hahaha

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Z cena zboża nie powinno być źle zwłaszcza na zachodzie Polski a to dlatego że jak będzie za tanie zalejemy nim niemcy a to bardzo się im nie spodoba i już oni znajdą sposób żeby cena była przyzwoita , to kwestia czasu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
2 minuty temu, piotr30piotr napisał:

Z cena zboża nie powinno być źle zwłaszcza na zachodzie Polski a to dlatego że jak będzie za tanie zalejemy nim niemcy a to bardzo się im nie spodoba i już oni znajdą sposób żeby cena była przyzwoita , to kwestia czasu . 

no nie masz racji, będzie klasycznie jak zawsze, Niemcy skupią od rolnika, poczekają i sprzedadzą nam z powrotem drożej, jak już bywało niejednokrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
8 minut temu, Takeda napisał:

no nie masz racji, będzie klasycznie jak zawsze, Niemcy skupią od rolnika, poczekają i sprzedadzą nam z powrotem drożej, jak już bywało niejednokrotnie

k....a mać, to po ch..... sprzedajesz tym Niemcom pytam.

jak było stabilnie rsm580, pszenica 650 -750 to wam k... mało było a teraz to gorzej baby ryczycie, co fendtów się zachciało na 30 ha, starym zetorem za...lać i nie marudzić

nikt wam nie da za darmo, problemów szukacie,  chcecie żeby wam rakietą w te rudery przy......lili

zawsze mało, jeszcze żniwa się nie zaczęły a już płacz,  płakać będziecie jakby w grudniu pierdoln.....ła cena

a zapomniałem większość z was prosto z pola do skupu bo za kombajn trzeba zapłacić

żałosne

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/wojna-w-ukrainie-rolnictwo/ukrainski-agroholding-imk-zawiesza-dzialalnosc-jego-ziemie-rolne-sa-obecnie-pod-ostrzalem/

różnie podaja, ale to są prawie wyłącznie ukraińskie firmy. Przecież każdy robi to dla kasy, tylko że na pontonach to do UE towarzystwo przypłynie a nie do Ukrainy, bo wiedzą że tu są głupki gotowi ich przyjmować bez względu na okoliczności. Widzieliście co ostatnio było w tej afrykańskiej enklawie Hiszpanii. Przecież tam kilkadziesiąt ofiar było siłowej próby przekroczenia granicy. Nie wiem czy to w tv się przebiło bo nie oglądałem wiele ale w Hiszpanii afera z tego jest wielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185

a i zapomniałem a niech cena odbije trochę to znowu zaczną się marzenia o 2000 za pszenice i o 5000 za rzepak, a potem wielkie rozczarowanie i wszyscy winni tylko nie ja bo mogłem w dobrej cenie sprzedać ale za mało

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    121
1 godzinę temu, marek1977 napisał:

Za rzepak dostałem 5300 netto ,tak więc marzenia się spełniają😀.

to pochwal sie za ile pszenice sprzedałes o ile sprzedałes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, pawelek98 napisał:

 

jak było stabilnie rsm580, pszenica 650 -750 to wam k... mało było a teraz to gorzej baby ryczycie, co fendtów się zachciało na 30 ha, starym zetorem za...lać i nie marudzić

 

A ja jestem zadowolony , mam starego Zetora  nawet nie myślałem i nie marzyłem  nigdy o fyndzie  😊 

Pszenica paszowa pojedzie w przyszły piątek po 1600 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerAdi    13
Dnia 22.06.2022 o 22:36, read napisał:

Prosimy o relację z cen. 

Ceny DAP (z dostawą na miejsce) 

Pszenica 1160

Jęczmień 970

Kukurydza 1020

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

lux cena jaką ilość ?

Na tę chwilę dodaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
44 minuty temu, marek1977 napisał:

@Mario81 pochwalę się że pszenica w silosie czeka.

Miejsce uszykowane na nową? Przed żniwami już raczej dobrze nie sprzedasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, PawelWlkp napisał:

No po 150 za hektar. Na przetargu nie podbijali za całość tylko za hektar stawka szła. Równo 150 za hektar skończyli teraz pomnoza dokładnie przez powierzchnię i podziela między spadkobierców.

umnie biznesmen z okolic kępna wziął dzierżawę na 3 lata z kowr  jedną działkę za 7,5 tony pszenicy ha a drugrą za 11 ton pszenicy za hektar na rok to t wsumie 32ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313

@JanKrzysztof  silos pełny ,ale stodoła pusta , tak więc nowa pszenica też się zmieści i oby był co sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    501
Urbantraktor napisał:

14 godzin temu, PawelWlkp napisał:

No po 150 za hektar. Na przetargu nie podbijali za całość tylko za hektar stawka szła. Równo 150 za hektar skończyli teraz pomnoza dokładnie przez powierzchnię i podziela między spadkobierców.

umnie biznesmen z okolic kępna wziął dzierżawę na 3 lata z kowr  jedną działkę za 7,5 tony pszenicy ha a drugrą za 11 ton pszenicy za hektar na rok to t wsumie 32ha

Napewno nie żyje z rolnictwa 🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Albo wie co zrobić, żeby co roku mieć umorzony czynsz. Susza, grad, mróz, wiatr, deszcz, możliwości jest wiele...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

lux cena jaką ilość ?

Mało , kilkanaście ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
17 godzin temu, pawelek98 napisał:

k....a mać, to po ch..... sprzedajesz tym Niemcom pytam

nie sprzedaję, bo nie mam produkcji zboża, ale rolnik już taki jest, że 10PLN na tonie więcej i nie pyta kto kupuje. Mało to było przypadków, że firma krzak nie wiadomo skąd przyjechała, dwóm rolnikom dobrze zapłaciła za 2 auta, reszta się na wiosce połakomiła i szukaj wiatru w polu bo przelewu brak.

BTW ktoś może zweryfikować. pszenica na Ukrainie po 600PLN jak sobie pojedziesz? Bo wczoraj dotarły do mnie takie informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj