Polecane posty

witejus    8525
52 minuty temu, lszczepa1 napisał:

Zwrot akcyzy należy się właścicielowi lub dzierżawcy, właściciel nie musi uprawiać tego pola może oddać w dzierżawę i też mu się jako właścicielowi należy zwrot, najważniejsze to posiadać faktury, w gminie się nie pytają

Tak myślisz? idź i powiedz w agencji że wydzierżawiłeś pole ,bierzesz dopłaty do tego pola i zwrot akcyzy ,zobaczysz jak to się skończy, zapewniam że bardzo nieprzyjemnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
22 minuty temu, witejus napisał:

powiedz w agencji że wydzierżawiłeś pole ,bierzesz dopłaty do tego pola

ludzie... idź powiedz ... idź powiedz... 

jeszcze niech powie że kobitę bije , pali papierosy z przemytu i abonamentu rtv nie płaci... chyba za dużo telewizji co niektórzy oglądają 

każdy robi jak mu pasuje , i jak się dogada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Benzynę też odliczam bo do kosiarki używam, przecież trawę trzeba skosić, piła, kosiarka do trawy na fv . W skarbówce dostałem info że jak jadę załatwiać sprawy związane z prowadzeniem gospodarstwa mogę sobie odliczyć vat od paliwa. Nawet auto można kupić  na FV tyle że suw musi być  i możemy lać do bólu jeśli używamy go w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Przepał osobówka wlicza się do zwrotu akcyzy??? Odliczasz cały vat czyli prowadzisz ewidencję przebiegów? Ty się naprawdę aż sam prosisz o kłopoty 

Oczywiście że się wlicza , nawet się pytałem 4 lata temu jak przechodziłem na vat i rozliczałem FV za kombajn w US , to dostałem odpowiedz że jeśli samochód jest wykorzystywany do działalności rolniczej to jak najbardziej można vat odliczyć , a skoro jedziesz coś załatwiać w sprawie gospodarstwa , to raczej podchodzi pod działalność rolniczą . Co do vatu to odliczam różnie , czasami cały vat , a czasami pisze na FV nim oddam księgowemu ,żeby odliczyć 50% vatu , a przy osobówce tankuje gaz . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4
1 godzinę temu, witejus napisał:

Tak myślisz? idź i powiedz w agencji że wydzierżawiłeś pole ,bierzesz dopłaty do tego pola i zwrot akcyzy ,zobaczysz jak to się skończy, zapewniam że bardzo nieprzyjemnie .

A co Ty mieszasz agencje do zwrotu akcyzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8525
1 minutę temu, tommy66692 napisał:

Ja widzę że wy na swojej wsi jesteście naczelnymi konfidentami 

Pomieszało ci się?napisałem że ja pójdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4
14 minut temu, witejus napisał:

IDŹ to się dowiesz🤣

Ale co ma wspólnego agencja z akcyzą w paliwie, ustawę sobie chłopie przeczytaj to takich głupot tu nie będziesz pisał, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8525
4 minuty temu, lszczepa1 napisał:

Ale co ma wspólnego agencja z akcyzą w paliwie,

Ano to ma że niedawno czytałem o takich trzech cwanych co wydzierżawili pole na gębe, okolice Wrocławia ,brali dopłaty i zwrot akcyzy.Agencja się dowiedziała o tym od gminy i skierowała sprawę do prokuratury , prokuratura do sądu .Dostali po kilkaset tysięcy grzywny, zwrot nienależnych pieniędzy z odsetkami i jeszcze chyba jaką odsiadkę.Tyle ma wspólnego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

to musieli się ostro pokłócić z tym co pole uprawiał, nie dogadali się chłopaki :)

domyślam się że co niektórzy to nawet jak przekroczą prędkość to pewnie jadą na komisariat się przyznać by dostać pouczenia lub mandat

nie daj Boże wojny u nas, bo w tych czasach to ludzie by swoje prywatne interesy załatwiali donosząc okupantowi na sądiadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
9 minut temu, KarolaKarotka napisał:

domyślam się że co niektórzy to nawet jak przekroczą prędkość to pewnie jadą na komisariat się przyznać by dostać pouczenia lub mandat

Dziś w lokalnej stacji radiowej mówili że koleś miał dozór policyjny i miał się stawiać na komendę 

Stawił się , tylko że miał 3 promile 

A że jest już innym człowiekiem niż kiedyś, zapewne uczciwym , to przyznał się że rowerem przyjechał 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8525
20 minut temu, KarolaKarotka napisał:

to musieli się ostro pokłócić z tym co pole uprawiał, nie dogadali się chłopaki

GMINA zgłosiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4
33 minuty temu, witejus napisał:

Ano to ma że niedawno czytałem o takich trzech cwanych co wydzierżawili pole na gębe, okolice Wrocławia ,brali dopłaty i zwrot akcyzy.Agencja się dowiedziała o tym od gminy i skierowała sprawę do prokuratury , prokuratura do sądu .Dostali po kilkaset tysięcy grzywny, zwrot nienależnych pieniędzy z odsetkami i jeszcze chyba jaką odsiadkę.Tyle ma wspólnego

To może przeczytaj raz jeszcze, ale ze zrozumieniem. Agencja może ścigać za dopłaty a nie za akcyzę. I tak jak napisałem zwrot akcyzy dostaje właściciel lub dzierżawca, jeszcze raz polecę ustawę, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8525
10 minut temu, pawel885 napisał:

Dziś w lokalnej stacji radiowej mówili że koleś miał dozór policyjny i miał się stawiać na komendę 

Stawił się , tylko że miał 3 promile 

A że jest już innym człowiekiem niż kiedyś, zapewne uczciwym , to przyznał się że rowerem przyjechał 😆

Takie historie co jakiś czas się pojawiają, to na rowerze ,to traktorem to samochodem przyjechał,ciekawe kiedy helikopterem wyląduje.Choć już ktoś na cepenie wylądował by zatankować

1 minutę temu, lszczepa1 napisał:

To może przeczytaj raz jeszcze, ale ze zrozumieniem

Ty też, ja wiem swoje ,ty swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5584
14 minut temu, pawel885 napisał:

Dziś w lokalnej stacji radiowej mówili że koleś miał dozór policyjny i miał się stawiać na komendę 

Stawił się , tylko że miał 3 promile 

A że jest już innym człowiekiem niż kiedyś, zapewne uczciwym , to przyznał się że rowerem przyjechał 😆

Właśnie takie chwalenie ściąga kłopoty i o tym od wczoraj piszemy ale są tu kozacy co wiedza lepiej od US

26 minut temu, KarolaKarotka napisał:

to musieli się ostro pokłócić z tym co pole uprawiał, nie dogadali się chłopaki :)

domyślam się że co niektórzy to nawet jak przekroczą prędkość to pewnie jadą na komisariat się przyznać by dostać pouczenia lub mandat

nie daj Boże wojny u nas, bo w tych czasach to ludzie by swoje prywatne interesy załatwiali donosząc okupantowi na sądiadów

A po co komukolwiek donosić jak koledzy sami się przyznają? 

Któryś tam pisze że raz odlicza 50% vat a raz cały. To jest przyznanie się do wyłudzenia bo jak ma osobówkę do gospodarstwa to może odliczyć 50% vatu od paliwa a jak chce 100% to powinien prowadzić ewidencję przebiegu i na bank skarbówka przyjdzie na kontrolę. O ile wiem to taki samochód powinien być wciągnięty w środki trwałe zeby mieć podstawę do brania na niego faktur. 

Lanie ze zbiornika paliwa rolniczego do osobówki jest dla US podstawą do dogłębnej kontroli czy delikwent nie wyłudza vatu lub/i  akcyzy. Publiczne chwalenie się tym przed tysiącami forumowiczów to kręcenie bata na własny tyłek tym bardziej że w internecie nic nie ginie i jak nie teraz to za jakiś czas ktoś może to przeczytać i do tematu wrócić a wiadomo że mogą przegrzebać papiery kilka lat wstecz. Także panowie  proponuje kozaków tu nie zgrywać bo jak mówi stare przysłowie "ciszej jedziesz, dalej zajedziesz"  

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5061

Dlatego lepiej lać do osobówki i nic nie mówić. Bo dziwny spór tu wyszedł. Jak niby ktokolwiek mógłby potem udowodnić, że pół roku tankował samochód ON na który odliczył VAT i dostał zwrot akcyzy? Jak dla mnie to jest fizycznie niemożliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A czy ja pisałem że leje rolnicze ? 

Mam limit 1500 to zamawiam 2000 i leje czasem w samochód a resztę  na stacji , na co mam faktury których nie przedstawiam do zwrotu akcyza ani VAT .

A tą fakturę na 2000 składam do gminy i honorują tylko 1500 i nikt się nie czepia 

Jakie to wyłudzenie ??? 

Chce po prostu jeździć na legalnym paliwie kupionym 20 gr taniej niż na stacji kto mi zabroni 

Na stacji diagnostycznej mogą sprawdzić ile km robię samochodem 

Nie panikuj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
6 godzin temu, jajonasz napisał:

Heh coroczny bek kombajnistów, którym nigdy się nie opłaca, a już żeby do kogoś pojechać, to musisz przyjść obmyć im nogi jak Jezus i do kabiny podsadzić, pojadą oczywiście z łaską, bo nic na tym nie zarobią, a może nawet jeszcze dołożą xD

Jeszcze trochę i do usługi będą doliczać papier do podcierania tyłka. A sam przecież też się nie podetrze, więc i za usługę podcierania warto coś doliczyć. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5584
25 minut temu, Leszy napisał:

Dlatego lepiej lać do osobówki i nic nie mówić. Bo dziwny spór tu wyszedł. Jak niby ktokolwiek mógłby potem udowodnić, że pół roku tankował samochód ON na który odliczył VAT i dostał zwrot akcyzy? Jak dla mnie to jest fizycznie niemożliwe. 

Nie chodzi czy jest możliwe czy nie tylko żeby się tym głupio nie chwalić.

Tu masz najlepszy przykład

4 godziny temu, Ulman napisał:

Przepał osobówka wlicza się do zwrotu akcyzy??? Odliczasz cały vat czyli prowadzisz ewidencję przebiegów? Ty się naprawdę aż sam prosisz o kłopoty 🤦‍♂️

 

2 godziny temu, mysza103 napisał:

Oczywiście że się wlicza , nawet się pytałem 4 lata temu jak przechodziłem na vat i rozliczałem FV za kombajn w US , to dostałem odpowiedz że jeśli samochód jest wykorzystywany do działalności rolniczej to jak najbardziej można vat odliczyć , a skoro jedziesz coś załatwiać w sprawie gospodarstwa , to raczej podchodzi pod działalność rolniczą . Co do vatu to odliczam różnie , czasami cały vat , a czasami pisze na FV nim oddam księgowemu ,żeby odliczyć 50% vatu , a przy osobówce tankuje gaz . 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

jeżeli rolnik jest tylko rolnikiem to nie ma w ogóle kosztów które by nie  mógł zakwalifikować jako nie związane z gospodarstwem , a takie zalecenia że niby może 50 % odliczać jest śmieszne i pewnie jak by się uparł to wszystko odlicza 100 % i US powinien  to zaakceptować

no ale polak potrafi być rolnikiem  na ryczałcie , pracować  na etacie ,  dodatkowo  prowadzić działalność gospodarczą i być watowcem  , w nocy stróżować i być dodatkowo na emeryturze    haha 

1 godzinę temu, witejus napisał:

Ano to ma że niedawno czytałem o takich trzech cwanych co wydzierżawili pole na gębe, okolice Wrocławia ,brali dopłaty i zwrot akcyzy.Agencja się dowiedziała o tym od gminy i skierowała sprawę do prokuratury , prokuratura do sądu .Dostali po kilkaset tysięcy grzywny, zwrot nienależnych pieniędzy z odsetkami i jeszcze chyba jaką odsiadkę.Tyle ma wspólnego

skoro umowa była na gębe to czego  się agencja dowiedziała z gminy ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60

Właśnie jechałem za patelnia przykryta brezentem podrzędną droga patelnia na ua powiat Tbu zdziwiony jestem bo nigdy nie spotkałem na tym terenie patelek z ukrainy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj