Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pabloooo    124

W czwartek podpisane ostatnie auto pszenicy po 1640 zł netto z ubiegłych zbiorów  2021 , lubuskie pszenica konsumcyjna 4 auta poszły na port i żadnych problemów,  a została ta zbierana przed deszczem

Średnia cena sprzedaży jak do tej pory wyszła 1494 zł netto 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
13 godzin temu, ZELKOW napisał:

Wszyscy Ci co w tym roku postawili na kukurydzę umoczą i to konkretnie, chyba że zbombardują ruskie tory i drogi

Wipasz zbombardować a nie tory. Cwaniaki, w okolicy budują sporo ferm swoich niech lepiej się nie wydurniają bo im też można narobić bałaganu. W jednej wsi mają mieć ok 25 kurników, ile to tylko wody ciągnie. Obrabiam ziemie tam i z roku na rok jest coraz gorzej, a mam kilka pól blisko ich fermy to zboża właśnie tam najszybciej zaczęły usychać 

i wyjdzie ten stary dziad i mówi- wszystko jest od polskiego rolnika i to właśnie o niego dbamy...

tak samo z jęczmieniem miałem- cofnęli mi jęczmień bo znaleźli za dużo martwych robaków, ciekawe czy k**wa w tej kukurydzy co sprowadzają jest tak wesoło. Aż by napisać pismo do piorinu żeby zbadali to

Edytowano przez XTRO
  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

z pól nie ale chyba nie jesteś ułomny i kojarzysz ile taki kurnik pobiera wody z gruntu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, XTRO napisał:

Wipasz zbombardować a nie tory. Cwaniaki, w okolicy budują sporo ferm swoich niech lepiej się nie wydurniają bo im też można narobić bałaganu. W jednej wsi mają mieć ok 25 kurników, ile to tylko wody ciągnie. Obrabiam ziemie tam i z roku na rok jest coraz gorzej, a mam kilka pól blisko ich fermy to zboża właśnie tam najszybciej zaczęły usychać 

i wyjdzie ten stary dziad i mówi- wszystko jest od polskiego rolnika i to właśnie o niego dbamy...

tak samo z jęczmieniem miałem- cofnęli mi jęczmień bo znaleźli za dużo martwych robaków, ciekawe czy k**wa w tej kukurydzy co sprowadzają jest tak wesoło. Aż by napisać pismo do piorinu żeby zbadali to

myślicie że was te korporacje to będą głaskać?

sprowadza złotówkę taniej z drugiego końca świata, lub przepłaca miliony aby przybić rolników. 

brak zróżnicowania i rozdrobnienia rozłoży producentów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Z kim by nie rozmawiać jaka cena na żniwa to nikt się nie wyrywa bo nie wiadomo co z ukrainą... A dziś oglądałem film że żniw u nich, proponują im 270zł/t jęczmienia, ale nikt nie sprzedaje puki cena nie sięgnie naszych cen, a i mają nadzieję że ruski nie zabierze plonu

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
6 minut temu, HF86 napisał:

myślicie że was te korporacje to będą głaskać?

sprowadza złotówkę taniej z drugiego końca świata, lub przepłaca miliony aby przybić rolników. 

brak zróżnicowania i rozdrobnienia rozłoży producentów. 

Tylko z kim tu się zegrac żeby nawet nawóz kupić czy paliwo. Wiecznie ten kupi sobie na wiosnę inny kiedyś tam itp. zazdrość złość w ludziach jest. U mnie mimo , że  jest nas dwoje tylko i siostra zarabia 20 tys brutto miesięcznie a ja 3100 , dostała połowę pola gdy wyszła za mąż to już zapowiedziała że jeszcze będzie sądzić się ze mną o zachowek bo jeszcze jej się należy od tego okresu co rodzice odpisali i robią. A żeby przyjechała czy zadzwoniła nawet nie raczy. I tak samo jest wszędzie z ludźmi w rodzinie z sąsiadami . Wyjątek że gdzieś jest ok 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

To prawda ludziom w głowach się przewraca od nieróbstwa i nadmiaru kasy

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Ja żyje z rodzeństwem dobrze i nie mam problemów

19 minut temu, XTRO napisał:

z pól nie ale chyba nie jesteś ułomny i kojarzysz ile taki kurnik pobiera wody z gruntu 

To maja studnie głębinowe one nie ściągają wody z metra pod ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja i z małymi lokalsami daje radę. i często lepiej jak z korporacjami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
3 minuty temu, miwigos napisał:

Ja żyje z rodzeństwem dobrze i nie mam problemów

To maja studnie głębinowe one nie ściągają wody z metra pod ziemią

Ja lepszych mam znajomych obcych niż siostrę i idzie się u nich żartować jak trzeba.

Są ludzie którzy by srali i jedli z pod siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
4 godziny temu, alfa napisał:

Jakie na wysokość u ciebie teraz z jakiego terenu jesteś? U mnie najgorsze za kostki nigdy takich nie miałem najlepsze do pasa 

Wlkp południowa, jeczmienie koszone, pszenica upalona będzie poślad, kuku do pasa ale mówie pozwijana jak szczypior, a ona za 3 tyg wieche wypuści 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanio2011    149
4 godziny temu, QuQurydza napisał:

Zachodnia polska jęczmień już koszony, 3-4 tony.

Tu nikt ponizej 8 nie zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Tiry stoją w kolejce na granicę po zboże już w Suminie. To będzie z 20 km od Zamościa i pewnie z 15 do Tomaszowa lubelskiego. Dzieje się, ciekawe czy cena u nas wypali w żniwa czy jeszcze bardziej spadnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
3 minuty temu, king12 napisał:

Kolejka z Sumina do Hrabennego?Bo nie czaje 

Tak. Pewnie z jakimiś przerwami na odcinku. Kolega robi w przetwórni w Tomaszowie , pisał że taki cyrk , brak policji.  Zawrócił się i przez Krasnobród pojechał. 

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

To prawda ludziom w głowach się przewraca od nieróbstwa i nadmiaru kasy

Akurat ona do roboty dobra tego nie można jej zarzucić bo bardzo pracowita i oszczędna tyle że jak to nasz wujek powiedział rodzicom gdy wychodziła za mąż. Nikt nigdy sowieta nie nakarmił i jej nie nakarmicie .

I dlatego ciężko z kim kolwiek czy kupić coś do spółki czy coś bo nie da się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Wicherek w ogólnym bilansie to zboże nie zginie tylko kto inny je zje i kto inny kasę przygarnie.

W ogólnoświatowym bilansie od kradzieży ilość się nie zmniejszy

Ale masz rację że trzymać trzeba kto może.

Kto ma zobowiązania, negocjować z bankiem przesunięcie spłaty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

fajne te sankcje. putin sprzedaje połowę produktów za dwa razy tyle kasiorki co przed wojną. 

pełno oligarchów przy okazji zrobi gigantyczne majątki, tylko ue na złość sobie, odmrozi sobie uszy 🤣

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109

Panowie znacie jakąś firmę co przerabia silosy płaskodenne na lejowe ? I czy w lejowych jest możliwość przedmuchania czy tylko przesypywanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Bin sprzedaje skośne blachy do swoich silosów płaskodennych , szkoda kasy  do tego mniej wsypiesz lepiej założycz żmijke pod podłogą i ślimak krążacy do wyładunku , ale to w silosach od 100 ton , w mniejszych nie ekonomiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj