Polecane posty

marek1977    1316

Kowalczyk mówi żeby nie wyprzedawać pszenicy bo w drugiej połowie roku będzie drożej i ja mu wierzę ,bo do żniw spadnie na 1000 ,a potem skoczy na 1150 i już będzie widać że co obiecał to się spełniło.😄😄😄.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
3 godziny temu, galan99 napisał:

W minionym tygodniu krajowe i światowe media informowały o planowanej przez Stany Zjednoczone i UE budowie silosów zbożowych przy granicach Ukrainy, które mają pomóc w eksporcie ukraińskich zbóż. Wspomniane silosy mają także zostać wybudowane w Polsce.

Według polskiego ministra rolnictwa, budowa silosów zbożowych potrwa 3-4 miesiące. Minister nie wspomniał jednak, ile czasu zajmie przygotowanie całej inwestycji – może się okazać, że mówimy o perspektywie 9-10 miesięcy.

Moją uwagę zwróciła jednak inna wypowiedź ministra rolnictwa, którą powtarzały krajowe media, a mianowicie o możliwościach wywozu ukraińskich zbóż przez Polskę na poziomie aż 1.5 mln ton miesięcznie. Tak duży import z Ukrainy może doprowadzić do całkowitego paraliżu krajowego rynku zbóż. Według bilansu, miesięczny obrót krajowymi zbożami (zarówno do przetwórców, jak i na eksport) wynosi ok. 1.7 mln ton. Zwiększając import ukraińskich zbóż o 1.5 mln ton miesięczne, podwoimy podaż ziarna na rynku. Czy logistyka jest na to przygotowana? Czy mamy dwa razy więcej taboru kolejowego i samochodowego? Odpowiedź brzmi: NIE.

Kolejną kwestią jest przepustowość naszych portów, która na chwilę obecną wynosi 600-700 tys. ton miesięcznie, bez możliwości szybkiego zwiększenia potencjału przeładunkowego (na to potrzebne są olbrzymie środki, a przede wszystkim czas). To oznacza, że nawet niewielkie zwiększenie przeładunków ukraińskich zbóż przez polskie porty, ograniczy możliwości eksportu krajowych zbóż. A według mojego bilansu, w sezonie 2022/23 Polska będzie dysponować nadwyżką eksportową w wysokości 9 mln ton.

Pozostaje jeszcze możliwość eksportu drogą lądową na zachód Europy. Ale i w tym przypadku problemem jest dostępność środków transportu.

LOGISTYKA KWICZY WIĘCEJ WJEDZIE JAK WYJEDZIE ZAPCHAJĄ NAS W h*j . 

Ukraińskiej pszenicy nie dadzą rady wypchnąć a co dopiero naszej krajowej k**wa dobre nikt o tym nie pomyślał .

 

Tu masz racje

tylko że naszemu rządowi to chodzi żeby zboża były jak najtańsze by chleba i alkoholu z naszego żyta i pszenicy nie zabrakło w polskim katolickim domu, 

a rolnik producent się nie liczy, liczy się rolnik który co tydzień na tace daje, ma parę ha i jeszcze do mopsu chodzi to jest podstawa polskiego rolnictwa

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185

pola niczemu nie winne, trzeba było nasze elity właczyć w fizyczną pomoc ukrainie wyposażyć w chełmy pioruny i niech cisną posłowie senatorowie, prezydenci miast marszałkowie, ze dwie brygady by się nazbierało, i tira pampresów za nimi

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Winsoki o dopłaty nawozowe pokazały rządowi jak mało jest prawdziwych rolników dlatego teraz na nas będą już tylko jscać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4199
13 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Panie Putinie

Ogień na ukraińskie pola 

Bez czapki chodziłeś w te upały? to jest polski "katolik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15404

Zawsze chodzę bez czapki

Nie wyobrażam sobie czapki na łbie ani rękawic na rękach

6 minut temu, Tigon napisał:

Winsoki o dopłaty nawozowe pokazały rządowi jak mało jest prawdziwych rolników dlatego teraz na nas będą już tylko jscać

A co dużo czy mało wniosków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

mało, 1/3 liczby wniosków o dopłaty obszarowe 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15404

Może Wyborcy pisu tylko złoźyli

Reszta nie wierzyła w dopłaty.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Świniarze nie wyjdą bo dostali w h*j kasy od prosiaka do maciory i cicho siedzą a było ich najwięcej na protestach .

Jak taki zarobek na świniach to tylko warchlaka wstawiaj, tucz i zarabiaj. ;)  Dopiero byś jęczał jaki to podły biznes.

42 minuty temu, marek1977 napisał:

Kowalczyk mówi żeby nie wyprzedawać pszenicy bo w drugiej połowie roku będzie drożej i ja mu wierzę ,bo do żniw spadnie na 1000 ,a potem skoczy na 1150 i już będzie widać że co obiecał to się spełniło.😄😄😄.

Nigdy nie lekceważ drugiego choćby wydawał Ci się skończonym kretynem,  a szczególnie takiego z dojściem do ważnych informacji,  bo nigdy nie wiadomo, kiedy mówi prawdę.  ;) 

 

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15404
1 minutę temu, przemekhodowca napisał:

jak można tak drugiemu rolnikowi życzyć

Jakiemu rolnikowi toź pisaliście ze to germańskie obszarniki sieją tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
7 minut temu, przemekhodowca napisał:

jak można tak drugiemu rolnikowi życzyć

przecież tam wszystko przez Niemca/Holendra/Francuza wykupione to niech wali 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
7 minut temu, przemekhodowca napisał:

a germański obszarnik to nie rolnik 

To niech chociaż zniszczy uprawy tym, którzy na polach siali GMO, a takich w Ukrainie nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
11 minut temu, Tigon napisał:

przecież tam wszystko przez Niemca/Holendra/Francuza wykupione to niech wali 

Z tego co wiem to tam jest zakaz sprzedaży obcokrajowcom. Jedynie dzierżawić mogą. A z dzierżaw jak większość wie z autopsji można szybko wypaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118
Rolnik1973 napisał:

Może Wyborcy pisu tylko złoźyli

Reszta nie wierzyła w dopłaty.

Ja ich nie wybierałem a złożyłem 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Skoro skupy kupują a będzie jeszcze taniej w żniwa to po co teraz przepłacają i  ładują na magazyn?  Cały plon 2021 trzymam. ryzyk fizyk, kasa nie potrzebna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

mialem sprzedac po 1600, skupujący mówi zadzwoń za 2 tyg bo samochód mam w naprawie i nie przyjedzie odebrac.  za 2 tyg cena 1500. mówi poczekaj kilka dni odbije. za kilka dni 1400. a pies cie drapal. pakuje w bigbagi i niech leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
6 godzin temu, ws71 napisał:

Cały czas lansujesz bzdurna teorię że z ukraińskiej pszenicy nie zrobisz maki, z typowej ukraińskiej pszenicy 1,2 klasy bez problemu zrobisz makę,to nasi rodzimi biznesmeni importując pszenicę 4 kl[ taka gorszej jakości paszówka] chcą z tego zrobić mąkę a ona z biedą nadaje się na paszę dla drobiu, pierwsza klasa locco gospodarstwo na Ukrainie kosztuje ok 1139 zł

Pisze o tej co do nas dociera obecnie, lepszą sobie zostawiają , ja tez sprzedalem ta gorszą ta najlepsza czaka na lepsze czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj