Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7583
3 minuty temu, miwigos napisał:

Ani jedno ,ani drugie , cennik 1550 netto , za dobrą 50 zł dokładją, z ukraińskiej maki nie zrobisz

Zrobi wszystko się da tylko czy zjesz ten chleb .

20 minut temu, Tigon napisał:

Ciekawe ile stawka za suszenie będzie xD

Wystarczyły dwa dni długiego weekendu, by gaz na holenderskiej giełdzie podrożał o 60 proc. Powodem było przykręcenie kurka gazociągu, którym surowiec płynie z Rosji do Niemiec. To zagrywka Władimira Putina, który w ten sposób pokazuje, co może zrobić najbliższej zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, Tigon napisał:

Ciekawe ile stawka za suszenie będzie xD

większość to hodowcy. ziarko w rękaw i wyebane na drogie kupne pasze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
30 minut temu, tomastm napisał:

Czy 1200zl za jeczmien że starych zbiorów to dobra cena?

Cena dobra to taka która ciebie zadowala , jednemu koszt wyprodukowania ziarna 1 t wynosi np  500 pln innemu 1 tyś pln , ta cena dla tego co wyprodukował taniej może być  zadowalająca a dla tego który wyprodukował drożej nie będzie juz taka owocna 

Tak BTW Prezes odchodzi z rządu - dla jednych będzie  to czas żartów i memów a dla mnie refleksji jakie wkrótce potężne  bagno sie szykuje w polsce  ( Każdy dobrze wie , że Kaczyński bez powodu by nie odszedł , zapewne "ucieka" od odpowiedzialności i konsekwencji jakie czekają wkrótce rząd - jeżeli to prawda to czekają nas cholernie trudne lata ) 

Edytowano przez Zefir
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomastm    2

Tak wiem,ale biorąc pod uwagę okolicznosci to jak długo na taką cenę będzie trzeba czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 godziny temu, miwigos napisał:

Ani jedno ,ani drugie , cennik 1550 netto , za dobrą 50 zł dokładją, z ukraińskiej maki nie zrobisz

Skoro Wożniak płaci 1400 za paszową to ta ukrińska nie taka tania , lub straszny badziew

Cały czas lansujesz bzdurna teorię że z ukraińskiej pszenicy nie zrobisz maki, z typowej ukraińskiej pszenicy 1,2 klasy bez problemu zrobisz makę,to nasi rodzimi biznesmeni importując pszenicę 4 kl[ taka gorszej jakości paszówka] chcą z tego zrobić mąkę a ona z biedą nadaje się na paszę dla drobiu, pierwsza klasa locco gospodarstwo na Ukrainie kosztuje ok 1139 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761
1 godzinę temu, Zefir napisał:

Cena dobra to taka która ciebie zadowala , jednemu koszt wyprodukowania z

Tak BTW Prezes odchodzi z rządu - dla jednych będzie  to czas żartów i memów a dla mnie refleksji jakie wkrótce potężne  bagno sie szykuje w polsce  ( Każdy dobrze wie , że Kaczyński bez powodu by nie odszedł , zapewne "ucieka" od odpowiedzialności i konsekwencji jakie czekają wkrótce rząd - jeżeli to prawda to czekają nas cholernie trudne lata ) 

Dobrze napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
rafal3939 napisał:

Brutto

IMG_20220620_175616.jpg

A ten co za podział stworzył, na pszenicę jakościową i konsumpcyjną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
4 godziny temu, Spontan88 napisał:

Pytaliscie gdzie krzykacz. 

Pod koniec wywiadu odnosi się do silosów biedna...

https://infograin.pl/2022/06/19/tydzien-24-na-rynkach-zbozowych-i-oleistych-2/

 

Pewnie większość kolegów na forum dawno to przewidziała ale polecam się zagłębić...

W minionym tygodniu krajowe i światowe media informowały o planowanej przez Stany Zjednoczone i UE budowie silosów zbożowych przy granicach Ukrainy, które mają pomóc w eksporcie ukraińskich zbóż. Wspomniane silosy mają także zostać wybudowane w Polsce.

Według polskiego ministra rolnictwa, budowa silosów zbożowych potrwa 3-4 miesiące. Minister nie wspomniał jednak, ile czasu zajmie przygotowanie całej inwestycji – może się okazać, że mówimy o perspektywie 9-10 miesięcy.

Moją uwagę zwróciła jednak inna wypowiedź ministra rolnictwa, którą powtarzały krajowe media, a mianowicie o możliwościach wywozu ukraińskich zbóż przez Polskę na poziomie aż 1.5 mln ton miesięcznie. Tak duży import z Ukrainy może doprowadzić do całkowitego paraliżu krajowego rynku zbóż. Według bilansu, miesięczny obrót krajowymi zbożami (zarówno do przetwórców, jak i na eksport) wynosi ok. 1.7 mln ton. Zwiększając import ukraińskich zbóż o 1.5 mln ton miesięczne, podwoimy podaż ziarna na rynku. Czy logistyka jest na to przygotowana? Czy mamy dwa razy więcej taboru kolejowego i samochodowego? Odpowiedź brzmi: NIE.

Kolejną kwestią jest przepustowość naszych portów, która na chwilę obecną wynosi 600-700 tys. ton miesięcznie, bez możliwości szybkiego zwiększenia potencjału przeładunkowego (na to potrzebne są olbrzymie środki, a przede wszystkim czas). To oznacza, że nawet niewielkie zwiększenie przeładunków ukraińskich zbóż przez polskie porty, ograniczy możliwości eksportu krajowych zbóż. A według mojego bilansu, w sezonie 2022/23 Polska będzie dysponować nadwyżką eksportową w wysokości 9 mln ton.

Pozostaje jeszcze możliwość eksportu drogą lądową na zachód Europy. Ale i w tym przypadku problemem jest dostępność środków transportu.

LOGISTYKA KWICZY WIĘCEJ WJEDZIE JAK WYJEDZIE ZAPCHAJĄ NAS W h*j . 

Ukraińskiej pszenicy nie dadzą rady wypchnąć a co dopiero naszej krajowej k**wa dobre nikt o tym nie pomyślał .

 

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to idę pochwalić się byckom że znów po zniwach im sruty zbożowej nie zabraknie jak będzie taniutko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W piątek podpisałem umowę na żniwa po 1750 za pszenicę a dziś spadła do 1600. Zobaczymy czy dobrze na tym wyjdę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a tak jakajest mozliwosc stworzenia bazy magazynowej , ile moze pomiescić w jednym kompleksie 100 tyś ton ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
HF86 napisał:

to idę pochwalić się byckom że znów po zniwach im sruty zbożowej nie zabraknie jak będzie taniutko. 

Raczej bardzo dobrze, wszystko leci na Lep..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 godzinę temu, poosa21 napisał:

W piątek podpisałem umowę na żniwa po 1750 za pszenicę a dziś spadła do 1600. Zobaczymy czy dobrze na tym wyjdę. 

To że podpisane to tyle zapłacą jak będzie  na rynku taniej .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

 Matif - to teraz będzie obowiązywał ale ten ze wschodu czyli Ukrainy .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Ja się zastanawiam ile jeszcze trzeba żeby rolnicy wyszli i zrobili porządek na torach i weszli na chaty osłam robiąc z nimi porządek. Czy komornik z wizytą dopiero do tego się przyczyni 🤔

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Nawozy kupione dorgo a płodny sprzedać tanio, interesy w Polsce. A gdzie inne koszta, kochana. Ukraina

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Może się komuś wyda durnotą ale wszystkie skupy duże i małe blisko granicy i dalej nawet przy samej granicy z Niemcami mają odbierać pszenicę z Ukrainy .

Niemcy mocno naciskają na przebudowę torów i wagonów by tylko przewieść zboża z Ukrainy .

1,5 miliona ton miesięcznie może i więcej jak trafi do Polski to przecie przekracza dwukrotnie  możliwości przeładunkowe Polskich Portów .

A gdzie nasze kiedy i po ile ? .

Już nie długo żniwa będą ach zobaczę jak to rolnicy koszą ile i jak wiozą by spłacić to co nabrali na krechę drogich nawozów i oprysków .

Sam minister tak zachęcał by rolnicy brali na spłatę do końca sierpnia .

 

 

33 minuty temu, Damianek20 napisał:

Ja się zastanawiam ile jeszcze trzeba żeby rolnicy wyszli i zrobili porządek na torach i weszli na chaty osłam robiąc z nimi porządek. Czy komornik z wizytą dopiero do tego się przyczyni 🤔

Świniarze nie wyjdą bo dostali w h*j kasy od prosiaka do maciory i cicho siedzą a było ich najwięcej na protestach .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97
dziś byłem wakacyjnie w Kołobrzegu w porcie to widziałem jak przerzucali kukurydzę z wagonów na wagony, na rozladowywanych na plandekach był napis agrol matejka, czyli firma z baborowa w Opolskiem, ciekawe gdzie to wiozą?
dziś byłem wakacyjnie w Kołobrzegu w porcie to widziałem jak przerzucali kukurydzę z wagonów na wagony, na rozladowywanych na plandekach był napis agrol matejka, czyli firma z baborowa w Opolskiem, ciekawe gdzie to wiozą?
dziś byłem wakacyjnie w Kołobrzegu w porcie to widziałem jak przerzucali kukurydzę z wagonów na wagony, na rozladowywanych na plandekach był napis agrol matejka, czyli firma z baborowa w Opolskiem, ciekawe gdzie to wiozą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj