Polecane posty

galan99    7583

Ach upały dopiero pokażą co potrafią jak plony będą w granicach wspomnianych wyżej do 3 ton , przecie to jest koszmar wedle kosztów nawet dopłaty zabraknie na koszta .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
2 godziny temu, Wicherek napisał:

analitykom którzy za swoją pracę biorą pieniądze należy wierzyć ! pszenica w żniwa tylko do własnego magazynu  !

Dzis nic sie nie ukryje

Ale widac i slychac ze skupy szykuja sie pelna para pod nowe zbiory

Oczywiscie za jak najnizsza cene, ja czekam co najmniej do pazdziernika i co miesiac bedziemy puszczac partie towaru do konca maja czerwca, srednia wyjdzie

Edytowano przez pawelek98
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Sory że co k**wa przetwarzać w Polsce ach to za***ią rolnika takimi działaniami .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

@galan99 nie denerwój się ,szkoda zdrowia , jak masz gdzie przechować to cena przyjdzie i pieprzenie Kowalczyka nic nie da ,bo świat wchłonie towar że tylko plewy zostaną.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
9 minut temu, marek1977 napisał:

@galan99 nie denerwój się ,szkoda zdrowia , jak masz gdzie przechować to cena przyjdzie i pieprzenie Kowalczyka nic nie da ,bo świat wchłonie towar że tylko plewy zostaną.

Trzymam do wiosny ale to tylko sama chamstwo ze strony Ministra .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Chamstwo to mało powiedziane, ale nie będę tematu rozwijał ,bo brakło by mi słów na K żeby to ogarnąć.😄

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877
21 minut temu, Wicherek napisał:

Ale podczas wyborów trzeba im to odrobić !

Bierzcie dobry przykład 

Nakombinował jak żyd w czasie okupacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
46 minut temu, VonVegans napisał:

stary dziad powinien wziąć różaniec do ręki i modlić sie o zdrowie  a nie pierdzieli takie brednie je..ć PIS

  • Like 3

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
33 minuty temu, galan99 napisał:

Trzymam do wiosny ale to tylko sama chamstwo ze strony Ministra .

ja tak samo zostawiam do wiosny 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
8 godzin temu, przybyslawice5211 napisał:

Kupowałem 20 l oleju do hydrostatu w tamtym roku przed żniwami w tym roku ten sam olej przeszło 100 zł droższy nie mówiąc o innych rzeczach np cepy w stczniu 120 zł para teraz 190 zł para

też się zastanawiam czy 500 zł za ha czy to nie za mało      

Jaki olej lejesz do hydrostatu? Pasowało by u mnie w dronningborgu wymienić ale nie wiem czym go zalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
8 godzin temu, przybyslawice5211 napisał:

Kupowałem 20 l oleju do hydrostatu w tamtym roku przed żniwami w tym roku ten sam olej przeszło 100 zł droższy nie mówiąc o innych rzeczach np cepy w stczniu 120 zł para teraz 190 zł para

też się zastanawiam czy 500 zł za ha czy to nie za mało      

Ale mlocisz cepem czy kombajnem? Jak cepem to dam Ci i 700.

Edytowano przez Nintendo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

Jaki olej lejesz do hydrostatu? Pasowało by u mnie w dronningborgu wymienić ale nie wiem czym go zalać.

To lałem do claasa mega 204 FUCHS AGRIFARM HYDRATEC HVI 46 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1307

ale pisałem ze 2 miesiace temu, że  jaja  to bedą jak koszty  produkcji będą na nawozach po 3-4tyś  i ON po 7PLN a pszenica wróci do 1100-1200, ktoś dał link chyba wczoraj  na ceny nawozów w USA  i mocznik tam wychodzi po 2500PLN... w Polsce moze byc nie opłacalna produkcja, zwalą na RU , tak jest pokrecone to wszystko politycznie, jakis Dżoł bedzie mówił ze mamy silosy budować  😂 , na głowie wszystko stoi

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346
2 godziny temu, VonVegans napisał:

Cena pszenicy w Lubelskim:

1. Cena pszenicy przed pojawieniem się info o możliwym "tranzycie" ukraińskiej pszenicy przez Polskę - 1600 zł/tona.

2. Pojawienie się samego info o możliwym "tranzycie" ukraińskiej pszenicy przez Polskę - 1500 zł/tona.

3. Rozpoczęcie importu ukraińskiej pszenicy do Polski. Pszenica, która miała iść do Afryki, idzie do polskich kurników i paszarni - 1400 zł/tona.

4. Zapowiedź Bidena budowy silosów na ukraińską pszenicę na wschodniej granicy Polski, potwierdzone przez polski rząd -  1300 zł/tona.

5. Ściana wschodnia cena już - 1200 zł/tona.

6.  ... cdn ...  to jutro pewnie cena 1100 zł/tona po tych zapowiedziach ministra upainy Kowalczyka

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1307

być moze ze te silosy sa początkiem , potem jakaś ustawa albo dyrektywa UE o  czasowym otwarciu granic zeby przewieźć  zboze z UA do PL... jesli by wojna miala trwac krotko to po co silosy DŻołowi , obstawiam ze moze być około 3 lata albo i więcej, Nawet Dżoł chyba nie wie bo mógłby coś chlapnąć


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
24 minuty temu, szumi napisał:

Cena pszenicy w Lubelskim:

1. Cena pszenicy przed pojawieniem się info o możliwym "tranzycie" ukraińskiej pszenicy przez Polskę - 1600 zł/tona.

2. Pojawienie się samego info o możliwym "tranzycie" ukraińskiej pszenicy przez Polskę - 1500 zł/tona.

3. Rozpoczęcie importu ukraińskiej pszenicy do Polski. Pszenica, która miała iść do Afryki, idzie do polskich kurników i paszarni - 1400 zł/tona.

4. Zapowiedź Bidena budowy silosów na ukraińską pszenicę na wschodniej granicy Polski, potwierdzone przez polski rząd -  1300 zł/tona.

5. Ściana wschodnia cena już - 1200 zł/tona.

6.  ... cdn ...  to jutro pewnie cena 1100 zł/tona po tych zapowiedziach ministra upainy Kowalczyka

może  czasem  się  tak  zdarzyć  że  nasz  "litościwy"  rząd  w  najbliższych  wyborach  popłynie   przez  tą  współpracę  z upaińcami   bo   u  coraz  większej ilości  obywateli  włącza  się  wnerw  na  tą  przesadną  poprawność  polityczną  za  którą  przychodzi  nam wszystkim   płacić  - wystarczy  się  cofnąć pamięcią  kilka  lat  wstecz kiedy  to  ukry  mieli  wyebane   na  nas  i  tam  nie  było  sentymentów  gospodarczych  takich  jakie  nam nasz  rząd  funduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
25 minut temu, GABBER85 napisał:

być moze ze te silosy sa początkiem , potem jakaś ustawa albo dyrektywa UE o  czasowym otwarciu granic zeby przewieźć  zboze z UA do PL... jesli by wojna miala trwac krotko to po co silosy DŻołowi , obstawiam ze moze być około 3 lata albo i więcej, Nawet Dżoł chyba nie wie bo mógłby coś chlapnąć

Panowie nie ma co sr** w gacie, pomyslcie sami jakby niedaj boze u nas wojna byla to byscie nawozy sieli, pryskali, 

Robilibysmy tak aby przetrwac, wykarmic rodzine, uratowac zycie

Myslicie ze teraz tam ci oligarchowie juz tak w produkcje zainwestowali, czy zachodni wlasciciele, zaraz  moze sie okazac ze maszyny beda z tamtad zabierac, 

Mysle ze tego zboza za wiele nie bedzie co nie znaczy ze nasze cwaniaczki nie chca ma tym kasy nabic, ale poczekajmy przygotowujmy sie do zniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

narazie to się stamtąd ziarko i poborowych ukrow importuje. 

a może ta wojna się skończyła, czy jak, bo dzisiaj pełno rodzin ukraińskich. i chłopy nie ułomne to raczej poborowe 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131
15 minut temu, pawelek98 napisał:

Panowie nie ma co sr** w gacie, pomyslcie sami jakby niedaj boze u nas wojna byla to byscie nawozy sieli, pryskali, 

Robilibysmy tak aby przetrwac, wykarmic rodzine, uratowac zycie

 

Raczej byliby prawie wszyscy na froncie, a już ci młodsi na pewno i jakby mieli szczęście to może by przeżyli.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
22 minuty temu, Desperado napisał:

Raczej byliby prawie wszyscy na froncie, a już ci młodsi na pewno i jakby mieli szczęście to może by przeżyli.

I widzisz to skad te zboze bedzie, 

Zeby im starczyło siebie wykarmic

Z tym zbozem to moze wiecej propagandy, co nie znaczy ze nie przywoza, bo przy naszej produkcji 25-30 mln ton, 5 mln ton zrobi roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj