Polecane posty

leszek1000    1816

Kiepsko, przy tych cenach nawozów i paliwa. Raczej cena do góry nie pójdzie.

Jeszcze w kwietniu po 1600zł, sprzedali tira pszenicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
6 minut temu, Tigon napisał:

cedrob kukurydza 1200 pszenica 1300

A ja od firmy za 1700zł kupuje. Może jakiś rolnik mi sprzeda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, Unexpected napisał:

Wipasz Lubelskie netto

20220610_093303.jpg

Walą w ch*ja, jak może być pszenżyto czy jęczmień praktycznie w cenie pszenicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
1 godzinę temu, Andpol napisał:

Tak tylko kiedy te 2 tysi bo na pewno nie w żniwa bo masakra będzie?

co niektórzy już penie pod te ceny złomu ponabierali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

jeśli w żniwa będzie po 1200 a saletra po 4000 to będzie się działo i jeśli ktoś myśl że będzie spokojnie to się myli bo żaden szanujący się rolnik na to nie pozwoli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
4 minuty temu, jan88 napisał:

jeśli w żniwa będzie po 1200 a saletra po 4000 to będzie się działo i jeśli ktoś myśl że będzie spokojnie to się myli bo żaden szanujący się rolnik na to nie pozwoli 

nic się nie będzie działo, pozamykają mordy wojną, zbyt drogą żywnością, a rolnikowi wiecznie mało

to całe społeczeństwo musi te elity od prawa do lewa wymienić inaczej nic się nie zmieni a ludzie muszą zrozumieć że aby coś mieć to trzeba napierdalać

i wszyscy muszą być równi względem urzędu skarbowego, ZUS,  wieku pracy, bo inaczej będą nas napuszczać na siebie

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Czyli będzie nieciekawie, na zachodzie europy ceny będą wysokie - u nas niskie tym samym nawozy nie stanieją, pojadą na zachód, bo ich bedzie stać przy tych cenach. I nie ceny się nie wyrównają, bo już widać przepaść miedzy naszymi cenami za zachodnimi przez zasypanie kraju zbożem z UKR. Miałem kupować azot w czerwcu, ale rezygnuje - nie będę dopłacał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leszek jak po 1700 płacisz to daj znać przywiozę Ci z 500t po 1500 nawet :D

w żniwa po 1200? już masz taką cenę i rolnicy sprzedają nawet ten co się szanuje, bo takich kredytów już nie ma

według prognoz zachodnich banków już na początku stycznia czytałem o cenie na żniwa jaką mamy teraz na matiff,

dużo jest dodrukowanej kasy na świecie, gdzieś te fundusze będą musiały to lokować a wg mnie rynek nieruchomości jest już na poziomie krytycznym, bo ceny za metr

powalają także zostają surowce m.in ropa i zboże bo na to zawsze będzie popyt.

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
miwigos napisał:

Skoro jest tak jak mówisz ,to kończycie kariere rolnika

Żebyś Ty prędzej tej "kariery" nie zakończył. Konsumpcja spadek na 1520 netto, środkowe południe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
2 godziny temu, Andpol napisał:

Tak tylko kiedy te 2 tysi bo na pewno nie w żniwa bo masakra będzie?

Na pewno nie w żniwa, ale chyba nikt tego by nie oczekiwał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
12 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

Leszek jak po 1700 płacisz to daj znać przywiozę Ci z 500t po 1500 nawet :D

w żniwa po 1200? już masz taką cenę i rolnicy sprzedają nawet ten co się szanuje, bo takich kredytów już nie ma

według prognoz zachodnich banków już na początku stycznia czytałem o cenie na żniwa jaką mamy teraz na matiff,

dużo jest dodrukowanej kasy na świecie, gdzieś te fundusze będą musiały to lokować a wg mnie rynek nieruchomości jest już na poziomie krytycznym, bo ceny za metr

powalają także zostają surowce m.in ropa i zboże bo na to zawsze będzie popyt.

czyli taki rolnik co sprzedaje za 1200 może dziś kupić za tonę  pszenicy 320 kg saletry ???

czyli na nawożenie to trzeba ze dwie tony oddać....

przecież przy takiej cenie to braknie na poniesienie kosztów produkcji .....

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas_nowa    76

Nie ma jeszcze końca wojny, więc nie ma podstaw do obniżek. To jedna wielka przed żniwna spekulacja i w te zboże z Ukrainy nie wierzę. Ktoś chce po prostu zrobić ładny biznes, bo giełdy jak na czas przed zbiorami to są na rekordowo wysokim poziomie. Pszenicy na świecie jest zapas na 10 tygodni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
17 minut temu, pawelek98 napisał:

i wszyscy muszą być równi względem urzędu skarbowego, ZUS,  wieku pracy, bo inaczej będą nas napuszczać na siebie

jednak tak naprawdę jak nas wyrównają to stracimy na tym. Jeśli jest tak jak piszą tu ludzie i bez sprzedaży zboża większość gospodarstw nie byłaby w stanie zaopatrzyć się w nawozy, to jak przerzuciliby wszystkich  do ZUS-u i obłożyli podatkiem dochodowym to znowu liczba bankructw wzrośnie lawinowo.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

nie ma podstaw do obniżek a pszenica staniał o 300 zł wiec chyba jakieś są ? 

3 minuty temu, Kas_nowa napisał:

Nie ma jeszcze końca wojny, więc nie ma podstaw do obniżek. To jedna wielka przed żniwna spekulacja i w te zboże z Ukrainy nie wierzę. Ktoś chce po prostu zrobić ładny biznes, bo giełdy jak na czas przed zbiorami to są na rekordowo wysokim poziomie. Pszenicy na świecie jest zapas na 10 tygodni. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam Cię uczciwie, gdzie ten rolnik był jak paszową pszenicę można było sprzedać po 1700-1800 netto, bo był moment takich cen?

Taki jest rynek, bo jest globalny nie mamy na to wpływu. Dostosuj się albo podziękuj.

 

  • Like 3

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
2 minuty temu, Leszy napisał:

jednak tak naprawdę jak nas wyrównają to stracimy na tym. Jeśli jest tak jak piszą tu ludzie i bez sprzedaży zboża większość gospodarstw nie byłaby w stanie zaopatrzyć się w nawozy, to jak przerzuciliby wszystkich  do ZUS-u i obłożyli podatkiem dochodowym to znowu liczba bankructw wzrośnie lawinowo.  

dokładnie jeśli rolnik pójdzie na zus to jest koniec małych gospodarstw

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas_nowa    76
8 minut temu, jan88 napisał:

nie ma podstaw do obniżek a pszenica staniał o 300 zł wiec chyba jakieś są ? 

 

Napisałem, że to spekulacja. W tym roku ciężko znaleźć argument o wielkim urudzaju. Zaraz rolnicy się zesjara i polecą podpisać kontrakty. O to chodzi. Jeszcze przed żniwami będą zamieszki w kraju i to z różnych branży. 

Edytowano przez Kas_nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

A ja od firmy za 1700zł kupuje. Może jakiś rolnik mi sprzeda 

Kiedyś jakiś chłop do mnie dzwonił po pszenżyto, panie sprzedaj pan po 500 (cena wtedy coś koło 750 zł była ogólna) do bycków nie do handlu, panie bycki tanie a rolnik rolnikowi powinien tanio sprzedawać. 

Możesz i Ty tak po chłopach podzwonić 😃

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj