Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gromi    80
1 godzinę temu, read napisał:

Kupię pszenicę z dostawą do Grodziska Wlkp  cena rynkowa  na dziś 1635zł   szczegóły 791209802

Grodzisk Wlkp ? Czyżby firma na "F" szukała kolejnych jeleni którzy oddadzą towar i w nieskończoność będą czekać za kasą ? 🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
1 godzinę temu, read napisał:

Kupię pszenicę z dostawą do Grodziska Wlkp  cena rynkowa  na dziś 1635zł   szczegóły 791209802

Ale,że na forum chcesz kupić? To ja Ci sprzedam ale za minimum 2000 i z odbiorem 😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Kapka 1500, oczekiwałem SMS w niedzielę a nie w sobotę...😄

Sawicki w 2014 r mowił o rolnikach prawdę oddają za bezcen tak jak dziś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
38 minut temu, Gromi napisał:

Grodzisk Wlkp ? Czyżby firma na "F" szukała kolejnych jeleni którzy oddadzą towar i w nieskończoność będą czekać za kasą ? 🤔🤔🤔

A ta firma na F jakie ma przeterminowania? Tam problemy z płatnościami już dawno się zaczęły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33
28 minut temu, Wicherek napisał:

Zaczynam szukać innego odbiorcy , a ten był za płotem !

Kup salitrie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dziś widać weekendowych rolników na skupach , ruch większy niż zwykle.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296
1 godzinę temu, Rumcajs73 napisał:

Ale,że na forum chcesz kupić? To ja Ci sprzedam ale za minimum 2000 i z odbiorem 😉

 

To całkiem niezła cena dla kupującego z perspektywy tego co nas czeka

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

Dzisiaj pszenica sprzedana 10 ton po 1700 netto na paszę, odbiór i załadunek po stronie kupującego. Pszenżyta wziął na druga przyczepę 6 ton po 1300 netto.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308
1 godzinę temu, pawlus224 napisał:

Dziś widać weekendowych rolników na skupach , ruch większy niż zwykle.

To już chyba teraz wszyscy wszystko sprzedadzą i będzie można spokojnie czekać na maj.Skupy zadowolone bo do września jak mi jeden podmiot powiedział towaru ma dosyć.

Edytowano przez marek1977
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
3 godziny temu, rumcio40 napisał:

 

To całkiem niezła cena dla kupującego z perspektywy tego co nas czeka

Dokładnie, w Zachodniopomorskim po ostatnich wichurach zboża tak dostały w dupe, że żal patrzeć. Plantacje żółkną, a obsada dramatycznie się zmniejsza. Pojawiają się gołe place. Ostatnio byłem na płd Opolskiego i tam również zasiewy wyglądają fatalnie 😢😢

Edytowano przez Gromi
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Wlkp przez ostatnie 2 tygodnie co noc mróz, wiatr, zero okrywy snieżnej, tak ziemię przesuszyło że można powiedzieć, że u nas już susza, w dodatku zboża takie wysmalone, rzepaki fioletowe, w styczniu o wiele lepiej wyglądały niż aktualnie,  a do końca marca w pogodzie wiatr od ruska i brak opadów. Byle to nie był zwiastun jakiejś większej suszy jak w 2019.

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    92

lubelskie raf-pol staw 1500 paszowka 1700 konsumpcja mówili że cena jaką była taka jest i nic nie obnizali taka była najwyższa u nich ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

w kmi bylo 1600 jest 1500 umowilem sie na sprzedaż ale zawalony i nie przyjechał, chyba jeszcze troche poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
47 minut temu, thefarmer napisał:

Wlkp przez ostatnie 2 tygodnie co noc mróz, wiatr, zero okrywy snieżnej, tak ziemię przesuszyło że można powiedzieć, że u nas już susza, w dodatku zboża takie wysmalone, rzepaki fioletowe, w styczniu o wiele lepiej wyglądały niż aktualnie,  a do końca marca w pogodzie wiatr od ruska i brak opadów. Byle to nie był zwiastun jakiejś większej suszy jak w 2019.

 

Potwierdzam, jest dokładnie tak jak piszesz. Dzisiaj wjazd agregatem, kurz jak nie wiem, trzeba trochę ograniczyć parowanie. Zboża i rzepaki fioletowo-ciemnie się porobiły. Najbardziej widać że po tyłku dostała pszenica z bardzo poznego siewu. To jest jakiś tam kolejny argument, za ponownym odbiciem cen. Gdzieś z tyłu głowy jest obawa, żeby jeszcze przy tym wszystkim pogoda nas nie gnębiła po raz kolejny. 

Edytowano przez driver24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Lubelskie to samo, jutro wrzucę fotki bo mam do porównania wrześniowy, październikowy i listopadowy siew pszenicy.

Jaka cena w lubelskim, zniżki czy zwyżki ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lublskie  Łaszczów 1570-1670 brutto, właściciel skupu mówił że z ukrainy idzie pszenica i u nas będzie tanieć. kolejki na skupie jak we żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Mircze Wąsiel  1650/1700  dziś do południa   wzrost podług wczorajszego dnia o 30 zł  na tonie  . Fast chem . 1600/1680 spadek konsumpcji o 20 zł na tonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
5 godzin temu, monstercase457 napisał:

lublskie  Łaszczów 1570-1670 brutto, właściciel skupu mówił że z ukrainy idzie pszenica i u nas będzie tanieć. kolejki na skupie jak we żniwa.

Dobre..chyba bez kitu idzie - uchodźcy w kieszeniach przynoszą!

Edytowano przez skywalker89
  • Like 2
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
8 godzin temu, pawlus224 napisał:

Dziś widać weekendowych rolników na skupach , ruch większy niż zwykle.

U nas w sobote nie sprzedali by ,bo wszystko pozamykane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj