Polecane posty

ws71    1827

48 minut temu, jahooo napisał:

Ukraina się już wyprzedała, teraz może zacznie się u nas handel

Raczej dalej trwa szybka wyprzedaż aby pozbyć sie towaru, czymś trzeba zapłacić za dostarczaną broń

obraz.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25

To temat o podlewaniu i kopaniu stawów czy cenie pszenicy. Czytam i czytam i co i nic o pszenicy nie ma, już dajcie spokój popisać możecie sobie w innym dogodnym do tego temacie

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 minuty temu, DARIUSZA323 napisał:

nic o pszenicy nie ma,

jak nie ma

obraz.png

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Ani jedno ani drugie ,za moich czasów był rosyjski ,którego wiekszoć tak  zapomniała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z jakiego żródła czeprpiesz wiedzę co kiedy przypłynie i co aktualnie stoi w porcie?

1 godzinę temu, jahooo napisał:

pływa raz więcej raz mniej, są sprzeczne informacje z Ukrainy i giełda świruje

Przy nabrzeżu zbożowym w Gdańsku cumuje statek do Norwegii FEED FISKAA Summer DWT: 4178 t

oraz FEED HALTEN Summer DWT: 3186 t

Płynie LOWLANDS AMBER Summer DWT: 100309 t

 

 

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
19 minut temu, ws71 napisał:

 

To ile Ty masz lat? ja po 30 latach od zakończenia nauki w miare ogarniam rosyjski

Jaka większość zapomniała ?  Warto znać, chociażby aby studiowac ceny na wschodzie

o starorosyjskim już nie wspomnę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

To jest tajemnica handlowa - jak stoją przy tym nabrzeżu, to albo ładują, albo wyładowują zboże/rzepak/śrutę

Często jest tak, że statek przypływa np do Gdyni, rozładowuje się i kurs do Gdańska na załadunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Dziś pszenica lekko w góre ale to w sumie początek tygodnia w czwaryek i piąek też do góry poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

No to po stand upie Putina od jutra pąpa na giełdach. Mówiłem tam wcześniej 1500, nieaktualne 1600 podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

To się czasów doczekałem, żeby dostać przyzwoitą cenę za zboże, to musi wybuchnąć wojna. Tylko czy ta cena jaka by nie była jest tego warta?

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaYogi    51
1 godzinę temu, jahooo napisał:

To jest tajemnica handlowa - jak stoją przy tym nabrzeżu, to albo ładują, albo wyładowują zboże/rzepak/śrutę

Często jest tak, że statek przypływa np do Gdyni, rozładowuje się i kurs do Gdańska na załadunek

Teraz duzo śruty z zagranicy wpływa na polskie wytwórnie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
17 minut temu, AniaYogi napisał:

Teraz duzo śruty z zagranicy wpływa na polskie wytwórnie 

Jak z ta śruta jest z soi z Paragwaju to petarda !!! Po niej świnie to za 2 miesiące będą gotowe to uboju a że trochę będą świeciły to nic 😂😂😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinochet    173
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

No to po stand upie Putina od jutra pąpa na giełdach. Mówiłem tam wcześniej 1500, nieaktualne 1600 podbijam

Nie pij Mateusz....

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
41 minut temu, pinochet napisał:

Nie pij Mateusz....

No to oficjalnie ROSJA wkroczyła na UKRAINE...  Pytanie tylko czy separatystyczne republik są Ukrainy czy Rosji obecnie? Jak uznają to poszczególne państwa?

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinochet    173
13 minut temu, mtz55 napisał:

No to oficjalnie ROSJA wkroczyła na UKRAINE...  Pytanie tylko czy separatystyczne republik są Ukrainy czy Rosji obecnie? Jak uznają to poszczególne państwa?

Teoretycznie są Ukrainy,praktycznie od 7 lat Rosji.Ukraińcy chcą je odbić i stąd to całe zamieszanie.Mam nadzieję,że Ukraińcy odpuszczą i nie  dlatego,że sprzedałem już pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179
7 godzin temu, Mateusz1q napisał:

No to po stand upie Putina od jutra pąpa na giełdach. Mówiłem tam wcześniej 1500, nieaktualne 1600 podbijam

raczej na Ukrainę nie napadnie będą siedzieć w Donbasie i Ługańsku, w dzisiejszych czasach nie zajmuje się kraju czołgami tylko rakietami, a potem ewentualnie armia lądową, zachód pokrzyczy jak zwykle i tyle z tej wojny będzie

a Ukrainę ekonomicznie położą

Ciekawe czy ten Pan z Bieszczadzkie rolnictwo już zaczął ewakuację bydła do Polski

najśmieszniejsza jest hipokryzja zachodu najpierw najechali Jugosławię, potem Irak, Libię ,Afganistan w imię czego, a dziś udają stróżów pokoju

10 godzin temu, ws71 napisał:

 

Raczej dalej trwa szybka wyprzedaż aby pozbyć sie towaru, czymś trzeba zapłacić za dostarczaną broń

obraz.png

Z tej tabelki nic nie wynika o wysprzedaniu, tylko to są ceny zbóż w zależności gdzie załadunek i cena w dolarach

pszenica druga klasa 249 dolarów x 4,02 = 1000zł 

to z tej tabelki wynika

Edytowano przez pawelek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24
9 godzin temu, jahooo napisał:

To jest tajemnica handlowa - jak stoją przy tym nabrzeżu, to albo ładują, albo wyładowują zboże/rzepak/śrutę

Często jest tak, że statek przypływa np do Gdyni, rozładowuje się i kurs do Gdańska na załadunek

Gość z wipasz mówił mi właśnie że w marcu polska ma wyeksportować około 100 tys ton pszenicy a żeby cena wróciła do poziomu 1250 netto to musieliby wywieźć około 700 tys ton co jest totalnie już nie realne. Więc on twierdzi że cena będzie tylko spadać albo na tym poziomie się już zatrzyma.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

Z eksportem słabo w tym roku,

Nie mamy nawet terminala zbozowego z prawdziwego zdarzenia, to co kierowcy mówia to komuna w tym porcie

Ale to wszystko może sie zmienić, embarga na ruskich i ta nieprzewidywalna pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1604    1
16 godzin temu, mati2810 napisał:

CWL Pszenica do 1290 Pszenżyto 1100 Żyto 1000 Jęczmień 1050 ceny brutto

Jaki skup? spod Włocławka?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, pawelek98 napisał:

raczej na Ukrainę nie napadnie będą siedzieć w Donbasie i Ługańsku, w dzisiejszych czasach nie zajmuje się kraju czołgami tylko rakietami, a potem ewentualnie armia lądową, zachód pokrzyczy jak zwykle i tyle z tej wojny będzie

a Ukrainę ekonomicznie położą

Ciekawe czy ten Pan z Bieszczadzkie rolnictwo już zaczął ewakuację bydła do Polski

najśmieszniejsza jest hipokryzja zachodu najpierw najechali Jugosławię, potem Irak, Libię ,Afganistan w imię czego, a dziś udają stróżów pokoju

Z tej tabelki nic nie wynika o wysprzedaniu, tylko to są ceny zbóż w zależności gdzie załadunek i cena w dolarach

pszenica druga klasa 249 dolarów x 4,02 = 1000zł 

to z tej tabelki wynika

Dlatego napisałem że handel jak na razie idzie w najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki2000    12
17 godzin temu, mati2810 napisał:

CWL Pszenica do 1290 Pszenżyto 1100 Żyto 1000 Jęczmień 1050 ceny brutto

Kto tak płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj