Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5597

Tobie sie zawsze wydaje że pójdzie do góry.

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    853

Jak dla mnie to wolałbym sprzedać po 1k, niż żyć niespokojnie, ale co zrobić. Tobie za to też bardzo dużo się wydaje że coś wiesz.. szukasz zaczepek tylko 🙂

Jak będzie tam wojna to się skonczy pewnie cwaniakowanie że się tanio nawozy kupiło przed podwyżkami, bo coś mi się wydaje że jak tam zacznie się coś dziać na całego to nawozy pójdą jeszcze 2-3x do góry i pewnie ciężko będzie kupić z czasem, ale obym się mylił i nic się nie działo.. 

Edytowano przez skywalker89
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5597

Nie rozumiem w czym problem. Przecież w każdej chwili możesz sprzedać za 1000 i będziesz żył spokojnie. Chętnie kupie od ciebie kilka samochodów po 1000/t. Płacę od ręki . Dawaj adres i działamy.

Ty się najczęściej mylisz więc wielkiego zagrożenia nie ma.

Edytowano przez Ulman
  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7683
2 godziny temu, Piffpaff napisał:

Od początku miesza Putin raz słyszymy ze za 2 dni atakuje potem za dwa dni ze wojsko wycofuje, wczoraj wysadzili jakieś samochodu i rurociąg. Sytuacja jest niestabilna w całej Europie i dla tego giełda się nie wychyla. tak samo amerykańska giełda wariuje bo USA szykują się na 2 fronty, z jednej strony Ukraina która w końcu odpuszcza a z drugiej Chiny. Do póki akcje zbrojne Sie nie uspokoją to cena będzie wąchać w zależności od sytuacji dalego dnia albo tygodnia

Putin będzie tak [pozorował atak przez kilka miesięcy ) . Aż Europa za pomni o Ukrainie a Ukrainie zabraknie pieniędzy .

A ceny w Europie będą się zmieniać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    853
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Nie rozumiem w czym problem. Przecież w każdej chwili możesz sprzedać za 1000 i będziesz żył spokojnie. Chętnie kupie od ciebie kilka samochodów po 1000/t. Płacę od ręki . Dawaj adres i działamy.

Ty się najczęściej mylisz więc wielkiego zagrożenia nie ma.

Ty jesteś wielki gospodarz po rodzicach nieomylny, tanio kupił nawozy drogo sprzedal pszenice.. 

Jak zwykle interpretujesz wszystko po swojemu i na swoje przerabiasz, to że u mnie trochę pszenicy leży jeszcze to mnie to juz teraz lotto, aczkolwiek żałuję troszke że nie sprzedalem na początku grudnia razem z rzepakiem bo bym nadpłacił jakieś kredyty, ale pomyślałem,  że przyda mi się sprzedaż zrobić na wiosnę ze względów vatowskich.. a jak widać wcale nie trzeba było brać tego pod uwagę 😅

Cieszę się, że są tacy tytani intelektu jak ty i robią wszystko w najlepszej chwili jeśli chodzi o handle rolnicze..

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130
22 minuty temu, galan99 napisał:

Putin będzie tak [pozorował atak przez kilka miesięcy ) . Aż Europa za pomni o Ukrainie a Ukrainie zabraknie pieniędzy .

A ceny w Europie będą się zmieniać .

Duda ma ich wspierać finansowo Ukraińców 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
8 minut temu, tomciu86 napisał:

Duda ma ich wspierać finansowo Ukraińców 😂

podobno już zaczoł drukowanie hrywny 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1803
19 godzin temu, miwigos napisał:

Jest powiedzenie piłeś nie jedź do Ciebie pasuje piłeś nie pisz głupot, chodzi o ostatni wers

Trochę ma racji- jak drożeje to mniej ludzie wożą bo a może jeszcze zdrożeje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

No właśnie prawda jest taka że zboża u ludzi w magazynach jest bardzo dużo i jak zaczną sprzedaż to cena może pójść mocno w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

na 100 tonach pomiedzy szczytem a dziś jest 30 000 zł.straty

o odrobieniu raczej mowy nie ma , do pogłebienia strat wiele nie potrzeba

jak tych 100 ton jest kilka albo kilkanaście to nerwowo się robi 

pocieszające jest to że w żniwa było trochę taniej

na następny rok sprzedaż przekładać jak ponad 1000 dają ??????????? bardzo zabawne

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1854
33 minuty temu, krzysiek29 napisał:

No właśnie prawda jest taka że zboża u ludzi w magazynach jest bardzo dużo i jak zaczną sprzedaż to cena może pójść mocno w dół.

Po strychach chodzisz i liczycz kto ile ma?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radix071    28
U mnie na wsi zostało z 300 ton bo prawie wszyscy sprzedali a było 10 razy więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

N

2 godziny temu, stach12 napisał:

na 100 tonach pomiedzy szczytem a dziś jest 30 000 zł.straty

o odrobieniu raczej mowy nie ma , do pogłebienia strat wiele nie potrzeba

jak tych 100 ton jest kilka albo kilkanaście to nerwowo się robi 

pocieszające jest to że w żniwa było trochę taniej

na następny rok sprzedaż przekładać jak ponad 1000 dają ??????????? bardzo zabawne

 

 

 

To sobie policz ile na 100 t ma zysku względem żniw. I skończ siać farmazony w końcu. Gdyby babka wąsy miała to by dziadkiem była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

U mnie to w żniwa ludzie wozili na skup po 820zł i się śmiali ze mnie po co ja to zboże przewalam zamiast sprzedawać skoro cena jest taka dobra. Swoją sprzedałem po 1300 brutto i teraz to ja się śmieję z tych co wozili w żniwa, ale nawet dziś sprzedając po 1150 byłby to dobry interes, tak więc każdy kto nie sprzedał w żniwa tylko zmagazynował może czuć się wygranym.

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7683

Tak jak przedstawiałeś to prawda ale przy tych drogich nawozach w tym roku jak pszenica będzie do 900 zł a tak tez może być to nie będzie tak wesoło ale nie ma co panikować jak tak będzie to dadzą dopłatę po 500 zł do ha , rolnikom bo będą stratni .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190
oregano napisał:

U mnie to w żniwa ludzie wozili na skup po 820zł i się śmiali ze mnie po co ja to zboże przewalam zamiast sprzedawać skoro cena jest taka dobra. Swoją sprzedałem po 1300 brutto i teraz to ja się śmieję z tych co wozili w żniwa, ale nawet dziś sprzedając po 1150 byłby to dobry interes, tak więc każdy kto nie sprzedał w żniwa tylko zmagazynował może czuć się wygranym.

a to wszystko dzięki Wicherkowi!!! sam zostawiłem pszenicę a dłużej niż do października nie trzymałem nigdy. Ba jeszcze silosy kazał stawiać i też postawiłem ale nie wiem czy do żniw wszystko złożą😅

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinochet    173
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

N

To sobie policz ile na 100 t ma zysku względem żniw. I skończ siać farmazony w końcu. Gdyby babka wąsy miała to by dziadkiem była

Facet ma rację,bo wszyscy marzą o 1500 i wstrzymują się ze sprzedażą ,mimo że 1200 zł jest dobra ceną i za parę miesięcy będą żałować,że nie sprzedali właśnie po 1200...Przykre,ale prawdziwe

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
13 godzin temu, Jk1976 napisał:

To brutto czy netto 

Oczywiście netto. Nie spotkałem się w mojej okolicy z cennikami w których były podane ceny brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    559
45 minut temu, pinochet napisał:

Facet ma rację,bo wszyscy marzą o 1500 i wstrzymują się ze sprzedażą ,mimo że 1200 zł jest dobra ceną i za parę miesięcy będą żałować,że nie sprzedali właśnie po 1200...Przykre,ale prawdziwe

za parę miesięcy to będzie trochę więcej jak 1500 za tonę .....

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
2 godziny temu, galan99 napisał:

Tak jak przedstawiałeś to prawda ale przy tych drogich nawozach w tym roku jak pszenica będzie do 900 zł a tak tez może być to nie będzie tak wesoło ale nie ma co panikować jak tak będzie to dadzą dopłatę po 500 zł do ha , rolnikom bo będą stratni .

Tobie dadzą tysiąca do hektara dopłaty po przeczytaniu tych Twoich wszystkich wypocin z agrofoto 💪💪💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8576
27 minut temu, jan88 napisał:

za parę miesięcy to będzie trochę więcej jak 1500 za tonę .....

Tzn za dwa miesiące?to powiedzmy początek maja?zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Do poprzedniego poziomu cen przy tych czynnikach, które dzisiaj mamy ceny do poprzednich raczej nie wrócą. Trzeba się spodziewać utrzymania tego poziomu lub wzrostu cen. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj