Polecane posty

Mecha    110
6 godzin temu, janusz_zawierucha napisał:

Chempest Racibórz 1220 netto paszówka, aby tylko nie za wilgotna, bez robaka i bez przytulii.

Na łąkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13
3 godziny temu, MiRol napisał:

Też jestem ciekaw 

Sako obwodowa Kraśnik, z poniedziałku cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
Napisano (edytowany)
18 godzin temu, pawelek98 napisał:

 

 

A moze jest tak, zboza paszewego opór, kukurydza i pszenica sypneła, statków brak bo cena nie konkurencyjna, a już zaraz połowa lutego, zboża raczej przezimują

Może w tę strone trzeba patrzec

Dzis propozycja podlaskie 1260 z gosp.,

Sprzedawane dwa miesiace temu 1360

Uważaj bo Cię tu zaraz zakrzyczą że zboża nie ma a obecne obniżki to złe skupy chcą okraść rolników. I trzeba trzymać jeszcze będzie 2000 🤣😂

Edytowano przez PAN88
  • Like 2
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
16 minut temu, PAN88 napisał:

Uważaj bo Cię tu zaraz zakrzyczą że zboża nie ma a obecne obniżki to złe skupy chcą okraść rolników. I trzeba trzymać jeszcze będzie 2000 tysiące 🤣😂

Rolnikow okradali i beda okradac i zadne forum tego nie zmieni, 

A cena moze i bedzie po te 2000, ale patrzac na cene rzepaku ktora doluje i jego faktycznie nie ma to jak patrzec na cene pszenicy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Oj ten rolnik zawsze poszkodowany i biedny. Okradają go z każdej strony. Skupy kradną, firmy handlowe kradną, na paliwie kradną, dzierżawy były za podatek i 200zł to kradli, teraz dzierżawy po 2500 też kradną.

Może co niektórzy powinni zmienić branże z takim gadaniem...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244

Tak, teraz to już nie jest kradzież, tylko "wykorzystywanie uprzywilejowanej pozycji w kontaktach biznesowych" - o ile lepiej brzmi, prawda @koniu ?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
9 godzin temu, Nh89 napisał:

Dużo zależy od tego kto kogo przetrzyma. Żeby czasem nie było tak że jak podniosą te 20zł to odrazu wszyscy pszenicę wywiozą. Wytrzymajmy jeszcze trochę. Nie dajmy im zarobić

Co to że ,, nie dajmy im zarobić ,, ? Skup czy ci płaci 1000 czy 1500 czy nawet 2000 zł za tonę , to i tak zarabia , bo sprzedając dalej i tak ma swoją prowizję, 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244

chodzi o to , że każdy w tym łańcuszku musi zarobić - najlepiej, jakby rolnik też coś zarobił

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588

Pisałem o napiszę jeszcze raz rolnik zapierdalana Pana i tyle ma mieć . 

To ile pszenica będzie po 1000 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
12 godzin temu, HORTUS napisał:

Patrząc na to co się dzieje z cenami energii i surowców na świecie, raczej wątpię by cena pszenicy poszła w dół. To takie wyciaganie towaru od tych co są niecierpliwi lub potrzebują gotówki. Przy obecnych cenach surowców, nawozów i ś.o.r. i wzroście jaki nastąpił na całym świecie, cena pszenicy będzie musiała iść do góry.  Ponieważ cały rynek jest mocno spekulowany, nie wiadomo kiedy to nastąpi, za miesiąc czy trzy, ale nastąpi. Cena pójdzie w górę. 

Patrz rynek trzody chlewnej cena idzie do góry że hej[ bo ceny środków do produkcji podrożały]

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Tak samo jak my chcemy mieć jak najwyższą cenę , tak samo i skupujący stara się żeby miał ta marżę jak najwyższą , dlatego takich co trochę przesadzają to trzeba po prostu omijać 

7 minut temu, jahooo napisał:

chodzi o to , że każdy w tym łańcuszku musi zarobić - najlepiej, jakby rolnik też coś zarobił

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Swinki w dół, zboża w dół a nawóz i pasze dla zwierząt w górę. Popier..... Świat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, PAN88 napisał:

Uważaj bo Cię tu zaraz zakrzyczą że zboża nie ma a obecne obniżki to złe skupy chcą okraść rolników. I trzeba trzymać jeszcze będzie 2000 tysiące 🤣😂

2 miliony za tonę pszenicy? Ktoś tu przewiduje hiperinflację... Uważaj uczony, bo pójdziesz po 2000 zł pożyczki, a tam wpiszą w umowę 2000 tysiące i będziesz się później dziwił, czemu ci komornik cały majątek licytuje.

Gdyby skupujący nie bali się podwyżek na giełdzie to dzisiaj pszenica kosztowałaby 1100-1150, a nie 1250 zł, bo to lepsza cena niż w Paryżu... Przypominam, że jak ktoś jeszcze ze 2 sezony temu pytał w skupach, czemu stawki są gorsze niż giełdowe, to szyderczo odpowiadano, że  w takim razie proszę zawieźć do Francji. Spekulanci rozdają karty i widać, że skupujący liczą się z powrotem wysokich cen, aczkolwiek mogą się mylić i będą żałować przepłacenia za ziarno..

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

2 sezony temu ? chyba masz na myśli 2 miesiące temu , bo tak było jeszcze 2 miesiące temu , że cena w Polsce nie nadążała za wzrostami z matif , i było wielkie alo . , teraz zbytnio nikt tej ceny nie porównuje , bo by trzeba jeszcze cenniki opuścić , względem matif , chociaż u niektórych cena jest jednak brana z matif , jak chociażby u @yacenty 1070,  i z tego co się rozejrzałem po skupach to i w innych skupach cena podąża w tym samym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
1 godzinę temu, koniu napisał:

Oj ten rolnik zawsze poszkodowany i biedny. Okradają go z każdej strony. Skupy kradną, firmy handlowe kradną, na paliwie kradną, dzierżawy były za podatek i 200zł to kradli, teraz dzierżawy po 2500 też kradną.

Może co niektórzy powinni zmienić branże z takim gadaniem...

takie niestety jest Polskie myślenie, ale ono też się nie wzięło z kosmosu.

ale takie myślenie że wszyscy w koło są źli a ja tylko dobry to chyba też nie bardzo

prosta zasada pieniądz robi pieniądz, dziś żaden pośrednik faktury nie będzie przerzucał jak 50 zł na tonie nie weźmie, od tego zusy, podatki, utrzymanie biura, kochanki itd

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
17 minut temu, mysza103 napisał:

2 sezony temu ? chyba masz na myśli 2 miesiące temu , bo tak było jeszcze 2 miesiące temu , że cena w Polsce nie nadążała za wzrostami z matif , i było wielkie alo . , teraz zbytnio nikt tej ceny nie porównuje , bo by trzeba jeszcze cenniki opuścić , względem matif , chociaż u niektórych cena jest jednak brana z matif , jak chociażby u @yacenty 1070,  i z tego co się rozejrzałem po skupach to i w innych skupach cena podąża w tym samym kierunku

Cena giełdowa to 1190. ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
18 minut temu, mysza103 napisał:

2 sezony temu ? chyba masz na myśli 2 miesiące temu , bo tak było jeszcze 2 miesiące temu , że cena w Polsce nie nadążała za wzrostami z matif , i było wielkie alo . , teraz zbytnio nikt tej ceny nie porównuje , bo by trzeba jeszcze cenniki opuścić , względem matif , chociaż u niektórych cena jest jednak brana z matif , jak chociażby u @yacenty 1070,  i z tego co się rozejrzałem po skupach to i w innych skupach cena podąża w tym samym kierunku

Ta cena to z jednego z nielicznych skupów, który cały czas prezentuje cenę online. Wielu chłopaków mówi ze u sąsiadów drożej, czy nawet dużo drożej, ale oni nie podają cen online, a czasem jak podają to z miesięcznym opóźnieniem. Mnie na dziś cena pszenicy interesuje troszkę mniej, byle mieć rozpoznanie w temacie, bardziej będę zgłębiał w marcu, bo na marzec zaplanowałem sprzedaż 3 porcji pszenicy. Wtedy będę szukał najlepszej dla siebie opcji.

A ceny z FDW można oglądać tutaj: https://fdw.pl/skup-zboz/notowania/


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Pisałem o napiszę jeszcze raz rolnik zapierdalana Pana i tyle ma mieć . 

To ile pszenica będzie po 1000 zł .

powiedz czy ktoś zmusza, ja obrabiam rolę bo to kocham, nie będzie się opłacać, idę do roboty do pgr, tylko że prawda jest taka dziś do 30ha można do emerytury dociągnąć ale to już są gospodarstwa przegrane, za chwile może się okazać że 100 za mało, chyba że coś się zmieni, dziś wsparcie tylko dla dopłatowców więc na co możemy liczyć?

trzoda, dlaczego nie dać pomocy załóżmy dla gospodarstw do 100-200 macior w cyklu zamkniętym np w dotacji do paszy, zlikwidować tucz nakładczy,

 

niech chłopy padają, za nimi paszarnie lecznice ubojnie transport 

 

Edytowano przez pawelek98
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33
3 minuty temu, yacenty napisał:

Ta cena to z jednego z nielicznych skupów, który cały czas prezentuje cenę online. Wielu chłopaków mówi ze u sąsiadów drożej, czy nawet dużo drożej, ale oni nie podają cen online, a czasem jak podają to z miesięcznym opóźnieniem. Mnie na dziś cena pszenicy interesuje troszkę mniej, byle mieć rozpoznanie w temacie, bardziej będę zgłębiał w marcu, bo na marzec zaplanowałem sprzedaż 3 porcji pszenicy. Wtedy będę szukał najlepszej dla siebie opcji.

A ceny z FDW można oglądać tutaj: https://fdw.pl/skup-zboz/notowania/

Sprawdź sobie przed sprzedażą cenę w PZZ Ujazd Górny , potem zadzwoń do Gama Ujazd Górny .

Prawdopodobnie zaoferują taka samą cenę bez badania parametrów . Najważniejsza wilgotność i brak robactwa .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejscowy    24
yacenty napisał:

18 minut temu, mysza103 napisał:

2 sezony temu ? chyba masz na myśli 2 miesiące temu , bo tak było jeszcze 2 miesiące temu , że cena w Polsce nie nadążała za wzrostami z matif , i było wielkie alo . , teraz zbytnio nikt tej ceny nie porównuje , bo by trzeba jeszcze cenniki opuścić , względem matif , chociaż u niektórych cena jest jednak brana z matif , jak chociażby u @yacenty 1070,  i z tego co się rozejrzałem po skupach to i w innych skupach cena podąża w tym samym kierunku

Ta cena to z jednego z nielicznych skupów, który cały czas prezentuje cenę online. Wielu chłopaków mówi ze u sąsiadów drożej, czy nawet dużo drożej, ale oni nie podają cen online, a czasem jak podają to z miesięcznym opóźnieniem. Mnie na dziś cena pszenicy interesuje troszkę mniej, byle mieć rozpoznanie w temacie, bardziej będę zgłębiał w marcu, bo na marzec zaplanowałem sprzedaż 3 porcji pszenicy. Wtedy będę szukał najlepszej dla siebie opcji.

A ceny z FDW można oglądać tutaj: https://fdw.pl/skup-zboz/notowania/

Na marzec? czy raczej przełom marca/kwietnia. Wydaje mi się Że na początku marca jest dużą podać pszenicy, bo ludzie kupują jeszcze Azoty. Ja chyba będę trzymał resztę do początku kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
30 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Cena giełdowa to 1190. ;) 

Kalkulator ciężka rzecz do obsługi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal221    1
4 godziny temu, Mati17 napisał:

Sako obwodowa Kraśnik, z poniedziałku cena.

Wczoraj w Sako było 1250 brutto za paszówkę dla ryczałtowca.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244
2 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Cena giełdowa to 1190. ;) 

i to cena netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
3 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Cena giełdowa to 1190. ;) 

 

3 godziny temu, dlugin napisał:

Kalkulator ciężka rzecz do obsługi 🙂

Skoro mam cenę 1300 netto i po tyle mam zawieść , to raczej nie potrzebuję kalkulatora żeby stwierdzić że jest to więcej niż na matifie(1190)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
9 minut temu, mysza103 napisał:

 

Skoro mam cenę 1300 netto i po tyle mam zawieść , to raczej nie potrzebuję kalkulatora żeby stwierdzić że jest to więcej niż na matifie(1190)

Czytanie ze zrozumieniem to wielka sprawa !!! Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i mój wpis odnośnie kalkulatora😂😂Sam chłopie napisałeś że u @yacenty biorą już ceny ( 1070) niczym prosto z matifu😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj