Polecane posty

komizmo    2694

Niestety mam przeczucie, że parametry zanurkują. Premia należy się każdemu bez wyjątku, a parametry to wiadomo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody987    1

Witam. Czy w mlekovicie do tej pory  jednostka białka nie była przypadkiem po 11 groszy ? To by dawało 9 groszy różnicy a nie jak ktoś wcześniej wspomniał 7. 

Na kukurydziana jednorazowo dołożyli 2 grosze jeśli dobrze kojarzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Wydaję mi się,że Białko 11gr i tłuszcz 11gr do jesieni.

Potem dołożyli 1gr do tł i 2gr do bi w postaci premi kukurydzianej która została aż do końca roku tj pozostałe czyli moim zdaniem wyżej ktoś dobrze napisał że+3 i+ 7

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Do września było po 11gr od października po 12gr i tak zostało. Chyba, że mlekovita różne cenniki ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
13 godzin temu, Rrolniik napisał:

Jeśli będziesz opłacał składki przez minimum 30 lat to składka emerytalna jest adekwatna do świadczenia. Ja płacę od dwudziestego roku życia, jak kiedyś liczyłem że jak przejdę na emeryturę i przyjmując średnią długość życia to nie odzyskam tego co wpłaciłem.

Płacisz krus 30 lat czyli rocznie poniżej 2 tys i piszesz że tego nie odbierzesz w emeryturze.  To ile Ty Chcesz żyć?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielMP    17
4 godziny temu, hassi37 napisał:

Dołożą  po parametrach ale w dół  znając lidera i jego zagrywki u mnie z federacja to na białku 0.3 jednostki to 6 gr w dupe i na ilości to już spora kasa  niestety ale nas wszyscy rolują  środki  do produkcji ostro w górę  a u nas albo stagnacja albo dół  ale w niedługim czasie myślę  że jedzonka zacznie brakować to się obejza ale będzie już za późno  stada się likwidują  nikt nie będzie zwiększał bo go koszty zeżrą jak nie ma zaplecza paszowego także cena za styczeń  będzie pewnie mniejsza grudzień było 2.06 VAT pow 30 tyś 4.16tl białko 3.3

 

dokładnie, znajomy jest przedstawicielem, jeździ już około 12 lat na terenie podlaskie, mazowieckie, lubelskie po rolnikach, mowi że hodowle krów są likwidowane jak nigdy wcześniej w większości takich do 30 dojnych, ludzie narzekają że nic z tego nie zostaje przy takiej ilości już nie wspominając o kupnie nawozów na ten sezon, Panowie mleka będzie w tym sezonie brakowało, prokucja ostro w dół za 2022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7227

Ee tam gadanie, mlekpolowcy w euforii..klient dzwonił czy nie mam czasami jeszcze jałówek na wycieleniu. Zaraz będą lecieć do projektantów 🤭

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielMP    17
Dnia 27.01.2022 o 09:52, Xawier napisał:

Chciałem sie pytac ile wg Ciebie powinna kostka masła kosztować i kilogram sera? Każda spółdzielnia ma inne koszta, inne inwestycję inny % wykorzystania mocy przerobowych itp Jest inaczej zarządzana (lepiej, gorzej)

Powinna tyle kosztować żeby dany podmiot było stać zapłacić przyzwoicie rolnikowì za mleko, chyba że lubisz pracować za free to juz inna sprawa, jeśli każda społdzielnia ma inne koszta bo faktycznie tak jest to powinni przejść reorganizacje i przegląd zbędnych wydatków, idą ciężkie czasy dla każdego a my rolnicy musimy mieć godziwa zapłatę za surowiec bo w innym wypadku będą się tylko pogłębiały i tak już dobrze widoczne spadki produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345

Już to kiedyś pisałem że żeby mleczarnia płaciła to musi mieć w 100 % wykorzystywane moce produkcyjne a nie jak lider 60-70% wtedy jest ekonomicznie, a w Polsce to chłopy myślą że muszą cene podnieść bo rolnicy odchodzą, jak byś w oborze produkował 60% mocy to ciekawe jak byś prosperował. Także jak będą spadki produkcji to będą i spadki ceny i koło się zamyka. W świecie nic nie znaczymy że nagle nabiał zdrożeje bo u nas spadki ilości mleka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
8 godzin temu, DanielMP napisał:

Powinna tyle kosztować żeby dany podmiot było stać zapłacić przyzwoicie rolnikowì za mleko, chyba że lubisz pracować za free to juz inna sprawa, jeśli każda społdzielnia ma inne koszta bo faktycznie tak jest to powinni przejść reorganizacje i przegląd zbędnych wydatków, idą ciężkie czasy dla każdego a my rolnicy musimy mieć godziwa zapłatę za surowiec bo w innym wypadku będą się tylko pogłębiały i tak już dobrze widoczne spadki produkcji

po drugiej stronie jest konsument tego masła  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925
7 godzin temu, Marcin441 napisał:

Już to kiedyś pisałem że żeby mleczarnia płaciła to musi mieć w 100 % wykorzystywane moce produkcyjne a nie jak lider 60-70% wtedy jest ekonomicznie, a w Polsce to chłopy myślą że muszą cene podnieść bo rolnicy odchodzą, jak byś w oborze produkował 60% mocy to ciekawe jak byś prosperował. Także jak będą spadki produkcji to będą i spadki ceny i koło się zamyka. W świecie nic nie znaczymy że nagle nabiał zdrożeje bo u nas spadki ilości mleka 

Jak będą spadki to mlekowita zamknie jeden czy dwa zakłady albo i 3 i będzie przerabiać na 100 %. Tak samo i mlekpol. Narazie to mania wielkości im już rozum odebrała. Co rok inwestycje na potężne miliony i powiększanie a mleka będzie coraz mniej. Ktoś wcześniej pisał że ciężko o pracowników i trzeba im sypać konkretnie groszem. To jest kolejny powód by zamykać oddziały i zwalniać pracowników , co za tym idzie oszczędzać a nie pchać miliony w modernizacje czy rozbudowę żeby za jakiś czas je zamknąć 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

wam tyle placa za mleko a u nas na podkarpaciu 1.50zl Jasienica Rosielna miesiecznie 4500l . jest ktos z podkarpacia malopolski i sie moze wypowiedziec?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
8 godzin temu, DanielMP napisał:

Powinna tyle kosztować żeby dany podmiot było stać zapłacić przyzwoicie rolnikowì za mleko, chyba że lubisz pracować za free to juz inna sprawa, jeśli każda społdzielnia ma inne koszta bo faktycznie tak jest to powinni przejść reorganizacje i przegląd zbędnych wydatków, idą ciężkie czasy dla każdego a my rolnicy musimy mieć godziwa zapłatę za surowiec bo w innym wypadku będą się tylko pogłębiały i tak już dobrze widoczne spadki produkcji

Tylko jak mleczarnie będą podnosić ceny produktów zbyt dużo to ilość sprzedawanych produktów spadnie bo ludzie nie będą płacić nie wiadomo ile za kostkę masła. Już teraz słychać że slada ilość sprzedawanych produktów mlecznych z powodu zbyt wysokiej ceny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
4 minuty temu, krzychu121 napisał:

Jak będą spadki to mlekowita zamknie jeden czy dwa zakłady albo i 3

to nie takie proste , zagraniczny inwestor to robi restrukturyzacje  zamyka nie rentowne zakłady raczej obecni prezesi nie zdecydują się na takie kroki choć to będzie nie uniknione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12395

Dostawiajta mlecznic bo mleko w Biedronce drożeje.😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
mateusz1122 napisał:

wam tyle placa za mleko a u nas na podkarpaciu 1.50zl Jasienica Rosielna miesiecznie 4500l . jest ktos z podkarpacia malopolski i sie moze wypowiedziec?

marna ilość ja odstawiam kilka krotność tego i uważam się za małego dostawcę więc nie dziw się niskiej ceny


komizmo napisał:

To rozcieńczaj pół na pół. Zawsze jakiś grosz do przodu

😁👍


6465 napisał:

Dostawiajta mlecznic bo mleko w Biedronce drożeje.😠

postaw krowę i nie narzekaj 😜

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925
5 minut temu, Optimus napisał:

Giżycko od lutego 15 gr do przodu

Od ceny podstawowej? W styczniu było chyba 10 groszy do ceny podstawowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130
pedro2 napisał:

Ee tam gadanie, mlekpolowcy w euforii..klient dzwonił czy nie mam czasami jeszcze jałówek na wycieleniu. Zaraz będą lecieć do projektantów 🤭

a Ty jak gospodarzyles to nie zwiększałes pogłowia ? Nie wiem czy masz jakiś ból o to że ktoś się rozwija, chyba sam wiesz jaka to przejebana robota i tu raczej nie ma czego zazdrościć. Zresztą dla Ciebie to chyba dobrze że masz komu sprzedawać jałówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Dostawiajta mlecznic bo mleko w Biedronce drożeje.😠

Tomek krowe sobie kup 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12395
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

Tomek krowe sobie kup 😛

Wole od sąsiada kupować po 2zł/l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Ja rozumiem zle nastroje, ale żeby ciągle narzekać to bez przesady kiedy trzeba skrytykować to trzeba ale jak pochwalić to chwalę akurat w tym przypadku mlekpol, bo cena nie spadła a żeby chcieli to by spadła i tak byśmy doili i nic po naszym gadaniu, a jeżeli komuś 2zl za litr to ciągle mało to niech przeliczy wszystko i zobaczy gdzie mu kasa ucieka. Co do drastycznego spadku mleka to puknijcie się w głowę jak każdy większy zakład zanotował wzrost skupu za poprzedni rok, a jak pytałem kierowcy czy mleka ubylo bo na ich trasch ubylo 3 gospodarzy to mówią że już się im nie mieści bo reszta zwiększyła po trochu. Myślicie ze te krowy i hektary wyparowały z rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj