Polecane posty

Gość   
Gość
9 minut temu, radekz200 napisał:

@michalciumno jak nie 

 

21 godzin temu, magic88 napisał:

Radomsko się tak odbiło? Przy jakiej ilości i jakich parametrach?

Za dobrze by było 😛 , to z premią jednorazową na koniec roku 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
4 godziny temu, asus921 napisał:

Byl ktos na zebraniu rejonowym z Mlekovity, czy to tylko rejon Kalisz mial? Co tam ciekawego mowili?

 

U nas na podkarpaciu połowa zebrania jaki to Darek jest zaje...sty i że krzyżyk od Andżeja dostał i że płacą najlepiej w kraju. Po całej propagandzie przyszły pytania i o podwyżkach mówili że będzie jakaś premia na święta tylko chu....e zapomnieli dodać że premia tylko z nazwy będzie tj zamiast 14 będzie 15

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
3 godziny temu, pedro2 napisał:

Po hvj Ty tam jeszcze siedzisz to nie mam głowy 🤦 i to w zagłębiu gdzie 3 poważne mleczarnie z pocałowaniem w rękę by Cię wzięły

Ja to się ogólnie  dziwię dlaczego przedstawiciele innym mleczarni  nie jeżdżą po rolnikach i nie namawiają do przescia... Przecież teraz to sprzątnęli by polmlekowi od cholery dostawców, a tak to sam nikt się nie wychyla i siedzi cicho.. z polmleku nie raz już słyszałem,  że jedzie gdzieś tam bo mleczarnia upada , albo już słabo płaci u jada podbierać , a tu cisza. Kiedyś chyba prezydent jeździł,  ale to z 10 lat , albo i wiecej. Zagłębie chodowcow krow , a im na dostawcach nie zależy...

4 godziny temu, Optimus napisał:

Wszyscy teraz mają parametry 🤣

To jaka teraz cena max w Giżycku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
8 godzin temu, Primula94 napisał:

Ja to się ogólnie  dziwię dlaczego przedstawiciele innym mleczarni  nie jeżdżą po rolnikach i nie namawiają do przescia... Przecież teraz to sprzątnęli by polmlekowi od cholery dostawców, a tak to sam nikt się nie wychyla i siedzi cicho.. z polmleku nie raz już słyszałem,  że jedzie gdzieś tam bo mleczarnia upada , albo już słabo płaci u jada podbierać , a tu cisza. Kiedyś chyba prezydent jeździł,  ale to z 10 lat , albo i wiecej. Zagłębie chodowcow krow , a im na dostawcach nie zależy...

To jaka teraz cena max w Giżycku?

Teraz takie czasy że kto ma trochę rozeznania to sam widzi że jest robiony w bambuko z cena i sam szukasz nowego odbiorcy. Nie muszą już przedstawiciele jeździć i obiecywać gruszek na wierzbie. Wszystkich spółdzielni cenniki są praktycznie dostępne. Można samemu sobie policzyć cenę. Opinie o danej spółdzielni można zaczerpnąć z takiego portalu lub z jakiejś grupy na FB i można się decydować czy się przenosić. To nie kiedyś że jakiś paprak powiedział na wsi ,,panie nie przechodz tam bo łoni to takie wymogi mają że mleko cały czas pozaklasowe ''. Teraz też jeszcze takich pełno. A dodatkowo nie potrafią ceny dobrze podać. Tylko rzucą mi wyszło 3 zł i mam więcej niż sąsiad który ma 2.9 w innej spółdzielni. Ale nie powie już że on jest na ryczałcie a sąsiad na vacie. A o parametrach to trzeba zapomnieć bo nawet sami nie wiedzą. :)

Edytowano przez krzychu121
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

Msm Mońki ilość powyżej 32tys tl 4.3 b 3.6 cena 3.87 brutto ryczałt premia 10gr do każdego litra od stycznia do listopada

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    75
12 godzin temu, Primula94 napisał:

Ja to się ogólnie  dziwię dl

To jaka teraz cena max w Giżycku?

3.05 brutto bi 3.3 tl 4.3 15 tys l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
27 minut temu, Optimus napisał:

3.05 brutto bi 3.3 tl 4.3 15 tys l

Bez premii teraz było za listopad? W mlekpolu wyszłoby jakieś 7-8 groszy więcej. 

A jak za grudzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenio23    79
2 godziny temu, Jaro70 napisał:

To się nazywa premia

Im bardziej ktoś był przez 10 m-cy rżnięty tym ma większą premię na koniec roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345

No niestety tak to nie działa, bo polmlekowcy nie dostaną po 20 groszy do każdego litra w roku a według twojej teorii powinni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7245
2 godziny temu, Optimus napisał:

3.05 brutto bi 3.3 tl 4.3 15 tys l

Dlaczego likwidujesz? Giżycko chyba cały rok fajnie płaci, nie walą w bambuko.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    376
3 godziny temu, criskp86 napisał:

Msm Mońki ilość powyżej 32tys tl 4.3 b 3.6 cena 3.87 brutto ryczałt premia 10gr do każdego litra od stycznia do listopada

Ile by wyszło bez premii?poniżej 3zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenio23    79
1 godzinę temu, Marcin441 napisał:

No niestety tak to nie działa, bo polmlekowcy nie dostaną po 20 groszy do każdego litra w roku a według twojej teorii powinni 

Dostaną, trzeba się tylko upomnieć…

1 godzinę temu, Marcin441 napisał:

No niestety tak to nie działa, bo polmlekowcy nie dostaną po 20 groszy do każdego litra w roku a według twojej teorii powinni 

Sprawdź kilka stron wcześniej o jakiej cenie ktoś pisał w Mońkach, bodajże 2,20 za październik…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112
3 godziny temu, ThePerkins napisał:

@kierowiec, na święta coś dali ?

Za grudzień oficjalnie bez podwyżki ale poinformowali że będzie bonus na święta ile to nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30
MariuszDe napisał:

3 godziny temu, criskp86 napisał:

Msm Mońki ilość powyżej 32tys tl 4.3 b 3.6 cena 3.87 brutto ryczałt premia 10gr do każdego litra od stycznia do listopada

Ile by wyszło bez premii?poniżej 3zl?

3.03brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204
Mieciu24 napisał:

No ale macie ceny🤔🤔🤔 a my w Łódzkim jak mniej mleka nawet 2 zyle nie ma 😞

a jaką ilość masz ? napiszę po raz wtóry 10tys na miesiąc to minimum by ,,coś,, się liczyć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
13 minut temu, slawek74 napisał:

a jaką ilość masz ? napiszę po raz wtóry 10tys na miesiąc to minimum by ,,coś,, się liczyć

O to to dokładnie. 

Sam jak zmieniałem odbiorcę mleka to pytanie było czy przekraczam miesięcznie 10tys litrów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

To wychodzi że Mlekpol najlepiej w tej chwili płaci ze wszystkich mleczarni 👏👏

Wczoraj znajomy co oddaje do Piątnicy mówił że ma  2.6 netto .  Powiedział że parametry średnie i mleka od 27 sztuk już nie wnikałem dokładnie . Powiedziałem mu że w mlekpolu ponad 3 zł netto jakoś się nie zmartwił bo już od kilkunastu lat tam oddaje ale ci co w tym roku przeszli a było ich sporo są niezłe wkurwieni 😂😂😂😂

Edytowano przez greg1985
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1202
15 minut temu, greg1985 napisał:

To wychodzi że Mlekpol najlepiej w tej chwili płaci ze wszystkich mleczarni 👏👏

Wczoraj znajomy co oddaje do Piątnicy mówił że ma  2.6 netto .  Powiedział że parametry średnie i mleka od 27 sztuk już nie wnikałem dokładnie . Powiedziałem mu że w mlekpolu ponad 3 zł netto jakoś się nie zmartwił bo już od kilkunastu lat tam oddaje ale ci co w tym roku przeszli a było ich sporo są niezłe wkurwieni 😂😂😂😂

To musi tragiczne mieć parametry skoro taka cena woda nie mleko . Ja wiem czy wkurzeni ci co ja znam co odeszli  za listopad będą mieli 2.88 -2.96 netto czyli nie zła cena I każdy się cieszy że nie daje do mlekpolu i wszyscy wierzą że jak coś na rynku będzie nie tak to piatnica się pokaże z dobrej strony . Pozatym większa część roku była lepsza jak w mlekpolu a i cieszy ich że udało sie z niewielkimi stratami finansowymi odejść i że wogole piatnica wzięła.  Wroca dawne czasy i znów może 10 lat nie brać nikogo . Narazie to w mlekpolu różnie się dzieje mleko uht wycofane z hurtowni bo nie zdatne do spożycia przez ludzi , szybsza zmiana prezesów i odprawki dla starych , wisząca w powietrzu kara od uoik 160 mln , zakup nowych fur dla zarządu,  i jak jedni mówią powazna awaria w Mrągowie inni że brak mleka do produkcji proszku lub zbyt słaba cena proszku żeby go wytwarzać do tego spadek cen walut . Narazie fakt należą się za cenę dla mlekpolu gratulacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj